Jump to content

[Darmowy moduł] Paczkomaty Prestashop 1.7 / 8 - wybór paczkomatu


Daresh

Recommended Posts

2 hours ago, Daresh said:

PHP na pewno jest za wysokie dla tej wersji presty, ale nie wiem czy to może być tutaj przyczyną.

Przetesttowałem php od 5.6 do 7.2
 

nie wpłynęło na efekt
powyłączałem cashowanie strony bez rezultatu.

Włącz API PrestaShop próbowałem zarówno włączeone jaki i wyłącznoe

Włącz tryb CGI dla PHP tak samo.

 

Po naciśnięciu klawisza "Wybierz Paczakomat"  ta funkcja podpięta do klawisza powoduje przeładowanie strony -> onclick="gmParcelLockerChoose()

nie mam pomysłu co mogę mieć nie tak jeszcze?

gdzie szukać ?

 



 

Link to comment
Share on other sites

Mam problem, że po wybraniu opcji Paczkomatów nie pojawia się przycisk z wyborem paczkomatu. Dopiero jak przejdzie się do płatności i cofnie to przycisk się pojawia. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Link to comment
Share on other sites

Mam problem z  ustawieniem wyświetlania adresu paczkomatu jako adresu dostawy. Postępowałem zgodnie z zaleceniami, żeby moduł był pierwszy podpięty na hooku actionValidateOrder. Co robię żle?

Presta 1.7.5.2 moduł 1.2.1

Schowek01.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2020 at 7:17 PM, sir_henry said:

Witam,

Brawo ! super to ! taka funkcjonalność w połączeniu z Baselinkerem wystarczy w zupełności ! Brawo !

jedno tylko pytanie: w jakim kierunku zmodyfikować obecne ustawienia sklepu żeby dojść do takiego czegoś jak z kurierem przy przedpłacie i za pobraniem ?

 

Tworzymy takiego samego jak kurier ?

uda się ?

Dzięki !

obraz.png

Jak zrobiłeś, ze adres Paczkomatu pozakazuje się do Baselinkera? U mnie to nie działa. Zamówienie wpada do BL, ale adres paczkomatu jest pusty.

Link to comment
Share on other sites

Po odinstalowaniu modułu zainstalowałem moduł Furgonetki. Problem pozostał, czyli albo Furgonetka nie dopracowała elementu zmiany adresu, albo jest to błąd systemowy. Czy ktoś podpowie jak z tym powalczyć?

Problem rozwiązany.

Odinstalowałem moduł, wyczyściłem poprzez FileZilla jego pozostałości w sklepie, na nowo zainstalowałem i skonfigurowałem moduł.

Wielkie dzięki za doskonałą robotę :) :) :)  

 

Edited by antylopa (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Na wstępie super dzieki za rewelacyjny modul. Dobra robota !
Jednak po wyborze Inpost oraz paczkomatu gdy przechodze do płatnosci - nie mam zadnej. W pozostalych jest. Tu akurat - znika.

 

EDIT:
Temat rozwiązany:
- Odinstalowanie modułów i zainstalowanie ponowne rozwiązało problem.

Edited by K0J0T (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2020 at 7:38 PM, Daresh said:

Ogólnie to chciałem dodać pobranie, można by wówczas po prostu nie włączać takiego przewoźnika, niestety nie znalazłem w dokumentacji takiej funkcji.

Witam,

Przede wszystkim wielkie dzięki za moduł.
Pytanie o przewoźnika pobraniowego.
Czy jest możliwość aby do modułu podpiąć przewoźników których już mam, czyli "paczkomat" oraz "paczkomat pobraniowy" zamiast tego który moduł tworzy przy instalacji?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Nie, bo to jest specjalny przewoźnik, który jest oznaczony w bazie danych jako przewoźnik powiązany z modułem, dzięki temu presta może wyświetlić przy nim dodatkowe informacje pochodzące z modułu (czyli przycisk wyboru paczkomatu).

