Jump to content

PrestaShop nie jest w stanie wygenerować produktów z kombinacjami


pooziomkaa

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Próbuję na sklepie dodać soczewki kontaktowe z astygmatyzmem. Wybieram moc sferyczną, moc cylindra i oś. Wychodzi tych kombinacji dość dużo, bo moc soczewki jest od +8,00 do -10.00, cztery cylindry i 18 różnych osi. Kiedy próbuję dodawać po kolei po jednej osi, produkty są w stanie dobić do 50 osi, czyli koło 1220 produktów. Kiedy robię kolejne 244, ustawień nie da się zaktualizować, nie da się nic zapisać, nie da wygenerować więcej. Po wyjściu i próbie ponownego wejścia w produkt wyskakuje błąd. 

[500] Serwer nie może teraz obsłużyć tego żądania. HTTP ERROR 500

lub 

[503] Service Temporarily Unavailable : Usługi tymczasowo niedostępne Usługi serwera są czasowo niedostępne co może być spowodowane jego zatrzymaniem lub przeładowaniem. Proszę spróbować połączyć się później.

Ogólnie, produkt przestaje działać. Próbowałam kontaktować się już z osobami od naszego serwera i mówią, że problem nie leży po stronie serwera. Wobec tego gdzie leży? Czy PrestaShop ma jakiś swój limit dodawania kombinacji i generowania ich? Pórbowałam nawet rozdzielić soczewki na tylko dodatnie i tylko ujemne, ale to również nie rozwiązuje problemu. Czy są jakieś wtyczki do Presty usprawniające mieszanie kombinacji ze sobą? To nawet nie są wszystkie moce soczewek kontaktowych, bo są takie które występują od +35 do -35 z większą ilością cylindrów. Co mogę zrobić?

Pozdrawiam

Olga

 

Link to comment
Share on other sites

Niestety duża liczba kombinacji to słaby punkt presty, więc trzeba by poszukać modułów umożliwiających klientowi wybór tych parametrów, ale z pominięciem mechanizmu kombinacji.

Często polecanym modułem do czegoś takiego jest Attribute Wizard Pro.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak jak wspomniał Daresh, ale zawsze miej na uwadze, że każda kolejna grupa kombinacji mnoży Ci ilość kombinacji o tyle ile ich tam masz więc jak mówisz, że już masz 1220 kombinacji i chcesz to wygenerować to wychodzi 18*4*18*244 = 316224 kombinacji na jeden produkt. Niemożliwe do wygenerowania.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...