Jump to content
Daresh

[Darmowy moduł] Paczkomaty Prestashop 1.7 - wybór paczkomatu

Recommended Posts

4 hours ago, Mistrz Yoda said:

Konsola przeglądarki coś wyrzuciła w trakcie jak operujesz na stronach sklepu?

Tak. Zaraz po wejściu na stronę sklepu pojawia się w konsoli:
"DevTools failed to load SourceMap: Could not load content for https://kqamil.com/themes/core.js.map: HTTP error: status code 404, net::ERR_HTTP_RESPONSE_CODE_FAILURE"

Natomiast po przejściu do koszyka :

"sdk-for-javascript.js:1 Uncaught TypeError: Cannot set property 'className' of null
    at W.build (sdk-for-javascript.js:1)
    at new W (sdk-for-javascript.js:1)
    at Object.e.dropdownWidget (sdk-for-javascript.js:1)
    at window.onload (gmparcellocker-dropdown.js:17)"

On 8/31/2020 at 10:02 PM, fajfer said:

Wielkie dzięki za moduł - czy trzymasz może gdzieś kod źródłowy w jakimś systemie kontroli wersji? Gitlab, Github coś takiego? Pewnie ułatwiłoby nam pomoc związaną z rozwijaniem modułu. Gdybyś miał problem albo potrzebował pomocy z jakimś CI/CD, testami i ogarnięciem tego od strony community na gicie to chętnie służę pomocą

@Daresh podpisuję się pod powyższym, super jakbyś wrzucił źródła gdzieś, gdzie można dołożyć swoją cegiełkę i popracować wspólnie z Tobą nad rozwojem modułu.

5 hours ago, kqamil said:

Tak. Zaraz po wejściu na stronę sklepu pojawia się w konsoli:
"DevTools failed to load SourceMap: Could not load content for https://kqamil.com/themes/core.js.map: HTTP error: status code 404, net::ERR_HTTP_RESPONSE_CODE_FAILURE"

Natomiast po przejściu do koszyka :

"sdk-for-javascript.js:1 Uncaught TypeError: Cannot set property 'className' of null
    at W.build (sdk-for-javascript.js:1)
    at new W (sdk-for-javascript.js:1)
    at Object.e.dropdownWidget (sdk-for-javascript.js:1)
    at window.onload (gmparcellocker-dropdown.js:17)"

Poradziłem sobie z tym.

1. aby pozbyć się wersji 1.4.0 usunąłem cały folder /gmparcellocker/ (nie mogłem jej odinstalować z poziomu Module Managera)
2. zainstalowałem wersję 1.3.1 ale dalej nie działało wybieranie paczkomatu (i ją odinstalowałem już bez problemu w Module Manager)
3. zainstalowałem wersję 1.3.0 - działa
4. na wersję 1.3.0 załadowałem wersję 1.4.0 i teraz działa wszystko jak należy :)

Edited by kqamil
update (see edit history)

Przedziwne kombinacje...

Może coś poszło nie tak podczas pierwszej instalacji, bo jednak wersja 1.4.0 ma ponad 400 pobrań i jak dotąd nikt nie zgłaszał problemów :)

Presta 1.7.6.7 moduł OPC od Knowband po przejściu z PS 1.7.5 zniknął przycisk wyboru Paczkomatu. 

Zaktualizowałem moduł do wersji 1.4.0 problem pozostał. Odinstalowałem moduł, zszedłem do wersji 1.3.0 - nie działała i na nią ponownie zainstalowałem 1.4.0. Wszystko bezskutecznie, brak przycisku wyboru paczkomatu.

Cześć, dobra robota. Moduł 1.4.0 działa u mnie na PS 1.7.6.0 na niestandardowym OPC. Dzięki :)

• Like 1

A w bazie danych jest ten koszyk powiązany z paczkomatem? (tabela gmparcellocker)

@Daresh dzięki za pracę dla społeczności PS ;)

Czy kod twojego modułu dostępny jest na GitHub?

No to trudno powiedzieć co to może być, a to się nie pokazuje tylko dla tego koszyka czy dla żadnego?

@Daresh: Na razie było jedno via paczkomaty, będę Cię informował jakby pojawiło się inne. Sprawdziłem zaczepy, ale wsio ok, tym bardziej zadziwia mnie te "---" (trzy myślniki).

To co się wyświetla na stronie zamówienia to nie jest zaczep tylko specjalna funkcja używana w sytuacji gdy przewoźnik jest powiązany z modułem.

