Jump to content
  • 0

PDOException: SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied - przy pierwszym uruchomieniu


Freja Draco

Question

Zainstalowałam:
- PHP 7.2.21
- Prestashop 1.7.6.2

na linuxpl.com

Po włączeniu "_PS_MODE_DEV_"' strona sklepu wyświetla mi komunikat zaczynający się od:
Fatal error: Uncaught PDOException: SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'XXXt'@'localhost' (using password: TAK)

Zaś panel admina podobny, zaczynający się od:
An exception occured in driver: SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'XXX'@'localhost' (using password: TAK)

XXX to oczywiście moja nazwa użytkownika.

Szukając jakiegoś punktu zaczepienia, znalazłam informację, żeby wyczyścić zawartość var/cache.
Wyczyściłam, nic się nie zmieniło.

Testowałam nawet połączenie z bazą z poziomu pliku PHP dla podanych danych i połączenie działa poprawnie. Z resztą instalator używał ich przecież bez problemu podczas tworzenia tabel w czasie instalacji i jak rozumiem zapisał w konfiguracji roboczej sklepu i takie same wyświetlają mi się w komunikacie mówiącym o "Access denied".

Znalazłam taki sam problem opisany kilka miesięcy temu w poniższym wątku, ale bez żadnego rozwiązania.
I nie mam na ten moment pomysłów, co dalej :(

 

 

Edited by Freja Draco (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Problem rozwiązany.

Źródłem problemu okazał się znak [%] w haśle, który instalator odczytał poprawnie i wykorzystał do połączenia z bazą danych na etapie tworzenia tabel sklepu, ale później, podczas zapisu do pliku z konfiguracją w: app/config/parameters.php z niewiadomych powodów zamienił na [%%], więc oczywiście wszystko przestało działać.

Po po przywróceniu prawidłowego hasła do bazy danych w parameters.php sklep ruszył.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...