Jump to content

Nefunguje na Endora hosting: nejde zadat Výrobce ani Dodavatel při přidání zboží (píše to AJAX error)


flogger

Recommended Posts

zdravím,

začínám s Prestashopem. Udělal jsem na free webhostingu Endora čistou instalaci (zkoušel jsem to víckrát) verze 1.4 a chci si systém vyzkoušet. Narazil jsem na dva problémy:
1. nešlo přidat zboží do košíku. To už funguje, v modulu košíku stačí vypnout AJAX.
Řešení jsem našel tady: http://podpora.endora.cz/viewtopic.php?f=5&t=901&p=12780&hilit=prestashop#p12780

2. Horší je, že pokud chci přidat jakékoliv nové zboží, hned vyskočí po sobě dvě chybová okna:
Supplier ajax error: parsererror
Manufacturer ajax error: parsererror
a nejde u zboží vybrat výrobce ani dodavatel.
Výrobce je pro mě zásadní, bez toho je celý "obchod" k ničemu.
Řešení s placeným programem (odstraní reklamní patu zřejmě způsobující problémy) beru až jako poslední možnost, protože nechci dělat eshop, ale jen soukromou stránku pro omezenou skupinu návštěvníků. Má to být katalog starých modelů a chci v něm udělat přehled po sběratele a sám z toho nic nebudu mít. Bez nastavení výrobce to ale dělat nejde. Jinak mi proužek jejich reklamy nevadí.

Nenašel jsem zatím, jestli jde modul výrobce nějak nastavit nebo vypnout AJAX jako u košíku.
V příloze je screen chybové hlášky a pod ní je vidět i reklama vkládaná endorou.

Jde to nějak rozchodit, poradíte mi prosím?

PS: na fóru jsem se snažil najít řešení, ale nenašel.

42123_Zgr8HivhxiiU5xpHNWGY_t

Link to comment
Share on other sites

Všechny souvisí s AJAXem a to může být tím, že není povolen přímý přístup ke skriptům pod /modules. Bez toho nic z AJAXu nebude fungovat. Většinou za to může nastavení v .htaccess a někdy až na úrovni hostingu, mimo vlastní doménu.

Na druhou stranu je to divné. Při nedostupnosti by se objevila jiná chyba než "parseerror". Vše se děje v ajax.php, tak bych hledal chybu tady. Bez znalosti konkrétní chyby na konkrétní řádce je to ale rada na nic.

Link to comment
Share on other sites

Tohle neni chyba Presty ale ENDORY. Endora neni spatny free hostink ale pouze na jednoduche projekty kde vam nebude vadit mnoho omezeni ktere ma (dokonce i ta jejich lista se vam na strance objevi i nekolikrat - staci jen vkladat pomoci PHP do souboru jiny fragmnet souboru nebo jen promene)

Pane Caleydon, nic proti vam nemam ale budte tak laskav neodrazujte ceske uzivatele od pouzivani 1.4 verze. Pokud vam to vasi uzivatele ve slovenske domovine zerou a nechavaji si pak od vas instalovat verze 1.2 za vase ceny, budiz. Je to ciste a jen jejich vec. Sam osobne jsem zde byl svedkem kdy na zaklade vasi pochybne rady si uzivatelka totalne POSRALA celej shop.

A kdyz uz chcete mermomoci radit, radte alespon fundovane a ne jen na pul huby.

Omlouvam se za ponekdu emotivnejsi pripevek ale nektere veci me opravdu dokazi hodne vytocit.

Pro flogera

Pokud pouzijete free hosting na IC nebo ten ten druhy (ted si nevspomenu na jmeno - dohledam) pojede vam tam i verze 1.4 naprosto bez problemu

Link to comment
Share on other sites

Díky za obě snahy o radu.