Dzięki za szybką odpowiedź. :)  OK, tylko czemu zwraca '---' 

public function getPointDataForCart($cartId, $raw = false) {
        $pointData = Db::getInstance()->getValue('SELECT `parcel` FROM `' . _DB_PREFIX_ . 'gmparcellocker` WHERE `id_cart` = ' . $cartIdz);
        if ($pointData) {
            if (!$raw) {
                $pointData = str_replace('|', ',', $pointData);
            }
            return $pointData;
        }
        return '---';
    }

SELECT `parcel` FROM `ps_gmparcellocker` WHERE `id_cart` = 201012002

zwraca: POL01A| Kopalniana 4A| 59-100 Polkowice

Dooobra XD widzę błąd:

jest:

$pointData = Db::getInstance()->getValue('SELECT `parcel` FROM `' . _DB_PREFIX_ . 'gmparcellocker` WHERE `id_cart` = ' . $cartIdz);

powinno być:

$pointData = Db::getInstance()->getValue('SELECT `parcel` FROM `' . _DB_PREFIX_ . 'gmparcellocker` WHERE `id_cart` = ' . $cartId);

sam se kuku zrobiłem. Sorry za zawracanie głowy. :)

Dzięki za wtyczkę, dorzucę kilka swoich uwag

1. Po wpisaniu adresu lista rozwijalna rozwija się pod oknem (jak w załączonym screenie)

2. W ustawieniach wybrałem żeby podmieniał opcje na adres dostawy paczkomatu - w mailu do klienta faktycznie zmienia, natomiast w mailu na sklep zostaje stary adres

wersja wtyczki: 1.4
PS 1.7.6.5 
PHP: 7.1.33
szablon: warehouse theme 4.3.2 - tu może być problem z tym 1 punktem (się gryzą)

edit1:

na problem numer 2 znalazłem rozwiązanie odpowiedz w aktualizacjach jak byk wypisana :P

edit2:

Dalsze obserwacje, niestety wychodzi, że jednak się gryzie z szablonem:

1. input-group ma position: relative

2. inpost-search__list ma position: absolute i pozycjonuje się względem pierwszego input-group (naszej wyszukiwarki

3. modal w którym pojawia się mapa ma wyższy z-index od listy 2.

MicrosoftTeams-image.png

Edited by Holian (see edit history)

Mam następujący problem z modułem - po wpisaniu nazwy miejscowości, wyświetla się ona trzy razy, tak jak widać na załączonym screenie. Bardzo proszę o info czy jest możliwość naprawy tego błędu? 

image.thumb.png.94a113b22257e00e80554e5d6884b4d5.png

Za mapę odpowiada skrypt zaciągany bezpośrednio z Inpostu, więc nie mamy na wpływu.

Cześć @Daresh, dobra robota ten moduł, ale jest pewien problem podczas zmiany sposobu wyświetlania z "okienka modal" na "listę rozwijalną" w OPC brakuje okienka wyszukiwania. Jest to dość istotne bo na komórka mapa jest bardzo nieporęczna. Co może być przyczyną?

Zrzut ekranu 31-10-2020 17.54.02.png

Z tymi sugestiami jest taka kwestia, że api inpostu wykorzystuje taką samą klasę, co niektóre lub wszystkie szablony presty do wyszukiwarki i do niego się odwołuje API, dlatego autouzupełnianie leci do naszej wewnętrznej wyszukiwarki, sam nad tym działam, myślę że jak się pozmienia klasy dla wyszukiwarki wewnętrznej na inne, to problem zniknie :). Tak jak w załączniku, zgadza się, wystarczy poprawić kwestię klasy css dla wyszukiwarki i problem przy sugestiach zniknie. 

inpost-modul.jpg

Edited by ryszard93 (see edit history)

11 hours ago, ryszard93 said:

Z tymi sugestiami jest taka kwestia, że api inpostu wykorzystuje taką samą klasę, co niektóre lub wszystkie szablony presty do wyszukiwarki i do niego się odwołuje API, dlatego autouzupełnianie leci do naszej wewnętrznej wyszukiwarki, sam nad tym działam, myślę że jak się pozmienia klasy dla wyszukiwarki wewnętrznej na inne, to problem zniknie :). Tak jak w załączniku, zgadza się, wystarczy poprawić kwestię klasy css dla wyszukiwarki i problem przy sugestiach zniknie. 

inpost-modul.jpg

dzięki za odpowiedź, a w którym pliku tę klasę zmienić? 

Cześć,

Mam taki problem:

ReferenceError: gmParcelLockerChoose is not defined

na szablonie kupionym w Envato, ktoś się spotkał z takim problemem? W debugerze nie widzę w ogóle plików .js z modułu. Jak wymusić ich dołączenie?

JSy modułu mogą się nie dołączyć jeżeli jest w użyciu jakiś moduł OPC. Moduł ma kod sprawdzający na jakiej stronie jest, żeby nie dołączać JS-ów wszędzie.