Jump to content

Różnice w bazie Multishop i zwykłej


vendan

Recommended Posts

Witam. W  skrócie - chcę rozdzielić preste multi z 3 sklepami na na 3 osobne sklepy prestashoop. (multi działało super ale problem z szablonami niestety to przekreślił).

Więc najprościej wrzuciłem bazę z multi pod nową prestę i działa :o  ALE w starej bazie z multi shopu są wszystkie tabele tworzone przy multi sklepie, są 3 tam tabele instancje ze swoimi id wpisanymi.
no i mam tabele ps_products ale i ps_product_shop. Gdy dokonuję zmian produktu w zapleczu pisze że wszytko ok. Wszystko niby działa ale produkty wyświetlały się bez zdefiniowanych podatków. No to idąc tropem że to sklep single to powinno się wszystkie dane zapisywać w tabeli ps_tax_groups (nie pamiętam dokładnie nazwy) ale zmiana masowa w bazie na właściwą regułę podatku dla wszystkich produktów nie przynosiła widocznych rezultatów 😐 Natomiast ta sama zmiana ale w tabeli ps_tax_groups_shop zadziałała 😐 Więc się zastawiam nad tym dlaczego sklep single czyta dane z tabel _shop ? czy silnik sklepu jakoś rozpoznaje bazę ? Dziwne. Ale przy okazji pewnie przez ten miszmasz nie można dodać atrybutów do produktów - z poziomu sklepu Oczywiście wszystko pisze że atrybut dodany, ale się nic nie wyświetla, ale w ps_product_attributes powstaje atrybut dla tego produktu ale ma on ID 0 co blokuje chyba dodawanie atrybutów. Proszę o jakiekolwiek wskazówki i rozkmine czy baza z multi w ogóle może pracować poprawnie w zwykłym sklepie

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Widziałem, że twoim głównym celem jest oddzielenie wielu sklepów do 3 różnych sklepów mono. W rzeczywistości jest to możliwe, ale wymaga trochę czasu na pracę w DataBase na tabelach, przechowywanych danych i konfiguracjach. Myślę, że nie zrobisz tego ponad odpowiedziami na forum. Potrzebujesz do tego dokładnego develop / freelancer. To jest pierwszy sposób.

Drugim sposobem jest proszenie o pomoc w przypadku problemów w bieżącym sklepie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. W sumie to nie potrzebował bym rozdzielać multi bo spełnił moje oczekiwania ale niestety wyniknął problem z szablonami w poszczególnych sklepach. Otóż kompilacja szablonu w jednym sklepie ma wpływ na szablony w pozostałych 😐 i tak jak skompiluję sklep nr 1 to wygląda ok, ale już sklepy 2 i 3 maja rozjechane szablony. I tak w kółko - co kompilacja to inne sklepy są rozwalone. Jakby presta razem z tym 1 zamierzonym zmieniała skórki w 2 pozostałych . Czytałem na forach presty ze wielu ludzi miało z tym problem, sugerowano róźne poprawki ale niestety nic nie pomogło. Podobno ten błąd i jego rozwiązanie miało być dodane do nowej wersji prestashop moje multi to jest 1.7.3.3 czy może wyszła jakaś wersja nowa na tyle że aktualizacja sklepu może rozwiązać mój problem z multi, nie ukrywam że chętnie bym do niego wrócił.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...