Jump to content
  • 0

Zdjęcia się nie importują !!!


McArron666

Question

Witam, wiem że temat niewidocznych zdjęć już się wielokrotnie przewija po tym forum, ale od dwóch dni przeszukuję wątki z tym związane i próbuję wszystkiego co tu było opisywane i problemu nie mogę rozwiązać.

Dochodzę do wniosku, że mój problem jest nieco inny ponieważ ja zaimportowanych zdjęć nie widzę nigdzie, wygląda to tak jakby w ogóle się nie importowały.

Zacznijmy od tego, że mam to nieszczęście stawiania sklepu na serwerach home.pl (wiem, najlepszym rozwiązaniem jest zmienić dostawcę, ale w najbliższym czasie to nie możliwe więc muszę jakoś z tym żyć).

PS 1.7.6.3

PHP 5.6.40

 

Generalnie od momentu kiedy doszedłem do tego jak powinna wyglądać właściwa ścieżka dostępu do plików na serwerze, cały import przebiega bez zakłóceń i nie pojawiają się żadne błędy:

Importowanie.JPG.63c79fdc80af39117cfd87def4cca156.JPG

Niestety po przejściu do Katalogu widać zaimportowane wszystkie dane z wyjątkiem zdjęć:

Produkty.JPG.a02adbf385c245bbe19e8c223fb019f6.JPG

Co ciekawe w szczegółach produktu jest pusta ramka "Okładka", ale po kliknięciu powiększ pojawia się komunikat "The image could not be loaded", w katalogu img/p/... nie ma żadnych zdjęć więć wygląda na to, że nie są one importowane.

Produkt.thumb.JPG.c486325ff0745a4f284da9b0953d2d9f.JPG

Zdjęcia do importu są wgrane do katalogu import (próbowałem też wgrywać je do innych lokalizacji))w prestashop i mają proste nazwy 1.jpg, 2.jpg itd

1958551526_Zdjcia.JPG.b46efea2dbe16195a0d3ee36810e309a.JPG

Tak jak pisałem po kilku próbach wydaje mi się, że ścieżka do pliku jest ok, bo import nie wskazuje żadnych błędów:

Excel.JPG.3383f5e276968f4224b5bc9a5ca4df07.JPG

Na serwerze nie było pliku php.ini więc utworzyłem go z takimi wpisami:

; Allow files to be uploaded
file_uploads = On

; Allow external URLs to be opened
allow_url_fopen = On

; Disable PHP register globals
register_globals = Off

Uprawnienia katalogów pozmieniałem z 750 na 755 (wcześniej próbowałem też 777, ale gdzieś wyczytałem że 755 wystarczy)

Usuwałem wszystkie .htaccess z serwera i tworzyłem je od nowa stosując technikę wyłącz/włącz "przyjazne URL"

Stosowałem różne kombinacje ustawień w Presta i.....

NIC 

Proszę o pomoc, przepraszam źle...

Rozpaczliwie błagam o pomoc bo jeszcze trochę to wszystkie przedmioty martwe w moim domu będą miały zderzenie z dużą prędkością ze ścianą...

 

Edited by McArron666 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Przyjacielu jestem Ci winien duuuuuże piwo.

Usunąłem public_html ze ścieżki ale to nie pomogło, za to efekt był taki, że import przebiegał szybciej, natomiast pomogło usunięcie .htaccess z folderu import.

Wielkie dzięki, temat do zamknięcia :D

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...