Jump to content
  • 0

Duży problem - posypał się sklep od strony klienta


Burnago

Question

Szanowni Państwo,

Moja presta w wersji 1.7.6.1. Niedawno otworzyłem sklep, dodałem towar i już coś działam. Dzisiaj zauważyłem rzecz krytyczną i nie mam zielonego pojęcia co się stało, jak do tego podejść

Prosiłbym o przeczytanie i o pomoc gdyż jestem w kropce.

Mam założone testowe konto klienta. Próbowałem sparować Sendinblue z Prestą i sprawdzałem, czy lista mailingowa się odświeża itd więc chciałem zalogować się na to konto. Wtedy zauważyłem coś bardzo złego.

Nie mogłem zalogować się na to konto testowe gdyż ciągle pojawiała się informacja Błąd uwierzytelnienia jak bym hasła zapomniał. Pomyślałem, może faktycznie zapomniałem bo dawno się nie logowałem, więc wysłałem przypomnienie na e-mail i załadowałem nowe hasło. Automatycznie zostałem zalogowany na konto. W ustawieniach konta wszedłem w info o kliencie, zauważyłem, że jest zafajkowany newsletter więc postanowiłem go od..fajkować aby się wypisać i kliknąłem "zapisz". Pojawiła się informacja, żeby wpisać hasło dla potwierdzenia więc wpisałem. Znów kliknąłem zapisz o ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wyskoczyły dwa błędy - na czerwono zaznaczone pola hasło i ...ADRES E-MAIL., że są nieprawidłowe. Co więcej u góry w ikonkach pojawia się opcja "zaloguj" tak jak by mnie wylogowało. Odświeżam stroną i odświeża się także informacja, że jestem zalogowany. Myślę - coś się namieszało. Klikam więc wyloguj i próbuję się zalogować znowu a tutaj pojawia się od nowa "Błąd uwierzytelniania" tak jak by było złe hasło. Tak w kółko. 

Patrzyłem na inne opcja i zmienić adres da się bez problemu. Patrzyłem w bazie i ten użytkownik (ja) widnieje tam.

Ciężko mi określić od kiedy jest ten problem do dawno się nie logowałem (ok 1 miesiąc.) w między czasie było dużo rzeczy robionych. Przez ten cały okres nie było większych problemów, o dziwo nawet błąd 500 przestał się pojawiać. Profilaktycznie wyłączyłem sklep do czasu rozwiązania problemu. Jak ktoś by był zainteresowany ale zobaczyć i sprawdzić to na swoich danych to chętnie sklep udostępnie.

 

Edit. Sprawdziłem na innym koncie testowym i działa więc dobra wiadomość że nie wszyztkie konta są popsute. Ale problem nadal jest.

Proszę o poradę :(

Link to comment
Share on other sites

0 answers to this question

Recommended Posts

There have been no answers to this question yet

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...