Jump to content

Δε με αφήνει να συνδεθώ - Αυτή η σελίδα δεν λειτουργεί


webplnt

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να συνδεθώ στο presta shop ώστε να προσθέσω κάποια προϊόντα που ήθελα. Συγκεκριμένα όταν βάζω username και password μου και οκ για σύνδεση μου εμφανίζει:

Αυτή η σελίδα δεν λειτουργεί

Αυτήν τη στιγμή, ο κεντρικός υπολογιστής new-med.gr δεν μπορεί να διαχειριστεί αυτό το αίτημα.

HTTP ERROR 500

Άλλαξα έκδοση php δεν με βοήθησε σε κάτι, προσπάθησα να κάνω τη σύνδεση από παράθυρο ανώνυμης περιήγησης, έγινε το ίδιο....

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)
Error 500 σημαίνει ότι υπάρχει κώδικας που "σκάει" (προβληματικός δηλαδή).

Κάνατε τελευταία εγκατάσταση κώδικα (είτε με module είτε ξερά); Τροποποίηση template;

Link to comment
Share on other sites

Κύριε δεν βοηθάτε με γκρίνια.

Είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε (σε λογικά πλαίσια) οποιονδήποτε συνάδελφο χρειάζεται βοήθεια.

Αν αυτό συμβαίνει κάθε φορά, κατά πάσα πιθανότητα υπάρχει κάποιο προβληματικό κομμάτι που σκάει κάθε φορά.

Κατά πάσα πιθανότητα δεν αφορά τον πυρήνα (αν δεν τον έχετε πειράξει με το χέρι), αλλά λογισμικό τρίτου κατασκευαστή.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείτε ο στόχος μου όμως δεν ήταν η γκρίνια αλλά να καταλάβω αν είναι λογικό κάθε φορά που χρειάζεται αναβάθμιση να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Έχω και ένα άλλο κατάστημα με τη συγκεκριμένη πλατφόρμα το οποίο είχε αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα το οποίο λύθηκε σβήνοντας τους φακέλους app/cache/dev και app/cache/prod

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η προσωρινή μνήμη. Αν δεν μπορείτε να μπείτε (για να την διαγράψετε απ το μενού) μπορείτε να πάτε μέσω ftp.

Λογικό σε καμία περίπτωση δεν είναι.

Επίσης το new-med.gr που αναφέρετε τα συστήματα δείχνουν ότι πρόκειται για άλλο λογισμικό (όχι PrestaShop).

Στην θέση σας θα έπαιρνα το site όπως είναι και θα το έφτιαχνα εγκατάσταση σε localhost να αποκλείσω την πιθανότητα βλάβης του server. Μετά θα αφαιρούσα θέμα και μετά όλα τα modules ώστε να μείνει "γυμνό" και θα πρόσθετα ένα ένα μέχρι να ξανασκάσει. Για να καταλάβω περίπου πού είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το new-med είναι άλλο λογισμικό στο οποίο μπορώ να μπω κανονικά και να κάνω οποιαδήποτε επεξεργασία. Στο newmed/newmedeshop/ υπάρχει presta shop. Οκ ευχαριστώ θα δοκιμάσω να κάνω αυτό που λέτε

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...