Jump to content

[Darmowy moduł] Paczkomaty Prestashop 1.7 / 8 - wybór paczkomatu


Daresh

Recommended Posts

Mam problem z modułem. 

Do tej pory działał ok, ale od niedawna coś spowodowało że po kliknięciu w wybór paczkomatu, nie wyskakuje okienko wyboru. 

Postanowiłem odinstalować moduł i zainstalować nową wersję.

Po tym zabiegu, przewoźnik dodany przez moduł nie pojawia się w koszyku. Jest skonfigurowany i ustawiony jako wyświetlany. 

Gdzie może leżeć problem? 

Koszyk standardowy. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za moduł. Presta 1.7.6.9 działa wszystko poprawnie.

Gdy zainstalowałem moduł zrobiłem jednocześnie proponowane aktualizacje innych modułów i miałem problem z wyświetlaniem wyboru paczkomatu. Musiałem odtworzyć sklep z kopii i tylko zainstalowałem Pana moduł. Wszystko gra. Nie wiem, która aktualizacja wszystko psuła..... nie będę aktualizować i będę pamiętać o kopiach bezpieczeństwa :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Zainstalowałem moduł i niestety po zrobieniu szybkiego testu nie mogę wejść w zamówienia...

Wyrzuca te błędy:

in classes/controller/AdminController.php (line 2749)

AdminControllerCore->l('InPost Shipping Orders')in modules/inpostshipping/controllers/admin/AdminInpostshippingController.php (line 25)

AdminInpostShippingController->__construct(false, false)in classes/controller/Controller.php (line 233)

ControllerCore::getController('AdminInpostshippingController')in classes/Dispatcher.php (line 510)

DispatcherCore->dispatch()in admin571kmucm2/index.php (line 93)

Próbuję od kilku godzin ogarnąć problem bo nie widzi mi się przywracanie kopii zapasowej całego serwisu. Także ten moduł nieźle nabroił i na pewno nie polecę go nikomu.

Informacyjnie:

Presta w wersji: 1.7.7.1

PHP: 7.4 (testowo zmieniałem na zalecaną 7.1 bez poprawy)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dziękuję za ten moduł @Daresh!

Chciałam tylko dać znać, że obecnie w dokumentacji Geowidget jest możliwość filtrowania po możliwości płatności kartą (paymentFilter w window.easyPack.init). Udało mi się wykombinować żeby zadziałało, choć podejrzewam, że moje rozwiązanie jest trochę łopatologiczne i idzie to zrobić ładniej :) Jednak ważne że działa :D

image.thumb.png.d533d775721927e606e77b94376cc296.png

image.thumb.png.3f5c05ac4a1cce296e32728a61e750d6.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Przyjrzałem się trochę tym pobraniom i nie jest to takie proste jak z paczkomatami weekendowymi, czyli nie wystarczy dodać kuriera, bo wybór zwykłego paczkomatu (nie pobraniowego) może się ustawić również w pobraniowym, a to by nie było za dobre. Więc to raczej większe zagadnienie żeby zrobić te pobrania poprawnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/4/2021 at 9:42 AM, Mareczin said:

Hej, pytanie odnośnie 3 punktu. Który dokładnie kod za to odpowiada to zmodyfikowałbym pod swój motyw. Pozdrawiam.

odpowiada za to kod w pliku modules/gmparcellocker/views/js/gmparcellocker.js :

if ($('.chosen-parcel').text().length > 3) {
	$('button[name="confirmDeliveryOption"]').attr('disabled', false);
} else {
	$('button[name="confirmDeliveryOption"]').attr('disabled', true);
}

 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Czy ktoś ma podobny problem, że jeśli się nie wybierze żadnego paczkomatu to można przejść dalej do płatności? Problem pojawia się tylko kiedy są dwie opcje wyboru przewoźnika czyli inpost i inpost weekend. Tam są chyba dwa takie same nazwy ID pola button, ale nie wiem jak to pozmieniać aby poprawnie działało.

Link to comment
Share on other sites

On 10/15/2021 at 11:34 PM, webspy said:

Witam,

Czy ktoś ma podobny problem, że jeśli się nie wybierze żadnego paczkomatu to można przejść dalej do płatności? Problem pojawia się tylko kiedy są dwie opcje wyboru przewoźnika czyli inpost i inpost weekend. Tam są chyba dwa takie same nazwy ID pola button, ale nie wiem jak to pozmieniać aby poprawnie działało.