Link to comment
Share on other sites

Jest możliwość powielenia przewoźnika stworzonego przez moduł? Chciałbym wprowadzić Paczkomat w weekend jako osobnego przewoźnika z inną ceną. Ogarniam w miarę sql więc jeżeli ogranicza się to do zmiany 0 na 1 to byłaby bajka :) proszę o naprowadzenie jeżeli jest to wykonalne

Super moduł!  Pozdrawiam, Jakub 

Link to comment
Share on other sites

Ten przewoźnik wyróżnia się tym, że w bazie danych ma uzupełnioną kolumnę "module", problem jednak może być z tym, że będą dwie mapki i się moduł może pogubić, ale spróbować zawsze warto.

Link to comment
Share on other sites

On ‎5‎/‎10‎/‎2020 at 5:59 PM, antylopa said:

Zastanawiam się nad kupnem modułu Advanced One Page Checkout od Knowband. Czy ktoś już go używa oraz czy nie będzie problemu z kompatybilnością modułów? 

hej, ja konfiguruję OPC od knowband. póki co nie udało mi się włączyć paczkomatów. 

wyświetla się przewoźnik, przycisk, ale po kliknięciu w wybór - żadnej reakcji. 

jak mi się uda to dam znać. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2020 at 10:42 AM, SlowK1337 said:

Mam problem taki jak w załączniku. Jak wpisuję wyszukiwanie, to podpowiedzi pokazują mi się pod mapką i nie idzie na nie kliknąć. Da się coś z tym zrobić?

Przechwytywanie.JPG


Mam taki sam problem, lista jest poniżej mapy. Zauważyłem że ta lista czyli "listvillages" znajduje się wewnątrz modułu wyszukiwania który mam w headerze. Wie ktoś jak mogę to naprawić?

Link to comment
Share on other sites

Hej,

obiecałem że dam znać jak się uporam z tym i już się uporałem. właściwie to nie ja ale support. 

otóż: 
- nie pojawiał się button wyboru paczkomatu ( ten który mi się wcześniej pojawiał był od furgonetki, czego nie sprawdziłem  ) 🤦‍♂️

napisałem do supportu - działają bardzo sprawnie. 
ustawienia modułu nic nie dają była konieczna zmiana w kodzie modułu.  

zmienili pliki :

gmparcellocker/gmparcellocker.php
supercheckout/views/templates/front/delivery_methods.tpl
supercheckout/views/css/front/style.css
supercheckout/views/js/front/supercheckout.js

(nie sprawdzałem co zmienili)

i hula wszystko pięknie ! 

@Daresh

chcesz plik po ich zmianach ? 

@antylopa

zagadaj na chacie - dają 25% rabatu od tego co jest na stronie. 😉

Link to comment
Share on other sites

Udało mi się włączyć drugiego przewoźnika z aktywnym modułem. Używam go jako Paczkomatu w weekend z ceną +4 PLN, ale jak ktoś ma potrzebę to można go też użyć jako Paczkomat z płatnością przy odbiorze tylko trzeba ostrzec klienta, że musi wybrać paczkomat który umożliwia taką opcję.

Zamówienie przeszło normalnie, w baselinkerze też jest widoczne i można wystawić etykietę więc ten sposób wydaje się być bez wad, soo far.

