Jump to content

Prestashop PayTR Kurulumu

mehmetbulat

Recommended Posts

Merhaba,
Prestashop 1.7 Kullanıyorum PayTR Ödeme Yöntemi Modülünü Yükleyip Kurulum Yaptım ancak Kurulumdan Sonra şu Hatayı Aldım:
" Maalesef, herhangi bir ödeme yöntemi mevcut değil. "
PayTR Modülünü Devredışı Bıraktığımda Ödeme Yöntemleri Geri Geliyor Sorunsuz Sipariş Alınıyor Fakat Etkileştirildiğinde Bu Hatayı Veriyor.
Admin Panelinde Modüller Sayfasında Uyarılar Kısmında 1 adet Uyarı Görünüyor o da PayTR Modülü için Verdiği Uyarı:
" Bu modül için para birimi ayarlanmadı. " Hatası Veriyor Fakat Yapılandırma da Böyle Bir Ayar Yok Ödeme Tercihlerinde PayTR Tikleri Açık Olarak Görünüyor Herşey Tamam fakat olmuyor 
PayTR Etkinken ve Devredışıyken Ödeme Adımı Fotoğrafını ve Admin Paneli Uyarısını Fotoğraflarla Belirttim
Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim

Site URL: https://www.rakikadehcim.com/

ödeme yöntemleri.jpg

Admin Panel.jpg

Ödeme.png

Edited by mehmetbulat (see edit history)

• 2 weeks later...
On 1/9/2020 at 6:51 PM, mehmetbulat said:

Merhaba,
Prestashop 1.7 Kullanıyorum PayTR Ödeme Yöntemi Modülünü Yükleyip Kurulum Yaptım ancak Kurulumdan Sonra şu Hatayı Aldım:
" Maalesef, herhangi bir ödeme yöntemi mevcut değil. "
PayTR Modülünü Devredışı Bıraktığımda Ödeme Yöntemleri Geri Geliyor Sorunsuz Sipariş Alınıyor Fakat Etkileştirildiğinde Bu Hatayı Veriyor.
Admin Panelinde Modüller Sayfasında Uyarılar Kısmında 1 adet Uyarı Görünüyor o da PayTR Modülü için Verdiği Uyarı:
" Bu modül için para birimi ayarlanmadı. " Hatası Veriyor Fakat Yapılandırma da Böyle Bir Ayar Yok Ödeme Tercihlerinde PayTR Tikleri Açık Olarak Görünüyor Herşey Tamam fakat olmuyor 
PayTR Etkinken ve Devredışıyken Ödeme Adımı Fotoğrafını ve Admin Paneli Uyarısını Fotoğraflarla Belirttim
Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim

Site URL: https://www.rakikadehcim.com/

Merhaba Mehmet Bey,

Öncelikle hoş geldiniz.

Maalesef bu modülde küçük bir BUG var ve ne yazık ki hala düzeltilmemiş.

Çözümü önceki konulardan birinde paylaşmıştım, bakınız.

Başarılar,

1 hour ago, SahinSOLMAZ said:

Merhaba Mehmet Bey,

Öncelikle hoş geldiniz.

Maalesef bu modülde küçük bir BUG var ve ne yazık ki hala düzeltilmemiş.

Çözümü önceki konulardan birinde paylaşmıştım, bakınız.

Başarılar,

Teşekkür Ederim Şahin Bey Sizin Yazınızı Daha Önceden Görmüştüm Denedim Fakat Maalesef ki işe yaramadı bende PayTR'ye Yazdım Sorun Olmadığını İddia Ettiler Mecburen İyzico Kullanıyorum Yine de Çok Sağolun :)

19 hours ago, mehmetbulat said:

Teşekkür Ederim Şahin Bey Sizin Yazınızı Daha Önceden Görmüştüm Denedim Fakat Maalesef ki işe yaramadı bende PayTR'ye Yazdım Sorun Olmadığını İddia Ettiler Mecburen İyzico Kullanıyorum Yine de Çok Sağolun :)

Rica ederim.

Bu arkadaşlar trajikomik bir yaklaşım sergiliyor bu konuda, o vakit bana da "ısrarla" -bir sorun yok- diye geri dönüş yapmışlardı, sonra -düzelteceğiz- demişlerdi ama netice değişmemiş hala. :)

Yine de İyzico'nun komisyon oranları PTR'dan yüksek ise, özelden ulaşırsanız bir çözümüne bakabiliriz.

Bol kazançlar.

• 2 years later...