Jump to content

PrestaShop 500 Server Hatası

mehmetbulat

Recommended Posts

Merhaba Dostlar
Güzel Hosting Kullanıyorum hali hazırda "www.rakikadehcim.com" adında sitem var Aldığım pakette 2 site barındırabiliyorum fakat sitelerin ikiside aynı dosya yöneticisinde barınıyor aynı cpanel den giriliyor yani diğer sitem "www.grajstore.com" Bu siteye de prestashop kurdum fakat bu siteye prestashop kurduktan sonra hali hazırda aktif olan sitem rakikadehcim.com 500 Server Error verdi siteye ve admin paneline hiç bir şekilde girilmiyor (dosya ek'tedir.) Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim biraz acil

Adsız.png

• 2 weeks later...
On 4/8/2020 at 11:42 AM, mehmetbulat said:

Merhaba Dostlar
Güzel Hosting Kullanıyorum hali hazırda "www.rakikadehcim.com" adında sitem var Aldığım pakette 2 site barındırabiliyorum fakat sitelerin ikiside aynı dosya yöneticisinde barınıyor aynı cpanel den giriliyor yani diğer sitem "www.grajstore.com" Bu siteye de prestashop kurdum fakat bu siteye prestashop kurduktan sonra hali hazırda aktif olan sitem rakikadehcim.com 500 Server Error verdi siteye ve admin paneline hiç bir şekilde girilmiyor (dosya ek'tedir.) Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim biraz acil

Mehmet Bey Selamlar,

Yanlışlıkla dosyaları birbirine karıştırmış olabilir misiniz?

Normalde reseller gibi kullanımlarda her iki host da farklı olur, rakikadehcim.com ve grajstore.com için ayrı ayrı klasörler bulunur ve müdahalelerinizi bu klasörlere göre yaparsınız.

500 hatası için de hata gösterim modunu aktif etmeli ve çıkan hatayı bizimle paylaşmalısınız ancak o zaman birlikte yorumlayabiliriz.

1.7'de şöyle:

•     config klasörü içerisinde defines.inc.php dosyasını açın,
  •     define('_PS_MODE_DEV_',
  •     bu satırı bulun ve
  •     define('_PS_MODE_DEV_', 1);

• 1 year later...

Merhaba Şahin bey Sorun şu ki Hata ayıklama kipini Açtığımda Herhangi bir sorun görünmüyor site çalışmaya devam ediyor ( www.garajstore.com için) fakat şuan tek sorun ödeme adımında adres yazıp devam dediğimde aynı sayfayı yeniliyor devam edilmiyor temayı orjinal temasına çevirdiğimde adres eksik hatasını görüyorum 

Bu şekilde bir hata:

image.thumb.png.c407c2f929abe3c10e3a1309caa20999.png

Selamlar,

Önceki durum için cache'i temizleyebilirsiniz.

Adres kısmı için muhtemelen ekrandaki adres daha önceden kaydedilmiş bir adres ve bu adres kaydından sonra adres için gerekli alan tanımlanmışsınız ya da yeni bir gerekli alan eklemişsiniz bu nedenle eski adreste yeni gerekli alanlar dolu olmadığı için 'adres eksik' hatası alıyorsunuz.

Default temada görüyor, kendi temanızda görmüyor olmanızın nedeni ise sizin temanızdaki hata mesajı ekrana yazılmamış olabilir, stil (CSS) hatasından dolayı görünmüyor olabilir vs.

Adres alanları dinamik olarak kontrol etmek için:

Başarılar.

• Like 1

1 hour ago, SahinSOLMAZ said:

Selamlar,

Önceki durum için cache'i temizleyebilirsiniz.

Adres kısmı için muhtemelen ekrandaki adres daha önceden kaydedilmiş bir adres ve bu adres kaydından sonra adres için gerekli alan tanımlanmışsınız ya da yeni bir gerekli alan eklemişsiniz bu nedenle eski adreste yeni gerekli alanlar dolu olmadığı için 'adres eksik' hatası alıyorsunuz.

Default temada görüyor, kendi temanızda görmüyor olmanızın nedeni ise sizin temanızdaki hata mesajı ekrana yazılmamış olabilir, stil (CSS) hatasından dolayı görünmüyor olabilir vs.

Adres alanları dinamik olarak kontrol etmek için:

Başarılar.

Şahin Bey Ne Kadar Teşekkür Etsem az Cep Telefonu kısmını sonradan eklediğim aklımdan çıkmış sayenizde hatırladım ve sorun düzeldi Gerçekten Çok Teşekkür Ederim :)

On 8/5/2021 at 11:29 AM, mehmetbulat said:

Şahin Bey Ne Kadar Teşekkür Etsem az Cep Telefonu kısmını sonradan eklediğim aklımdan çıkmış sayenizde hatırladım ve sorun düzeldi Gerçekten Çok Teşekkür Ederim :)

Geçmiş olsun :)

Konu başlığını, ''Çözüldü'' - Konu başlığı .. şeklinde günceller misiniz lütfen.