 

Lista kroków:

ps.1 (Oczywiście zainstaluj i skonfiguruj najpierw moduł ) 

ps2.  Standardowo zalecam zrobienie kopi bazy danych na wszelki wypadek i/lub przeprowadzenia modyfikacji na sklepie w piaskownicy/ postawionym lokalnie (chociaż sklepu modyfikacją przewoźników raczej nie zepsujesz, tj na koronę nie umrzesz ale jednak nosisz maseczkę) 

ps3. po wszystkim ciasteczka jakby nie działało 

1. Stwórz i skonfiguruj  nowego przewoźnika w panelu administracyjnym 

2. Otwórz bazę danych prestashop, znajdź tabelę ps_carrier

3. Znajdź nowo stworzonego przewoźnika, u mnie "Paczkomat w weekend" (zielone) i przewoźnika/ków stworzonego/nych przez moduł "Paczkomat" (czerwone), będą na samym dole

kkk.thumb.jpg.20e6d179fad75f71ce238cf5ec8bb16b.jpg

4. Zmień  ID_Refference  nowego przewoźnika na takie samo jak u przewoźnika modułu (fioletowe) (w phpMyAdmin wystarczy dwukrotnie kliknąć na wartość i wpisać nową, w innym kliencie bazy danych można użyć polecenia sql update [takie polecenie  można też wywołać w panelu admina PS ale nie umiem w prestaSql ] ) 

5. Zmień wartości is-module i external_module_name  na takie jak na obrazku (zielone)

6. Jeżeli jeszcze nie działa to zmień też część żółtą żeby była taka sama u nowego przewoźnika jak u starego ( na wszelki wypadek, konfiguracja nowego przewoźnika będzie po prostu taka sama jak modułowego)

7. Wsio

ps4. Prawdopodobnie mam 3 modułowych przewoźników bo zmieniałem ich kolejność wyświetlania (dwóch pierwszych ma delete ustawione na 1.... tajemnice Presty)

Dzięki @Daresh za super moduł! 

ps. 5 Jak ktoś chce zobaczyć czy działa to zapraszam na izpol.pl

Pozdrawiam serdecznie!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info, cieszę się że się udało, ciekawe czy klienci poradzą sobie z określeniem który paczkomat ma pobranie.

Tymczasem zaktualizowałem moduł w głównym poście o zmiany wprowadzone przez autorów SuperCheckout, choć to raczej nie jest wystarczające do tego żeby działało z tym modułem, skoro jak widać zmienili również 3 swoje pliki. Ale moduł ma też kosmetyczne poprawki w kodzie, więc tak czy inaczej warto zaktualizować.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, sir_henry said:

Hej,

obiecałem że dam znać jak się uporam z tym i już się uporałem. właściwie to nie ja ale support. 

otóż: 
- nie pojawiał się button wyboru paczkomatu ( ten który mi się wcześniej pojawiał był od furgonetki, czego nie sprawdziłem  ) 🤦‍♂️

napisałem do supportu - działają bardzo sprawnie. 
ustawienia modułu nic nie dają była konieczna zmiana w kodzie modułu.  

zmienili pliki :

gmparcellocker/gmparcellocker.php
supercheckout/views/templates/front/delivery_methods.tpl
supercheckout/views/css/front/style.css
supercheckout/views/js/front/supercheckout.js

(nie sprawdzałem co zmienili)

i hula wszystko pięknie ! 

@Daresh

chcesz plik po ich zmianach ? 

@antylopa

zagadaj na chacie - dają 25% rabatu od tego co jest na stronie. 😉

Promocyjna cena spowodowała, że chciałem kupić ten moduł. Trochę ostygłem jak zobaczyłem demo po stronie sklepu i proces zamawiania przez kupującego. Chciałem mieć wszystko na jednej stronie, tak jak jest https://www.presteamshop.com/es/modulos-prestashop/one-page-checkout-prestashop.html, a nie na kolejnych pojawiających się po sobie. Również brakuje mi rzucającej się w oczy możliwości logowania przez Fb, czy też przez Google.

W/w moduł spełnia moje oczekiwania, niestety jest dwa razy droższy :( dlatego poczekam na jakąś promocję :) 

Edited by antylopa (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

hej. to wszystko jest w module od knowband. 

jeżeli chcesz zobaczyć jak to działa to zapraszam do siebie na stronę. (priv)

wymaga trochę pracy w tłumaczeniach ale jest ok. 

nie jest to temat o opc tylko o module paczkomatów więc jak coś to pisz na mail priv czy jakoś tak :)

pozdrówka! 