Zion Zangar: Určitě je to chyba Endory a neplaceného hostingu. Myslím, že je to problém té automaticky vkládané reklamní paty. Alespoň o problému s košíkem jsem se dočetl, že po zaplacení a odstranění reklam už problém není. Ale košík se dá snadno opravit vypnutím Ajaxu v nastavení. Ale jestli jde nějak nastavit výrobce jsem nenašel.
Třeba by stačilo někam tag pro endoří reklamu dopsat ručně, nebo je to hloupost?
Příspěvek Caleydona jsem chtěl ignorovat, nemám rád aroganci a navíc v něm byl naprosto mimo....
Jaký jiný hosting myslíte? Na Endoře se mi líbí, že je tam dost místa pro fotky a jednoduchá administrace.

tuk66: to je žel nad moje znalosti. Pokud se podívám do toho ajax.php, nevyznám se v obsahu.

Link to comment
Share on other sites

To: Caleydon
Nerekl jsem mylne infomace ale na PUL HUBY coz je velky rozdil ..... dle reakce mam tuseni ze se bavime o stejne uzivatelce .... bohuzel prave tato uzivatelka na vasi radu vracela shop zpet na verzi 1.3.7 a prsne z daneho vaseho vysvetleni (tak jak amatersky pochopila) pouze prepsala soubory zpet, cimz padem znepristupnila shop totalne.
Nerikam ze je to zcela vase chyba (ovsem ze toto je chyba uzivatele ktery takovy update provedl) ovsem dopomohl jste ji vasim navodem. Ne vsichni jsou profici ale vetsina z nas je tady bud samouk a nebo amater.
Ano obcas clovek na neco zapomene a samozrejme je pak trad za doplneni (viz konec predesle vety) myslim ze jsem tam i podekovakl za doplneni .... pokud ne tak se omlouvam a rad to napravim.
Ja svou chybu uznat umim.

to: flogger
mel jsme na mysli kontroverzzi free hostingy jako napr. www.ic.hosting (kupodivu me tam nekolik scriptu bezi u dlouho naprosto bez problemu vcetne presty 1.4 i 1.2)
Bohuzel s laborovanim rucniho umosteni tagu jsem u nich niceho nedosahnul ;-)

Link to comment
Share on other sites

Vazeny pane
nechtel jsem jiz nic nikde vytahovat, ovsem kompletni spinu na sebe hazet nenecham.
1) nikde a na nikoho se nevyvysuju .... necinte ani vy
2) to ze uzivateka odmitla vasi "profesionalni" pomoc a asistenci o necem hovori
3) nebudu tady rikat na koho se ve finale a proc obratila
4) mam takovy dojem ze se nezname osobne, stamprdli jsme si netukli a husy spolu tajke nepasli tudis nevim proc by jste mi mel prachsproste tykat i presto ze ja vam stale slusne vykam (coz si myslim ze mezi partnery je snad nnormalni). Zde nejsme na diskuznim foru nejake zajmove skupiny pejskaru ci zberatelu znamek nebo snad gamesaku kde se tikani nosi a vykani je urazkou. Predpokladam ze zde jsou uzivatele i zrad podnikatelu, zivnostniku a predevsim lidi kteri maji uz ledacos za sebou (nemyslim programatorsky) a tudi je na vysost vhodne jim i takto drobne projevovat mimimalni uctu.
Ovsem pokud si myslite ze nikoli je to vas problem a nikoli muj .....

Myslim si ze nyni jsem plne vycerpal moznosti nasi splecne konverzace a temata na ktere mi dva muzeme fundovane debatovat. kazde dalsi reakce by byly pouze a jen jitreni nejake nastale situace, ktera ani me a myslim si ze ani vam nestoji za to.
Tudis ... dekuji za vasi konstruktivni kritiku, kterou si jiste nejakym spusobem vezmu k srdci a mejte se i pres veskerou zast velice krasne

Link to comment
Share on other sites

Lidi nehádejte se. Ani jeden Caleydonovo příspěvek není k věci odpovědi na ně tímpátem taky ne. To si můžete vyřešit přes PM.

