Jump to content

(ÇÖZÜLDÜ) İlk kurulumda site açılmıyor v1.7.6.4

Recommended Posts

Merhaba,

Çok yeni bir Prestashop kullanıcısıyım (24 saat bile olmadı), dün ilk defa hosting üzerindeki hesabım üzerinden Prestashop v1.7.6.4 kurulumunu yaptım ancak çalışmadı.

Araştırmalarım sonucu aşağıdaki koddaki LC_CTYPE satırını silmem gerektiğini buldum. Satırı kaldırınca herşey çalıştı.

Merak ettiğim bu satır ne işe yarar yani ileride sitede bir sorun olur mu? Mesela türkçe sıralama da hata yapma gibi bilemedim bir bilene danışmak istedim.

setlocale(LC_COLLATE, $locale.'.UTF-8', $locale.'.utf8');
/*setlocale(LC_CTYPE, $locale.'.UTF-8', $locale.'.utf8');*/
setlocale(LC_TIME, $locale.'.UTF-8', $locale.'.utf8');
setlocale(LC_NUMERIC, 'en_US.UTF-8', 'en_US.utf8');

Başka bir şey sorduğum için düzeltilmesi gereken dosyanın yerini yazmamışım, belki ilerde benze sorunu yaşayan birisi olursa yardımcı olması açısından düzeltme yapıyorum. Kaldırılacak satır Config dosyasında bende 151. satırda idi.

/ config / config.inc.php

Kaldırdığımız LC_CTYPE içinse internette basit olarak aşağıdaki açıklamayı buldum. 

LC_CTYPE for character classification and conversion

Edited by Cuneyt Oral (see edit history)

merhaba,

aynı sorunu ben de yaşıyorum. 2 gündür çözemedim. acaba kurulumu hangi dilde yaptınız? ve yukarıdaki satırı silmekten başka herhangi bir işlem yaptınız mı sorunu çözmek için?

merhaba,

aynı sorunu ben de yaşıyorum. 2 gündür çözemedim. acaba kurulumu hangi dilde yaptınız? ve yukarıdaki satırı silmekten başka herhangi bir işlem yaptınız mı sorunu çözmek için?

• Cuneyt Oral changed the title to (ÇÖZÜLDÜ) İlk kurulumda site açılmıyor v1.7.6.4