Jump to content

Sťahovanie veľkých súborov


Rosto

Recommended Posts

Predávam digitálnu hudbu vo vysokom rozlíšení, celé albumy s veľkým objemom dát. Ponúkam audio súbory zabalené v ZIP o veľkosti 2 až 15 GB. Používam kúpený modul s názvom Virtual Downloads Management, ktorý zabezpečuje objednávku, predaj a následne umožní zákazníkovi si stiahnuť zakúpený súbor. Pokiaľ má zákazník rýchly internet a môj server beží bezchybne, sťahovanie súborov prebehne v poriadku. Ale ak je rýchlosť internetu pomalá, alebo môj server má nejaký výpadok, sťahovanie sa preruší  a začne sťahovať znovu od začiatku. Sťahovanie zrejme je zabezpečené spôsobom, ktorý je integrovaný v Prestashope a je závislý od veľkosti nastavenia php.ini  a to max_execution_time. Správca servera mi nastavil hodnotu na 180 sekúnd a oznámil mi že dlhší čas mi už nemôže poskytnúť.

Poprosil by som o radu ako vylepšiť tento môj systém sťahovania súborov, aby fungoval spoľahlivejšie. Prípadne ho nahradiť nejakým systémom podobným prenosu dát na báze ftp, aby sa súbory dali sťahovať aj na pomalom internete a pri prerušení sťahovania dokázali naviazať a pokračovať ďalej. Prípadne mi poradte nejaký platený modul, ktorý by takéto niečo zabezpečoval. Alebo vedel by niekto takéto niečo do môjho e-shopu doprogramovať?

Vopred ďakujem za každú radu

Rostislav

Prestashop 1.7.6.4

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...