Jump to content

Products not showing in categories


tetelas

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους τους φιλους.

Εβαλα το prestashop 1.7 στην προσπαθεια μου να φτιαξω ενα ηλεκτρονικο καταστημα , και το προβλημα που εχω ειναι το παρακατω

 

Οταν πας στο top menu και επιλεγεις μια κατηγορια , σου βγαζει μηνυμα

Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτή την κατηγορία.

 

Μεσα σε καθε κατηγορια εχει permission , εκει εχω επιλεξει και τα δυο που λεει customers+visitor οποτε και θεωρητικα θα επρεπε να τα βλεπω σαν guest που μπαινω.

Ελα μου ντε που δεν τα δειχνει. 

Αν πατησεις το προιον κατευθειαν , σε παει κανονικα και το βλεπεις , μολις κανεις ενα back σου βγαζει το ιδιο μηνυμα.

 

Βοηθηστε με σας παρακαλω να το λυσω , εχω φαει πολλες ωρες ψαχνοντας και δεν καταφερα να δω τι παιζει.

Θεωρητικα θα επρεπε πατωντας στην κατηγορια του μενου , να βγαζει τα προιοντα και απο εκει να τα βλεπεις.

 

Οποια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Καλησπέρα και από έμενα 

Αν και δεν έχω τις φοβέρες γνώσεις αλλά το αντιμετώπισα και εγώ νομίζω πως πρέπει να φτιάξεις μέσα από τα module το menu  nα είναι ενεργές οι κατηγορίες

Link to comment
Share on other sites

Λαλαλαλαλαλαλα

Έχω την εντύπωση πως το έχω ξανα αναφέρει στο forum αλλα τεσπα.

Θα πατε στα customer groups και θα αλλάξετε στα ελληνικά την μία ομάδα σε άλλο όνομα (θα δείτε υπάρχουν 2 group με ίδιο όνομα)

Αφού το κάνετε αυτό θα πάτε μεσα στην κατηγορία και θα έχουν εμφανιστεί τα customer group (τα τα τα) που διαλέγεις σε ποιο group να φαίνεται η κατηγορία, θα δείτε ότι δεν είναι τσεκαρισμένη καμία. 

Της τσεκάρετε save και done!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για την βοήθεια! 

Ακολούθησα  τα βήματα του @01generator  και του @[email protected]

Είμαι καινούργια στο Prestashop και παρακολουθώ τα βίντεο του @01generator  για να μάθω.

Πολλή ωραία δουλειά @01generator  🙂👏

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...