Jump to content

παραλαβή από το κατάστημα


betalabs

Recommended Posts

καλημέρα σε prestashop 1.6.1.23 έχω 2 τρόπους αποστολής  "ελτα" και "παραλαβή από το κατάστημα" .Σαν τρόπους πληρωμής έχω  "αντικαταβολή με χρέωση" ,"paypal","σε λογαριασμό τραπέζης ".Θέλω όταν διαλέγω  "παραλαβή από το κατάστημα" να μην μου βγάζει όλους τους τρόπους πληρωμής που μου βγάζει τώρα.Πως μπορώ να ορίσω συγκεκριμενους;;;       

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στους πελάτες βάζουμε αυτό,κάνει καλύτερο το καλάθι και έχει την επιλογή να επιλέξεις τι να παίζει με τι.

Μπορείς να κάνεις όλους τους συνδυασμούς μεταξύ πληρωμών και μεταφορών.

https://www.knowband.com/prestashop-one-page-supercheckout

Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι να γίνει αυτό χωρίς να αγοράσεις κάποιο module.το μόνο που θέλω είναι όταν ο πελάτης διαλέξει "παραλαβή από το κατάστημα" να έχει σαν επιλογή πληρωμής μόνο τα "μετρητά"

Link to comment
Share on other sites

Εκτός εάν βρεις κάποιο Module δωρεάν για παραλαβή από το κατάστημα, που να σου επιτρέπει να ορίζεις με πια μεταφορική θα δουλεύει.

Αλλιώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλετε να αγοράσετε κάποιο module, τότε θα πρέπει να "παίξετε" με τα ids των μεθόδων πληρωμών και των μεταφορέων αντίστοιχα και να κάνετε κάποιο custom πινακάκι που να έχει σχέσεις. Τις σχέσεις θα τις κάνει μετά implode. Αν το implode είναι παραπάνω από '' (κενό κείμενο) πάει να πει ότι βρήκε δεδομένα.
Άρα τροποποιείτε το αντίστοιχο query που παίζει με το ajax που φέρνει τις μεθόδους πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

εγω το εχω κανει αυτο χρισημοποιωντας το δωρεαν προσθετο Cash on delivery (COD) οπου το εχω μεταφρασει σε παραλαβη απο το καταστημα και για αντικαταβολη χρισημοποιω αλλο προσθετο που χρεωνει την αντικαταβολη, δεν ξερω αν ειναι σωστο η οχι αυτο αλλα δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...