Jump to content

Prestashop wywala mi produkt z zerową ceną oraz bez zdjęcia. Problem, że taki produkt nie znajduje się w zakładce produkty :-)


akupunktura

Recommended Posts

Cześć, troszkę siedziałem na sklepie i już wiem kiedy powstaje ten efekt. Kiedy chcę dodać produkt i po prostu naciskam na zapisz nowy produkt dodaje mi taki produkt bez ceny oraz bez opisu ale podczas dodawania wyświetla się czerwony pasek, że nie dodałem tytułu dla produktu, a pomimo to produkt się dodaje - i wygląda to tak jak na zamieszczonym na górze obrazku. Nie wiem czy to jest pomocne czy nie ale jeżeli ktoś ma pomysł co z tym zrobić byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Cześć, sprawdziłem i przez przypadek napotkałem tabelę ps_product, gdzie te wpisy były wyszczególnione. Znalazłem je po id strony. Jak najechałem na produkt wyświetlił mi się link np. 27-html. Tym samym poszedłem do tej tabeli w bazie danych i wykasowałem te dwa produkty, które tam były i zapisałem zmiany. 

Nic to nie dało ale przeczytałem na forum, że mogę skasować pliki VAR/CACHE i katalog PROD - to podobno statyczne pliki jakie generuje prestashop aby działać i jak je się skasuje to ona odtworzy je. Nie kasowałem innych plików. Udało się. Produkty bez zdjęcia zniknęły :-). Wszystko jest fajnie.

Dziękuję za poradę z tą bazą danych. Już wychodziłem z siebie aby to zrobić.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam dokładnie ten sam problem, nawet po usunięciu wszystkich produktów, te produkty "widmo" dalej zostają na stornie głównej. Niestety czynności zaproponowane przez Pana wyżej nie dają rezultatów. Jakieś inne pomysły może?
Z góry dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, musisz zrobić 3 najważniejsze rzeczy:

1. Musisz wejść na PHP MYADMIN na swoim hostingu gdzie masz stronę > znaleźć bazę danych odpowiedzialną za swój sklep internetowy Prestashop i wejść w nią > znaleźć zakładkę ps_products > teraz uwaga >>>> wejść na swój sklep tam gdzie masz link do swojego "widmo produktu" oraz zapisać końcówkę linku - będzie to coś w stylu http:// https://www.nazwatwojegosklepu.com/pl/sklep/24-"twójprodukt".html i to 24 jak widzisz to jest id produktu jaki będziesz kasować. Ja zauważyłem, że te produkty widmo mają w bazie danych wszystko przypisane z zerami. Odróżnisz je więc łatwo w bazie danych od innych produktów. Pamiętaj, że kasujesz tylko z zakładki ps_products. >>> następnie musisz zrobić krok nr

2. Wejść do folderu gdzie masz zainstalowany Prestashop i odnaleźć folder VAR >>>> następnie przejść do folderu CACHE >>>> pojawi ci się folder o nazwie PROD >>> tutaj masz zaznaczyć ten folder i usunąć cały nie patrząc na pliki wewnątrz. 

3. Dobrze jak po całości czynności usuniesz CACHE z przeglądarki internetowej Chrome, Opera czy innej jakiej używasz. Jak usunąć cache >>>> opcje znajdziesz w ustawieniach >>> zaawansowane >>> usuń cache.

 

Po tych 3 czynnościach wszystko powinno śmigać. Jak coś to pisz pomogę.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...