Tymczasowo problem rozwiązany po zmianie z 3 na 6 w pliku gmparcellocker.js

if ($('.chosen-parcel').text().length > 6) {
	$('button[name="confirmDeliveryOption"]').attr('disabled', false);
} else {
	$('button[name="confirmDeliveryOption"]').attr('disabled', true);
}

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

czy komuś zdarzył się wam taki problem, że jeśli wybiorę inną metodę dostawy to przy zmianie na inpost paczkomaty nie wyświetla się możliwość wyboru paczkomatu ?

Po wyjściu z koszyka i wejściu ponownie, możliwość powraca.

Na szablonie domyślnym wszystko działało ok, teraz mam inny szablon i niestety takie coś się dzieje.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 19.10.2021 o 9:29 AM, webspy napisał:
Dnia 19.10.2021 o 9:29 AM, webspy napisał:
  Dnia 15.10.2021 o 11:34 PM, webspy napisał:

Witam,

Czy ktoś ma podobny problem, że jeśli się nie wybierze żadnego paczkomatu to można przejść dalej do płatności? Problem pojawia się tylko kiedy są dwie opcje wyboru przewoźnika czyli inpost i inpost weekend. Tam są chyba dwa takie same nazwy ID pola button, ale nie wiem jak to pozmieniać aby poprawnie działało.

Tymczasowo problem rozwiązany po zmianie z 3 na 6 w pliku gmparcellocker.js

if ($('.chosen-parcel').text().length > 6) {
	$('button[name="confirmDeliveryOption"]').attr('disabled', false);
} else {
	$('button[name="confirmDeliveryOption"]').attr('disabled', true);
}

 

Niestety nie pomogła zmiana z 3 na 6 w PrestaShop 1.7.7.2.

Jeśli się nie wybierze żadnego paczkomatu to można przejść dalej do płatności.

Czy ma ktoś inny pomysł na rozwiązanie tego problemu.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Markoni said:

Niestety nie pomogła zmiana z 3 na 6 w PrestaShop 1.7.7.2.

Jeśli się nie wybierze żadnego paczkomatu to można przejść dalej do płatności.

Czy ma ktoś inny pomysł na rozwiązanie tego problemu.

 

Wyczyszczona pamięć podręczna po zmianie? w przeglądarce ctrl+F5 ?

 

Link to comment
Share on other sites

Zmiana z 3 na 6 nie ma prawa nic pomóc, moduł ogólnie nie ma problemu z tą wersją Presty, ale oczywiście może być problem na konkretnym sklepie, wynikający np. z używania innych modułów, które generują jakieś błędy JavaScript i to by wymagało indywidualnej analizy.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Daresh said:

Zmiana z 3 na 6 nie ma prawa nic pomóc, moduł ogólnie nie ma problemu z tą wersją Presty, ale oczywiście może być problem na konkretnym sklepie, wynikający np. z używania innych modułów, które generują jakieś błędy JavaScript i to by wymagało indywidualnej analizy.

 

W takim razie do czego jest ten kod: if ($('.chosen-parcel').text().length > 3)

window.setInterval(function () {
            if ($('.gmparcellocker-button').is(':visible')) {
                window.checkGmParcellocker = true;
                if ($('.chosen-parcel').text().length > 3) {
                    $('button[name="confirmDeliveryOption"]').attr('disabled', false);
                } else {
                    $('button[name="confirmDeliveryOption"]').attr('disabled', true);
                }
            } else {
                if (window.checkGmParcellocker) {
                    $('button[name="confirmDeliveryOption"]').attr('disabled', false);
                    window.checkGmParcellocker = false;
                }
            }
        }, 500);

Presta 1.7.7.8 -> liczba 3 -> button confirmDeliveryOption aktywny jak nie mamy wybranego żadnego paczkomatu.

liczba 6 -> button confirmDeliveryOption disabled (nie można przejść dalej do płatności)

Sytuacja oczywiście tylko przy dostępnych dwóch opcjach paczkomat i paczkomat weekend.

W mojej sytuacji pomaga taka zmiana. Jak ktoś ma inne rozwiązanie to chętnie zobaczę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
22 minutes ago, massur said:

Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi. Kilka razy przewinęło się pytanie/problem z możliwością złożenia zamówienia do paczkomatu bez dodania numeru telefonu. Jak sobie poradziliście z tym problemem?