Link to comment
Share on other sites

Lista działa bez zarzutów, zero problemów, prosiłbym o pomoc z okienkiem modal, tak jak pisałem po kliknięciu w guzik "Wybierz" strona się przeładowuje i wyskakuje błąd 404. w Adresie końcówka /undefined. Natomiast po kliknięciu wstecz ładuje się ponownie checkout i wyskakuje paczkomat który został wybrany, tylko skąd to przeładowanie strony.

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2020 at 12:32 AM, prus said:

Udało mi się włączyć drugiego przewoźnika z aktywnym modułem. Używam go jako Paczkomatu w weekend z ceną +4 PLN, ale jak ktoś ma potrzebę to można go też użyć jako Paczkomat z płatnością przy odbiorze tylko trzeba ostrzec klienta, że musi wybrać paczkomat który umożliwia taką opcję.

Zamówienie przeszło normalnie, w baselinkerze też jest widoczne i można wystawić etykietę więc ten sposób wydaje się być bez wad, soo far.

 

Lista kroków:

ps.1 (Oczywiście zainstaluj i skonfiguruj najpierw moduł ) 

ps2.  Standardowo zalecam zrobienie kopi bazy danych na wszelki wypadek i/lub przeprowadzenia modyfikacji na sklepie w piaskownicy/ postawionym lokalnie (chociaż sklepu modyfikacją przewoźników raczej nie zepsujesz, tj na koronę nie umrzesz ale jednak nosisz maseczkę) 

ps3. po wszystkim ciasteczka jakby nie działało 

1. Stwórz i skonfiguruj  nowego przewoźnika w panelu administracyjnym 

2. Otwórz bazę danych prestashop, znajdź tabelę ps_carrier

3. Znajdź nowo stworzonego przewoźnika, u mnie "Paczkomat w weekend" (zielone) i przewoźnika/ków stworzonego/nych przez moduł "Paczkomat" (czerwone), będą na samym dole

kkk.thumb.jpg.20e6d179fad75f71ce238cf5ec8bb16b.jpg

4. Zmień  ID_Refference  nowego przewoźnika na takie samo jak u przewoźnika modułu (fioletowe) (w phpMyAdmin wystarczy dwukrotnie kliknąć na wartość i wpisać nową, w innym kliencie bazy danych można użyć polecenia sql update [takie polecenie  można też wywołać w panelu admina PS ale nie umiem w prestaSql ] ) 

5. Zmień wartości is-module i external_module_name  na takie jak na obrazku (zielone)

6. Jeżeli jeszcze nie działa to zmień też część żółtą żeby była taka sama u nowego przewoźnika jak u starego ( na wszelki wypadek, konfiguracja nowego przewoźnika będzie po prostu taka sama jak modułowego)

7. Wsio

ps4. Prawdopodobnie mam 3 modułowych przewoźników bo zmieniałem ich kolejność wyświetlania (dwóch pierwszych ma delete ustawione na 1.... tajemnice Presty)

Dzięki @Daresh za super moduł! 

ps. 5 Jak ktoś chce zobaczyć czy działa to zapraszam na izpol.pl

Pozdrawiam serdecznie!

 

Dzięki za poradnik i oczywiście za fajny moduł! :)

ps. czy aby na pewno są paczkomaty do których nie można zamówić za pobraniem? Sam zamawiam do paczkomatów bez terminala i można paczkę wtedy opłacić wstukując kod blik :)

Link to comment
Share on other sites

Chociaż widzę teraz pewien mankament - po dodaniu dwóch paczkomatów (paczka w weekend i zwykły paczkomat) pomimo nie wybrania żadnego paczkomatu mogę kliknąć by przejść dalej. Coś ja namieszałem czy u ciebie też tak jest, @prus

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za świetny moduł. Prosty ale bardzo funkcjonalny.

