Jump to content

Opisy kategorii się nie wyświetlają


lukiblack

Recommended Posts

Witam,

Walczę z tematem drugi dzień i niestety wszystkie próby zawiodły. Z tego co pamiętam kiedyś celowo uwaliłem możliwość wyświetlania się opisów kategorii - nie chciałem aby opisy wyświetlały się w podkategoriach (kiedy jest ich kilka) a tylko razem z listą produktów w danej kategorii. 

Mam wrażenie że to co piszę nie jest zrozumiałem. Chciałbym aby opis kategorii wyświetlał się wyłącznie razem z produktami tej kategorii, u góry opis, na dole produkty z tej kategorii. 

Czy macie pomysł gdzie i czego szukać ? 

Pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

Hej,

wszystko zależy od skórki ("theme") jakiego używasz. Jeśli classic to zawsze możesz przywrócić skórkę z czystej instalacji.

W templatce Classic definicja tego co się wyświetla jest zapisana w category-header.tpl w katalogu ../themes/classic/templates/catalog/_partials

Poszukaj w tym miejscu lub jego odpowiedniku dla twojej templatki wyglądu sklepu, opisy zdefiniowane są w polu category-description.

Jeśli chciałbyś, aby opis kategorii się wyświetlał lub nie zależnie od jakiś warunków, trzeba byłoby włożyć jakiegoś if'a (warunek jeżeli) do kodu.

 

Powodzenia

T

Edited by T400 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Witaj T400,

Bardzo możliwe że masz rację i sprawdzę temat jak uporam się z moim nowym problemem. Podczas prób dodania opisów do kategorii coś uwaliłem. Do tego tak porządnie że nie potrafię tego odkręcić... grzebałem w plikach tpl mojego szablonu. Problem polega na tym że nie wyświetla mi obecnie kategorii z opisem wyrzucając HTTP ERROR 500.

Niestety po napisaniu posta na forum odłożyłem ten temat żeby "nic nie namieszać" i na następny dzień siadłem do innego problemu - wynik, nie jestem w stanie stwierdzić który plik dokładnie uwalił mi wyświetlanie kategorii. Profilaktycznie zrobiłem kopię zapasową tego co jest w katalogu głównym motywu, przywróciłem wszystkie pliki ale to nic nie dało. Musiałem jakieś pliki tpl modułów edytować. Niestety nie wiem co dokładnie uwaliłem :( jestem obecnie na skraju załamania bo kompletnie nie wiem co mogłem zrobić źle i brak mi pomysłów na chwilę obecną jak to odkręcić. Zrobiłem w między czasie operację "wymuś kompilację szablonu" - czy to mogło mieć taki wpływ na działanie sklepu ? Sklep miał już tylko kilka szlifów i mógł zacząć hulać a tu teraz dupa zbita... 

Help please... 

Edited by lukiblack (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

endriu107 - jak zwykle na stanowisku - dzięki Ci bardzo za pomoc, teraz i wcześniejszą także ;) 

Udało mi się rozwiązać problem łopatologicznie - wgrałem pliki tpl oryginalne które były w szablonie - nic nie zmieniałem w tych plikach więc sklep działa już jak działa. 

Kolego T400 - nie mam takiego pliku w mojej templatce 😕 ani takiego katalogu themes/moja/templates/catalog/_partials

Mam prestę 1.6.1.24

Edited by lukiblack (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...