Ja ustawiłem nr telefonu komórkowego jako pole wymagane. Trzeba podać aby przejść dalej do wyboru przewoźnika. Teraz już chyba nie da się nic wysłać bez nr tel czy to kurier czy paczkomat.

Link to comment
Share on other sites

Oryginalnie jest phone - czyli to będzie Numer telefonu.

Jak chcesz aby było "Nr telefonu komórkowego" (czasami się przytrafiło, że ktoś wpisał stacjonarny :) ) musisz zmienić pola w "Położenie ->  Kraje -> Edytuj: Poland \> Format adresu

Wywalasz phone i dajesz phone_mobile, no i trzeba to zmienić Sprzedaż - Klienci - Adresy - "Ustaw pola wymagane w tej sekcji" phone_mobile.

Tylko nie wiem czy jest sens bo i tak walidacja w preście tego nie sprawdza czy jest poprawny format nr komórkowego.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/12/2022 at 12:08 PM, grze11 said:

Mam problem z modułem, pole wybierz paczkomat nie jest wymagane poprzez co można dokonać płatności nie wybierając paczkomatu, można to gdzie zmienić ??

problem z przejściem do płatności bez wybrania paczkomatu jest opisany kilka postów wyżej.

Masz dwa paczkomaty w dostawie? paczkomat i paczkomat weekend?

Link to comment
Share on other sites

On 10/27/2020 at 11:03 AM, Holian said:

Dzięki za wtyczkę, dorzucę kilka swoich uwag

1. Po wpisaniu adresu lista rozwijalna rozwija się pod oknem (jak w załączonym screenie)

2. W ustawieniach wybrałem żeby podmieniał opcje na adres dostawy paczkomatu - w mailu do klienta faktycznie zmienia, natomiast w mailu na sklep zostaje stary adres

wersja wtyczki: 1.4
PS 1.7.6.5 
PHP: 7.1.33
szablon: warehouse theme 4.3.2 - tu może być problem z tym 1 punktem (się gryzą)

edit1:

na problem numer 2 znalazłem rozwiązanie odpowiedz w aktualizacjach jak byk wypisana :P

edit2:

Dalsze obserwacje, niestety wychodzi, że jednak się gryzie z szablonem:

1. input-group ma position: relative

2. inpost-search__list ma position: absolute i pozycjonuje się względem pierwszego input-group (naszej wyszukiwarki

3. modal w którym pojawia się mapa ma wyższy z-index od listy 2.

MicrosoftTeams-image.png

Mam w zasadzie identyczny problem, po wpisaniu miejscowości lista wyświetla się w złej lokalizacji, jest jakiś spsób na naprawienie tego?

paczkomaty.PNG

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Napotkałem pewien bardzo poważny problem. Nie wiem co się stało ale klienci od wczoraj zwrócili uwagę, że nie mogą wybrać paczkomatu. Otóż po sprawdzeniu faktycznie mapa się wyświetla, można znaleźć paczkomat ale przycisk Wybierz nie działa. Okno się nie zamyka i nie wstawia wybranego paczkomatu jednakże po odświeżeniu strony numer paczkomatu zostaje zaczytany. Sprawdziłem w konsoli i wyświetla błąd:

gmparcellocker.js:24

Failed to load resource: the server responded with a status of 500 ()

module/gmparcellocker/ajax:1

Gdzie może być problem ??

Presta aktualna w wersji 1.7.8.5 - nic ostatnio nie było aktualizowane ani zmieniane po stronie backoffice.

Wielkie dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

W logach serwera znalazłem tylko takie informacje:

File not found

/folder-admina/@/themes/default/js/vendor/index.php
/folder-admina/@/themes/default/js/vendor/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/bundle/utils/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/bundle/components/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/vendor/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/bundle/utils/index.php
/folder-admina/@/themes/default/js/vendor/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/bundle/utils/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/bundle/components/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/vendor/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/vendor/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/bundle/utils/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/bundle/components/index.php
/folder-admina/@/themes/default/js/vendor/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/bundle/utils/index.php]
/folder-admina/@/themes/default/js/bundle/components/index.php
/folder-admina/@/themes/default/js/index.php]

Nie wiem juz o co chodzi ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Hej,

Dziś pojawił się problem z pobieraniem zamówień do Baselinkera. Przy próbie pobrania zamówień pojawia się błąd:
<message><![CDATA[[PHP Notice #8] Undefined offset: 2 (/home/admin/web/tendina.pl/public_html/modules/gmparcellocker/gmparcellocker.php, line 240)]]></message>

Co może być przyczyną? Po stronie sklepu nie było nic zmieniane. W Baselinker sklep podłączony ponownie. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ComGrafPL said:

Jeśli jeszcze nie masz, to zainstaluj sobie dodatkowy moduł do Baselinkera, który pomaga w takich przypadkach. Napisz do ich pomocy technicznej. Udostępniają go bez opłat.