Jedno pytanie. Jeśli moduł jest domyślnie jako pierwszy wybrany - pokazuje się przycisk "Wybierz Paczkomat". Wszystko działa.

Jeśli się zmieni przewoźnika - przycisk znika (nawet do rymu ;). Czy tak ma być? Problem pojawia się w momencie, gdy ponownie zaznacza się paczkomat - przycisk "Wybierz Paczkomat" się nie pojawia. Dopiero po odświeżeniu strony z zaznaczonym modułem przycisk się pojawia.

Edit: Sprawdziłem demo modułu - wszystko działa dobrze. Czyli problem z niewyświetlaniem przycisku leży po mojej stronie. Niestety nie wiem co może być przyczyną. :) Jakieś sugestie?

 

 

Edited by Lib_one (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pokazywanie i chowanie dodatkowych informacji przy przewoźniku to nowa funkcja presty, moduł tylko z tego korzysta, przekazując tam swój przycisk do pokazania, więc to może być jakiś błąd w szablonie sklepu.

Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem moduł, jest super! Niesamowita sprawa, że chce się Tobie zrobić go za darmo :)

Mam dodatkowo OPC, oczywiście na początku guzik paczkomatu był, ale nie wyskakiwało okienko z wyborem paczkomatu. Ponieważ moduł OPC dopiero kupiłem od razu napisałem do developera, więc poprawił i działa. Natomiast dokonał on zmiany w pliku: /modules/gmparcellocker/gmparcellocker.php

Chciałbym się nim podzielić, jako mój input w ten moduł :) Daj znać @Daresh

Link to comment
Share on other sites

Wrzuciłem do pierwszego posta moduł z tą zmianą, zmieniłem też w tłumaczeniach na "Paczkomaty 24/7", bo podobno InPost czepia się jak jest samo "Paczkomaty", więc wszystkim użytkownikom modułu zalecam poprawienie sobie tego tłumaczenia.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, VuQ said:

@Daresh , ten moduł działa z wersją 1.7, a czy możesz mi polecić dokładnie taki moduł, ale pod wersję 1.6?

A poprzednie wersje ten wtyczki nie działają pod 1.6? Wydaje mi się, że ktoś coś tutaj pisał na początku wiadomości (ale może mi się wydaje :D). @VuQ masz możliwość zrobienia upgradu do 1.7? 

Link to comment
Share on other sites

On 6/6/2020 at 8:18 AM, Daresh said:

Za okno dialogowe odpowiada kod zaciągany ze strony InPost, więc ewentualnie można by coś kombinować przez nadpisywanie ich styli lokalnymi stylami z !important.

Słabo o ich okno wygląda, będę próbował przeciążyć style, dzięki! 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, zesssu said:

A poprzednie wersje ten wtyczki nie działają pod 1.6? Wydaje mi się, że ktoś coś tutaj pisał na początku wiadomości (ale może mi się wydaje :D). @VuQ masz możliwość zrobienia upgradu do 1.7? 

@Daresh chyba niedawno zrobił tę wtyczkę, więc zapewne jest tylko na 1.7. W tym przypadku nie chcę zmieniać wersji, bo znam i lubię 1.6. 😉 Poza tym mam trochę różnych modyfikacji wyglądowych i funkcjonalnych, które na 1.7 musiabym robić od nowa itd.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, jest to wtyczka powstała przy okazji uczenia się nowych rozwiązań Presty 1.7, przez co oparta jest na mechanizmach nieobecnych w 1.6, dlatego odpowiednika pod tamtą wersję nie planuję, a w tym wątku proszę o trzymanie się tematu tej konkretnej wtyczki :)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Daresh said:

Jest to ciekawy pomysł do rozpoznania.

