Jump to content

Iskanje izdelka


RaGlaSi

Recommended Posts

Pri Prestashop 1.7.6.1 iskalnik izdelkov ne išče po vseh jezikih.

Če izberem jezik ENG in vpišem v iskalnik npr. SLUŠALKE jih iskalnik ne najde.

Ko preklopim na SLO pa najde vse izdelke z besedo slušalke.

Sem brskal po forumih in našel kar nekaj vprašanj na to temo ne pa tudi kakšne konkretne rešitve.

Link to comment
Share on other sites

ja seveda, če imaš preklopljeno na slovenščino ti bo vedno iskal samo po slovenščini in obratno. Jaz imam recimo vklopljen modul location detection in mi obiskovalce glede na njihovo državo in ostale nastavitve preusmeri na pravilno jezikovno varianto trgovine. Da bi pa navzkriž iskalo po vseh jezikih bo pa treba po moje kakšen dodaten modul oz modifikacija core funkcije iskalnika. Ker ne vem zakaj bi anglež vpisal in iskal SLUŠALKE namesto HEADPHONE

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/19/2020 at 1:14 PM, malcek said:

ja seveda, če imaš preklopljeno na slovenščino ti bo vedno iskal samo po slovenščini in obratno. Jaz imam recimo vklopljen modul location detection in mi obiskovalce glede na njihovo državo in ostale nastavitve preusmeri na pravilno jezikovno varianto trgovine. Da bi pa navzkriž iskalo po vseh jezikih bo pa treba po moje kakšen dodaten modul oz modifikacija core funkcije iskalnika. Ker ne vem zakaj bi anglež vpisal in iskal SLUŠALKE namesto HEADPHONE

lp

martin

Nekateri napredni uporabniki imajo računalnike in iskalnike nastavljene na ENG jezik in jih seveda če v Presti ni nastavljen modul location detection Presta obravnava kot angleško govoreče. Se mi zdi, da ne bi smel biti problem, da bi Presta po artiklih iskala glede na iskalno besedo. No, če pa ne pa tudi ni tak problem.

Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2020 at 1:15 PM, malcek said:

ti pa svetujem nadgradnjo trgovine na 1.7.6.4, ker v verzijah 1.7.6.0 -> 1.7.6.3 je bila odkrita ranljivost, ko lahko vdrejo v uporabniški račun uporabnikov/kupcev

Kateri modul pa priporočaš za nadgradnjo iz 1.7.6.2? Bo z 1-Click upgrade šlo? Lahko pričakujem kakšne težave glede na to, da imam nameščeno Warehouse temo?

Link to comment
Share on other sites

ne, še vse nadgradnje iz 1.7.6.2 na 1.7.6.4 oz zdej je že .5 so šle z to temo OK, čez. 

Postopek, ki g ponavadi uberem:

1. backup celotne trgovine (datoteke + baza)
2. preveri še katere tretje module imaš nameščene, ker morajo biti kompatibilni 1.7.6.4 in gor. če niso ni nujno, da bo delalo na novi verziji trgovine, ker so kar veliko spremenili v core programiranju.

- nadgradnja z 1-klik modulom
- izklop cache-s in kompresiranje CSS, Javaskripta in minify-ja HTML
- nalaganje preko FTP-ja 4.3.2 verzijo preobleke in modulov
- pobriši cache (za vsak slučaj)
- potem greš v module manager in tiste module od IQIT commerce, ki imajo na gumbu UPGRADE narediš ročno nadgradnjo (pazi zlasti pri Elementor creator, če tega ne boš nadgradil ročno ti stvari na prvi strani ne bo prikazoval in javlja napake
- nato greš v themeeditor in samo shraniš, da na novo prepiše css in ostale nastavitve modula
- nadgradiš z novimi verzijami ostale module (drugih razvijalcev)

 

testiraš trgovino. Pri meni je v vseh primerih delovalo brez problemov.

 

lp

martin


 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...