Właśnie od nich dostałem info o błędzie. Nic nie wspominali o rozwiązaniu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Daresh said:

Jeżeli gdzieś zaplątał się jakiś Notice to może być to objaw włączenia trybu debug czy raportowania błędów w jakiś inny sposób. Czy przy zamówieniu, którego dotyczy ten błąd paczkomat pojawia się poprawnie?

Jeśli moduł jest włączony, to zamówienia do Baselinkera w ogóle się nie pobierają. Jak wyłączę moduł, to zamówienia się pobierają, ale bez numeru Paczkomatu. 

Link to comment
Share on other sites

Gdyby to był jakiś ogólny błąd, to raczej więcej użytkowników by tutaj pisało, to raczej musi być coś specyficznego dla tego sklepu, co wymagałoby indywidualnej analizy. Ale tak jak pisałem powyżej, zaplątanie się komunikatu Notice wskazuje na to, że w jakiś sposób włączyło się raportowanie błędów w PHP i one się zaczynają przewijać w różnych miejscach. Wystarczy jeden taki komunikat w miejscu, w którym zewnętrzny system oczekuje czegoś konkretnego i już się komunikacja sypie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jeżeli na sklepie nie ma zainstalowanego modułu 'baselinker' to zachowanie modułu powinno być takie samo w wersji 1.4.3 jak w 1.4.0. Można też spróbować zainstalować moduł od Baselinkera.

Ale bywają konflikty w momencie gdy moduł już jest na sklepie, a próbuje się zainstalować moduł 'baselinker'. Żeby ich uniknąć można na czas instalacji modułu 'baselinker' deaktywować moduł paczkomatów np. zmieniając nazwę jego folderu.

Pomyślę nad tym, żeby wyeliminować te konflikty.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zainstalowałam (Prestashop 1.7.8.7) zintegrowałam z BL i.. moduł podmienia dane do wysyłki na dane do paczkomatu, a - moim zdaniem - powinien przesyłać dane do wysyłki i dane do paczkomatu (w danych do wysyłki jest np, imię i nazwisko kupującego). Co mam źle???

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, feronek said:

Zainstalowałam (Prestashop 1.7.8.7) zintegrowałam z BL i.. moduł podmienia dane do wysyłki na dane do paczkomatu, a - moim zdaniem - powinien przesyłać dane do wysyłki i dane do paczkomatu (w danych do wysyłki jest np, imię i nazwisko kupującego). Co mam źle???

Dobra, rozwiązane (zainstalowałam aktualną wersję i jest ok)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/12/2022 at 12:09 PM, grze11 said:

Screenshot_17.png

U mnie również występuje podobny błąd. W niektórych zamówieniach nie ma wybranego paczkomatu. Czytałam, że już kilka osób zgłasza fakt, że można przejść dalej bez wyboru paczkomatu.

Czy jest możliwość poprawy tego modułu? Jeśli mam to zrobić sama, to w jaki sposób można to poprawić?

Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2021 at 10:45 PM, Daresh said:

To sprawdza czy w polu na wybrany paczkomat coś jest wpisane. Faktycznie przy dwóch opcjach to bierze oba pola i daje 6 gdy nie jest nic wybrane, więc można zmienić na 6.

Mam wpisane w kodzie 6 i nadal mogę przejść bez wyboru paczkomatu. Nie korzystam z paczkomatów w weekend. Co zrobić, żeby ten wybór był konieczny? Baselinker nie pobiera zamówień bez wybranego paczkomatu, a nawet jeśli chce się wysłać zamówienie z poziomu Presty, to nie wiadomo na który paczkomat wysłać.

To jest duży problem.

Edited by feronek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2022 at 8:54 AM, Mateusz Jedrzejczyk said:

Zainstalowałem moduł od Baselinker i był konflikt. Wyłączenie modułu paczkomatów nie pomogło. W tym momencie gdy są oba moduły włączone to zamówienia w ogóle się nie pobierają tak jak to napisał ktoś wyżej 🤔

Mam zainstalowany moduł Baselinkera i co któreś zamówienie nie wpada do niego. Przejrzałam i okazuje się, że nie pobiera tych zamówień, w których nie ma wybranego paczkomatu. Jeśli naprawi się ten błąd, to może wtedy nie będzie problemu z pobieraniem zamówień

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Daresh said:

A sklep ma standardowy koszyk, czy jakiś moduł One Page Checkout?