Zkusím ještě jednou popsat problém a postup.
- Založil jsem hosting na Endoře a vytvořil databázi a nastavil v ní porovnávání
- stáhl z ofic webu prestahshop a nahrál přes ftp. Zkusil jsem to i na jiný účet přes vzdálenou instalaci tímto: http://navody.c4.cz/prestashop-instalace
- udělal čistou instalaci Prestashopu včetně demo produktů (nějaké ipody a sluchátka)
- čeština se nastavila automaticky, nic jsem s ní nedělal.
- vypl jsem v modulu košíku ajax, čímž košík začal fungovat bez psaní chyby.
- po instalaci je v shopu několik produktů, ipody Apple a sluchátka Shure.
- Vše funguje, jak má. Když v shopu vlevo vyberu v nabídce Shure nebo Apple, ukážou se sluchátka nebo ipod.

Jenže když chci v administraci do shopu zadat nové zboží, narazím. Hned po zmáčknutí Přidat nové zboží se při načtení stránky pro zadávání na mě vyskočí dvě chybová okýnka, Manufacturer ajax error: parsererror a po něm Supplier ajax error: parsererror, viz první příspěvek.
Při zadávání zboží je hned na začátku vpravo od názvu dvojí roletové menu pro výběr Výrobce a Dodavatel. Po kliknutí na něj se ale žádný neukáže, přitom by tam měl být na výběr Apple a Shure.
Nové zboží normálně vytvořím, ale nebude mít zadaného žádného výrobce. Takže i když bych si vytvořil třeba nový ipod a chtěl tam dát apple, prostě ho tam dát nemůžu.
Tím pádem v eshopu když si dám vybrat Apple, ukáže mi to jen ty demoprodukty, ale ne ten můj přidaný. Protože u něj výrobce není zadaný.

Pod Manufacturers si normálně můžu vytvořit nového výrobce, to jde.
Ale při přidání nového produktu se prostě neobjeví žádný Výrobce ani Dodavatel na výběr.

snad jsem po popsal srozumitelně

Link to comment
Share on other sites

Endora přilepí ke každé načítané stránce reklamu. Pak je to boj s větrnými mlýny, protože jim to nejspíš u pár stránek nevychází a skončí to PHP parse error. Ajax.php je jen jedna z mnoha stránek čistého kódu, bez zobrazitelného znaku. Podle mně, tady PrestaShop nebude fungovat a práce s jeho zprovozněním za to nestojí. Radši bych zkusil jiný hosting bez reklam.

Link to comment
Share on other sites

Já vím, že je to tou reklamou.
Dává se na konec automaticky, nebo se dá její umístění nastavit "natvrdo" tagem. Ale nevěděl jsem, jestli to jde nějak vyřešit, když by se ten tag někam napsal ručně.

Teď jsem zkusil verzi 1.3. Taky nefunguje. Chová se to stejně, jen nevyskakuje chybové okno.
(čímž jen doplňuju, že calejdonovo první příspěvek bylo plácání nesmyslů)
Mimochodem Zencart na Endoře funguje bez problémů, ale PrestaShop se mi líbí víc.

Jaké free hostingy kromě ic.cz by ještě na Prestu šly použít?

Link to comment
Share on other sites

Nevim zda by to bylo vhodne ci nikoli, ale jak jsme ti psal v PM ... skus cabrnoh-host.cz. Registrace se deje rucne ppmoci emailu a bude nutne se s p. Cabrnochem domluvit co a jak ... "nevhhoda" tothoto hostingu je to ze je postaven na woknech a tudis nepotporuje .htaccess ale ma svuj vlastni format souboru. Bud ti nekdo poradi jak toto do Win napsat a nebo se domluv primo s nim.
Je to bez reklam, zadarmo a ve sve podstate vse neomezene (v ramci slusnosti)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nechci Endoru nijak shazovat ale na vaznejsi pouzivani hostingu Endora neni dobra volba ani ve sve placene verzi. Ovsem kazdemu co jeho jest. Ja sam mam na free Endore nekolik projektu k testovani ;-) ... ovsem musim pocitat z nekolika omezenimi co Endora ma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...