Jump to content

Proč updatovat?


Mamejeradi.cz

Recommended Posts

Jen tak mě napadlo proč všichni updatujete na 1.4.
Topicu typu po updatu mě nejde tohle a tamto taky ne tu jak nas*****
Co z toho máte, že se honíte za novou verzí?
Já před půl rokem přešel z 1.1 na 1.3 a ještě to nemam vyladěný podle mejch představ a když bych měl zase updatovat, tak se asi střelim...

Link to comment
Share on other sites

Zajímavá otázka,
jeden z důvodů můžou být nové funkce. Ale na druhou stranu se vše dá udělat přes různé moduly.
Jediný důvod pro přechod nastane, až se přestane aktualizovat presta 1.3, to znamená zůstanou otevřené a neošetřené bugy.
Bohužel vývoj jde rychleji než je opravdu potřeba. u software typu PS by měla stačit úplně nová verze jednou za dva - tři roky... během té doby se dají opravovat bugy, ale i přidávat nové funkce postupně.

Jen tak mě napadlo proč všichni updatujete na 1.4.
Topicu typu po updatu mě nejde tohle a tamto taky ne tu jak nas*****
Co z toho máte, že se honíte za novou verzí?
Já před půl rokem přešel z 1.1 na 1.3 a ještě to nemam vyladěný podle mejch představ a když bych měl zase updatovat, tak se asi střelim...
Link to comment
Share on other sites

Verze 1.4 má pár vychytávek, trochu cachování, ale zatím taky trochu chyb. Z pohledu správce má ovšem jednu zcela zásadní vlastnost - není potřeba dodělávat funkčnost záplatami do distribučního kódu. Tem může zůstat nedotčený a úpravy se udělají ve vrstvě nad ním a pomocí modulů a to je velké plus hlavně pro budoucnost.

Link to comment
Share on other sites

Co je v 1.4 tak převratnýho?
Jakej je problém v 1.3 tak zásadní, že je třeba updatovat, nebo bude důvodem k přechodu po ukončení podpory?


mna hlavne zaujala moznost nastavit pre skupinu inu cenu vyrobku, len skoda ze zabudli na inu cenu pre atributy :(
Link to comment
Share on other sites

pre Mamejeradi.cz: dobra otazka!

Ludia ako ty, ktorym ide o to, ze shop pouzivaju ako nastroj na to, aby im generoval zisk, nemaju potrebu obsesivne cakat kym vyjde nova verzia a cely cas travia tym, ze potom aktualizuju a nikdy nebudu spokojni s tym, aku verziu presty maju. Ak niekomu ide biznis, nema cas sledovat vyvoj systemu, venuje sa biznisu ktory mu shop zabezpecuje. Ak taky obchodnik zisti, ze mu nova verzia radikalne vyriesi a zjednodusi jeho pracu (predavanie tovaru), vznikne poziadavka na update. Ak sa ale niekto ukrutne nudi (mozno to odpozorovat u tych, ktori maju v signaturach odkazy na svoje vlastne shopy a su tu denno denne), neustale vrtaju do svojho shopu, zakaznik pride raz za cas, tak sa necuduj, ze si tu urobia druhy domov. Niektori az prehnane zacnu samych seba pasovat za odbornikov na Prestu a povysene vzhliadaju na tych, ktori nie su familiarni s vyhladavanim a pod. alebo polozia trivialnu otazku. To je potom skupina ludi, ktori maju potrebu robit hned upgrade len co sa objavi RC.

Robit update na 1.4 je v sucasnej dobe risk z pohladu nestability systemu. Moze si privodit mnozstvo technickych problemov ktore im zvacsa opravi az dalsi upgrade o par tyzdnov neskor.

Kto potrebuje dnes zacat predavat, a nemoze cakat ani tyzden, tak stavat na 1.3., najlepsie bez akejkolvek upravy sablony ci integrovania nejakej rozsirenej funkcionality a potom o par tyzdnov/mesiacov urobit upgrade.

Je tu este jedna moznost, prejst na iny a lepsi shopping system ;)

Link to comment
Share on other sites

Nero:
A ktery to je ten "lepsi shopping system"? S par jsem mel tu cest (i placenym) a Presta se mi zda zatim nejlepsi.

Mamejeradi.cz:
A proc jsi ty presel z 1.1 na 1.3? Uplne stejne jsi preci mohl zustat na 1.1 a mel bys to treba lip vyladeny nez ted, po pul roce, na 1.3.

PS:
Osobne zatim nechavam bezet mnou spravovane obchody na 1.3, ale prubezne testuji a zkousim i novou Prestu a ve chvili, kdy naznam, ze je pouzitelna pro skutecne nasazeni (tzn., ze majitel ani zakaznik nezpozoruje zadne omezeni oproti starsi verzi), tak jen zamenim jeden adresar za druhy.

Link to comment
Share on other sites

pre Nortonek: http://www.cs-cart.com/

Je sice plateny, ale ak by mal niekto zakupit moduly pre prestu aby mala rovnaku funkcionalitu, aku ma CS-Cart uz vstavanu, vyslo by ho to omnho drahsie ako 'free' presta. Samozrejme, moze byt voci tomuto tvrdeniu vela namietok. Uz len vyber z 50-tich sablon, ktore su v samotnej instalacke je nieco ine, ako default sablona presty. Opat, zalezi od vkusu. Jedine co chyba je cestina alebo slovencina a trosku vacsia tuzemska komunita. Da sa povedat, ze je nulova prave preto, ze je to plateny software. Urcite sa ale oplati minimalne vyskusat.

Nechem ale, aby sa tu zacalo diskutovat o inom software a robit offtopic, takze text vyssie ber iba ako personalny nazor na to, ze plateny software je vlastne lacnejsi ako presta zdarma.

Takze späť k téme 'Proč updatovat?'

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...