Sklep ma Supercheckout od Knowband. Nie korzystam z paczkomatów w weekend - przewoźnik jest utworzony ale wyłączony. Ale z tego, co czytałam to na zwykłym demo sklepu też ten problem występuje. 

Moim zdaniem powinna być jakaś funkcja sprawdzania czy to pole zostało wypełnione. Bez względu na  wszystko.

Edited by feronek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Czyli wszystko jasne. Ten moduł paczkomatów to jest podstawowy, darmowy moduł, przystosowany głównie pod standardowy checkout. Każdy inny może wymagać dostosowania, aby zablokowywał sobie przechodzenie dalej w sytuacji braku wyboru paczkomatu.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Daresh said:

Czyli wszystko jasne. Ten moduł paczkomatów to jest podstawowy, darmowy moduł, przystosowany głównie pod standardowy checkout. Każdy inny może wymagać dostosowania, aby zablokowywał sobie przechodzenie dalej w sytuacji braku wyboru paczkomatu.

Moim zdaniem w module powinna być funkcja walidacji czy pole z danymi wybranego paczkomatu zostało wypełnione. Wtedy niezależnie od tego czy korzystam ze standardowego koszyka czy z innego, nie można byłoby przejść dalej zanim nie wybrałoby się paczkomatu.

Poza tym powyżej ktoś zgłaszał, że na standardowej instalacji sklepu również można przejść bez wyboru paczkomatu. Sporo osób zgłasza Ci to jako błąd. Może warto spróbować dopisać walidację wypełnienia pola z adresem paczkomatu?

Link to comment
Share on other sites

Jest jakaś szansa, żebyś zrobił walidację dla pola "Wybrany paczkomat"?

Ewentualnie jaki byłby koszt dostosowania modułu do koszyka Supercheckout od Knowband? Czy jesteś w stanie to zrobić, czy raczej powinnam napisać do Knowband?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś korzysta z modułu Supercheckout od firmy Knowband, to, żeby moduł paczkomaty24/7 działał i nie puszczał zamówień bez wyboru paczkomatu warto w module Supercheckout w zakładce Dostosowanie w polu na custom js wstawić kod, który ukrywa przycisk "Złóż zamówienie" jeśli ktoś nie wybierze paczkomatu:

Ja wstawiłam taki kod:

 window.setInterval(function () {
            $('#supercheckout_confirm_order').css('display','block');
            if ($('.gmparcellocker-button').is(':visible')) {
               $('#supercheckout_confirm_order').css('display','block');
                window.checkGmParcellocker = true;
                if ($('.chosen-parcel').text().length > 6) {
              $('#supercheckout_confirm_order').css('display','block');
                          $('.alert-wrong').css('display','none');
                } else { 
              $('#supercheckout_confirm_order').css('display','none');
                          $('.alert-wrong').css('display','block');
                }
            } else {
                if (window.checkGmParcellocker) {
              $('#supercheckout_confirm_order').css('display','block');
                window.checkGmParcellocker = false;
                }
            }
        }, 500);

Dodatkowo w pliku button.tpl dodałam:

<div class="alert-wrong">Musisz wybrać paczkomat</div>

i ostylowałam go w css:

.alert-wrong {
    display: none;
    background: #ff0000;
    padding: 10px;
    color: #fff;
    font-weight: bold;
    margin: 10px auto;
}

Może nie jest to idealne rozwiązanie i ktoś znajdzie lepsze, ale u mnie działa. I jest szansa, że baselinker nie będzie pomijał zamówień bez wybranego paczkomatu.

Edited by feronek (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

U mnie również pojawił się temat wyświetlenia listy paczkomatów w przypadku przesyłki pobraniowej.

Z tego co zdążyłem się dowiedzieć w InPost, to wszystkie ich paczkomaty obsługują taką metodę. Problem jest jedynie taki, że niektóre umożliwiają płatność kartą w samym paczkomacie. W pozostałych przypadkach klient otrzymuje od InPost wiadomość z linkiem do płatności.

Stąd też pytanie, w jaki sposób można dodać dokładnie taki sam sposób wyświetlania paczkomatów jak w przypadku zwykłej przesyłki?

