Jump to content
  • 0

import wielu cech przez CSV / XLS. import kategorii po ID


przemke

Question

Cześć!  Presta 1.7.6.4 Mam serię produktów, których specyfikację chcielibyśmy zawrzeć w cechach (funkcjach) do celów szukajki/porównywarki. Import Presty - używam na razie plików CSV - obsługuje na to wygląda tylko jedno pole " Cecha(Nazwa:Wartość:Pozycja:Indywidualne) ". Czy jest jakaś składnia tej pozycji, która pozwala na dodanie większej ilości cech w ramach tego samego pola ? (z ok. 14-15 cech w sumie potrzebne)

Na razie znalazłem obejsćie w postaci wydzielenia pojedyńczych cech do osobnego pliku. Import po indeksie wydaje się działać wtedy ok. No ale na przyszłość komplikowało by to sprawę.

Wiem, że są komercyjne rozwiązania importu produktów. Na razie wolałbym ich uniknąć ale na przyszłość jestem otwarty na sugestie co sobie z powyższym radzi (i poniższym najlepiej;)

Przy okazji zapytam, czy działa Wam poprawnie import produktów po ID kategorii ? (żeby umieszczało produkt w kategorii o właściwym ID np. 1001 zamiast wrzucać je do nowej kategorii o nazwie "1001")

Na razie nikt nie odezwał się w temacie:

 

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dzięki za podpowiedź!

Sęk w tym,że u mnie nie działa importowanie po ID kategorii ! Tworzy się zamiast tego kategoria o nazwie numeru gdzie ląduje produkt

Co do cech to spróbuję oddzielać separatorem. Czyli przy założeniu średnika,w komórce miało by być w takim razie "Cecha:Opis cechy1:0;Cecha2: opis drugiej cechy:0;Cecha3itd" ?

Edited by przemke
missing sentence (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

OK co do cech przetestowałem i chyba wszystko już gra u mnie.

Natomiast z kategoriami testowałem na innej instancji sklepu i tam wszystko jest ok. A tutaj nie!

Czy problem może leżeć w pozostałościach poprzednich produktów ?

Jak wykonać porządną czystkę wszystkiego co z produktami związane na serwerze przed dodaniem na nowo ? Z poziomu Presty albo np. FTP..

edit: problem z miniaturami był związanyn z opcją generowania miniatur, już ogarnąłem.

Edited by przemke
update on progress (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wygląda na to, że pomogło! Po wyczyszczeniu wszystkiego i ponownym imporcie kategorii, marek a potem produktów, te wylądowały w odpowiednich kategoriach. Dzięki !

PS Moduł trzeba wyszukać pod nazwą "prestashop cleaner" (nie znajdował pscleaner)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...