Jump to content

[REZOVAT] Ajutor marire poze magazin !!


Recommended Posts

Cu respect am o mica problema cum maresc pozele magazinelor din lulufishing.ro/stores.php le arata cam micute si nu prea se intelege cam nimic, folosesc ultima varianta de prestashop aparuta, multumesc anticipat


Multumesc mult Saach

Link to comment
Share on other sites

Cu respect am o mica problema cum maresc pozele magazinelor din lulufishing.ro/stores.php le arata cam micute si nu prea se intelege cam nimic, folosesc ultima varianta de prestashop aparuta, multumesc anticipat


Dacă mi-am dat bine seama, aceea e o filă .php, caută în cod linia aceasta:




Cifrele acelea cu bold schimbă-le, dar să încerci să păstrezi proporţia pozei, ca să nu se deformeze.

Link to comment
Share on other sites

Cu respect am o mica problema cum maresc pozele magazinelor din lulufishing.ro/stores.php le arata cam micute si nu prea se intelege cam nimic, folosesc ultima varianta de prestashop aparuta, multumesc anticipat


Dacă mi-am dat bine seama, aceea e o filă .php, caută în cod linia aceasta:




Cifrele acelea cu bold schimbă-le, dar să încerci să păstrezi proporţia pozei, ca să nu se deformeze.

Link to comment
Share on other sites

Poti fi mai specific unde gasesc fila.php ?


Tu trebuie să cauţi fila denumită aşa " stores.php ", şi în aceea s-ă modifici, acolo este codul şi implicit acea linie. Ar trebui sa fie în root/public_html, dar nu sânt sigur. Tu ar trebui să ştii unde ai pus acea filă, fiindcă nu cred este o filă care ţine de sursa presta, e o filă creată.
Link to comment
Share on other sites

Doar asta am gasit acolo in stores.php

require(dirname(__FILE__).'/config/config.inc.php');
ControllerFactory::getController('StoresController')->run();


Foloseşti cumva presta 1.4?
Dacă da, şi acela este un modul, atunci caută in folderul themes/prestashop/stores.tpl, la linia 37 este scris aşa:

{if $store.has_picture}
{/if}



Fă un back-up la filă, şi înlocuieşte linia aceea cu:

{if $store.has_picture}
{/if}



Ar trebui să-ţi schimbe poza, sau a doua variantă:

În loc de " {$mediumSize.width} şi {$mediumSize.height} ", înlocuieşte cu mărimea dorită, de exemplu : 160 şi 120.

Link to comment
Share on other sites

am scris sus ca folosesc ultima varianta de prestashop, am incercat asa

{if $store.has_picture}

%7B$img_store_dir%7D%7B$store.id_store%7

{/if}

Ar trebui să-ţi schimbe poza, sau a doua variantă:

În loc de “ {$mediumSize.width} şi {$mediumSize.height} “, înlocuieşte cu mărimea dorită, de exemplu : 160 şi 120.

Dar dupa spusele tale {$mediumSize.width} şi {$mediumSize.height} odata ce am inlocuit linia automat nu am astea ca leam inlocuit cu astea care ai spus tu

Citez:

Fă un back-up la filă, şi înlocuieşte linia aceea cu:

{if $store.has_picture}

%7B$img_store_dir%7D%7B$store.id_store%7

{/if}

nu am inteles pana la urma unde sa pun marimea
Link to comment
Share on other sites

A mers perfect mersyc mult saach

Acuma sincer asta e cel mai tare forum vazut pana acuma, cu membri care s-ar sa te ajute fata de alte forumuri cand cei mai de sus te iau la misto, nota 20+ plus pentru toti membri Prestashop, va multumesc din inima pentru suportul acordat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...