Jump to content

Özel Metin Blokları Modülüne Devamını Oku Modifikasyonu Ekleme

Recommended Posts

Herkese iyi çalışmalar, selamlar.

Özel metin blokları modülünde küçük bir modikasyon yapmak istiyorum. Bildiğiniz gibi ana sayfaya seo açısından en azından 1000 kelimelik bir makale yazmak önem teşkil ediyor. Buda "ücretsiz olarak" ancak özel metin blokları modülüyle sağlanabiliyor. Bu modülü kullanarak çok uzun yazı yazdığımızda ana sayfada çok büyük yer kaplıyor metinler. Yani müşteriyi sıkacak ve kullanıcı deneyimini azaltacak düzeyde uzunluğa sahip metinler yazamıyorum. Ancak seo açısından uzun metin yazmak icap ediyor. Talebim şu ki, yazdığımız yazılar 150 kelimeden sonra "devamını oku" şeklinde gözüksün ana sayfada. Site 2 dilde mevcut. Türkçe sayfada devamını oku..., İngilizce sayfada read more... olarak görünmesini istiyorum. Bunu nasıl sağlayabiliriz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Edited by SeizeTheDay (see edit history)

16 hours ago, SeizeTheDay said:

Herkese iyi çalışmalar, selamlar.

Özel metin blokları modülünde küçük bir modikasyon yapmak istiyorum. Bildiğiniz gibi ana sayfaya seo açısından en azından 1000 kelimelik bir makale yazmak önem teşkil ediyor. Buda "ücretsiz olarak" ancak özel metin blokları modülüyle sağlanabiliyor. Bu modülü kullanarak çok uzun yazı yazdığımızda ana sayfada çok büyük yer kaplıyor metinler. Yani müşteriyi sıkacak ve kullanıcı deneyimini azaltacak düzeyde uzunluğa sahip metinler yazamıyorum. Ancak seo açısından uzun metin yazmak icap ediyor. Talebim şu ki, yazdığımız yazılar 150 kelimeden sonra "devamını oku" şeklinde gözüksün ana sayfada. Site 2 dilde mevcut. Türkçe sayfada devamını oku..., İngilizce sayfada read more... olarak görünmesini istiyorum. Bunu nasıl sağlayabiliriz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar,

SEO konusu yoruma dayalı bir konu olduğu için bir kesinlik söz konusu olmamakla birlikte naçizane görüşlerimi paylaşmak isterim. Kelime kullanımı ve anahtar kelime yoğunluğu genel olarak önemli bir nokta fakat bana kalırsa artık SEO olayı çok değişti yani anasayfa - kategori sayfasında en az 1000 kelimelik bir metin gerekli değil.

Yapmak istediğiniz değişiklik için iki çözüm var 1. çözüm pratik olanı:

• Admin -> Modüller -> Özel metin blokları -> Yapılandır,
  • Sunmak istediğiniz metni giriniz (150 kelime) sonuna devamını oku link'i ekleyiniz.
  • Bu editörün sağ üst köşesinde dil seçenekleri var, (bkz ek dosya) buradan EN için de metninizi giriniz.

• Tasarım -> Sayfalar -> Yeni Ekle diyerek,
  • Metnin tam halini bu sayfaya girin, dil seçeneği bir üstteki gibi yine.
  • Bu sayfanın bağlantısını kopyalayın, bir üstteki devamını oku'ya bağlayın.

Hepsi bu kadar, başarılar!

resim.png.5e560cb1e8150f00d6cdc858faa2b84f.png