Link to comment
Share on other sites

W momencie jak był robiony moduł to stan był taki, że ta lista paczkomatów pobraniowych była różna od zwykłych i niedostępna w API Inpostu. Żeby więc to dodać to trzeba by aby moduł utworzył jeszcze jednego kuriera, czym w najbliższym czasie nie dam rady się zająć.

Obejściem problemu może być użycie kuriera "Paczkomat w weekend" o ile nie jest używany, tylko zmienienie mu nazwy.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Daresh said:

W momencie jak był robiony moduł to stan był taki, że ta lista paczkomatów pobraniowych była różna od zwykłych i niedostępna w API Inpostu. Żeby więc to dodać to trzeba by aby moduł utworzył jeszcze jednego kuriera, czym w najbliższym czasie nie dam rady się zająć.

Obejściem problemu może być użycie kuriera "Paczkomat w weekend" o ile nie jest używany, tylko zmienienie mu nazwy.

O widzisz, można i w ten sposób. Rozwiązanie do czasu, kiedy nie zaczną używać Paczkomatów w weekend :)
W każdym razie dzięki za naprowadzenie i za sam moduł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Dnia 12.01.2023 o 10:41 AM, Piotr3qx napisał:

Witam,

czy jest ktoś w stanie opisać różnice między tym darmowym modułem a oficjalnym modułem InPostu https://inpost.pl/aktualnosci-proste-polaczenie-sklepu-z-uslugami-inpost-dla-klientow-prestashop ? 

Służę uprzejmie:
Główna różnica jest taka, że w tym świetnym, darmowym module od @Daresh dajesz klientom możliwość wyboru paczkomatu przy składaniu zamówienia. Jest tot, lekki moduł, który działa świetnie i nie wymaga jakieś specjalnej konfiguracji, czy tworzenia dodatkowych kont.

Moduł od Inpostu też daje możliwość wyboru paczkomatu klientom, a dodatkowo jeszcze pozwala nadawać paczki InPostem, ale tutaj już trzeba m.in. założyć konto na Inpost, wygenerować odpowiednie API itp..  W skrócie - jest bardziej rozbudowany, ale tez wymaga trochę więcej konfiguracji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Drodzy użytkownicy modułu!

Doszły mnie słuchy, że już każdy paczkomat InPostu jest pobraniowy. Można by więc w module dodać opcję tworzenia jeszcze jednego kuriera "Paczkomaty 24/7 za pobraniem". Pytanie tylko czy faktycznie tak jest i robimy tą zmianę?

Podobno płaci się jakoś na podstawie przesłanego przez InPost linku na SMS lub aplikację, co może trochę czyni to pobranie niby-pobraniem, skoro trzeba zrobić przelew, no ale tak to InPost rozwiązał.

Link to comment
Share on other sites

Jest dokładnie tak jak piszesz. Jak dla mnie to pobranie robione przez kartę płatniczą lub szybki przelew to trochę porażka. Sam się kiedyś naciołem 😆

Nie wiem czy wszystkie paczkomaty są za pobraniem, na pewno nie były. Po za tym przy paczkomatach pobraniowych była prowizja ruchoma 3-5% co było ciężkie do ogarnięcia. To był główny powód dla którego nie korzystam z "pobrań".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wrzuciłem właśnie do pierwszego posta nową wersję modułu, która tworzy dodatkowego przewoźnika "Paczkomaty 24/7 Pobranie". Przewoźnik ten niczym się nie różni od pozostałych poza nazwą. Zrobione jest to przy założeniu, że każdy paczkomat może służyć jako pobraniowy.

Link to comment
Share on other sites

  • Daresh changed the title to [Darmowy moduł] Paczkomaty Prestashop 1.7 / 8 - wybór paczkomatu
  • 2 weeks later...

Cześć, 

Mam taki problem że zamówienie potrafi pojawić się bez wybranego paczkomatu i dzieje się tak w momencie kiedy klient zrobi 2 zamówienia w jednym jest a w drugim nie ma. Większym problemem jest Baselinker, który nie pobiera tych zamówień. Zgłosiłem do BL i dostałem taką odpowiedź: 

Wystąpił błąd podczas pobierania zamówień: [PHP Notice +8] Undefined offset: 1 modules/gmparcellocker/ gmparcellocker.php: line 235)

Dodałem ręczenie w bazie id koszyka i adres paczkomatu wtedy BL pobrał zamówienie. 

Edited by PeterCarter (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...