Na podsumowaniu zamówienia masz informację o sposobie dostawy i zaciągany jest string z pola "czas doręczenia". Sensowniejszą opcją wydaje się numer paczkomatu :)Może dla wygody użytkownika wato rozpatrzyć dodanie opcji w konfiguracji wtyczki, czy chce widzieć adres i nr paczkomatu, czy ciąg znaków który aktualnie się pojawia.

 

Jeżeli chodzi o mnie to jak kupuję to preferuję adres/nr paczkomatu, aby móc potwierdzić czy się wszystko zgadza :) 

Edited by zesssu
błędna konstrukcja zdania (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłem i na stronie Order Confirmation nie ma hooka, na którym można by było w tym konkretnym miejscu pokazać tą informację, więc żeby coś takiego było możliwe to trzeba by modyfikować szablon i dodać do niego jakiś własny hook lub przerobić moduł aby działał jako widget. Czy takie rozwiązanie Was interesuje?

W sensie żeby można było w dowolnym miejscu w szablonie wstawić sobie coś typu {widget name='gmparcellocker'} i to pokaże aktualnie wybrany paczkomat. Mały minus jaki widzę może być taki, że paczkomat może pokazać się nawet jeżeli po jego wybraniu przewoźnik został zmieniony na inny, ale może dałoby się dodać jakiś warunek żeby się przed tym ustrzec.

Link to comment
Share on other sites

W sumie było to proste więc zrobiłem i zaktualizowałem moduł w pierwszym poście.

Żeby wyświetlić informację na stronie potwierdzenia zamówienia, można np. zamieścić kod {widget name='gmparcellocker'} w pliku templates/checkout/order-confirmation.tpl, poniżej lub zamiast czasu dostawy:

433261299_2020-06-0920_12_49-Ps176-ApacheNetBeansIDE10.0.png.c3d1b3e4003a9faf303565d40d39a8a6.png

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, KamikStudio said:

Pytanko, przy paczkomatach wymagany jest numer telefonu. Czy jest opcja aby moduł wymusił podanie numeru telefonu?

 

@KamikStudio pytasz czy ta wtyczka wymusza podanie numeru telefonu? Nie wymusza. To jest kwestia ustawienia formularza w presta. Wtyczka zrobiona przez @Daresh daje użytkownikowi wybór przewoźnika paczkomat z możwliwością wyboru z listy albo z okna dialogowego paczkomatu. Dodatkowo możesz w konfiguracji zaznaczyć czy adres dostawy ma zostać nadpisany na paczkomat przy jego wyborze - i tyle. 

 

Jeżeli ogólnie pytasz czy w paczkomatach jest wymagany numer telefonu to tak, jest wymagany. Adres e-mail oraz nr telefonu.

Edited by zesssu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2020 at 6:40 PM, KamikStudio said:

Okej, spoko dzięki za info. W takim razie wymuszę w formularzu rejestracji :)

Jeżeli potrzebujesz pomocy to napisz do mnie na priv to powiem Ci jak to można zrobić :)

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Na wstępie wielkie dzięki @Daresh  za twoją pracę.

Od jakiegoś czasu korzystamy z tego modułu w sklepie i generalnie wszyscy są zadowoleni ale nie wiem czy to przypadłość akurat danego sklepu czy może ktoś też tak ma a nie zauważył ale co jakiś czas zdarza się, że klient wybierze formę wysyłki Paczkomat ale w potwierdzeniu zamówienia nie ma numery paczkomatu. Do tej pory ignorowałem to ale problem zaczął przybierać na sile i muszę znaleźć rozwiązanie problemu. Okazuje się, że w moim przypadku wystarczy wybrać przewoźnika "Paczkomaty" nie wybrać żadnego konkretnego paczkomaty z listy czy też z mapy i kliknąć dalej aby przejść do kolejnego kroku czyli płatności. Dzięki temu pojawiają się zamówienia z Paczkomatem ale bez paczkomatu:) Klienci w ferworze zakupów zapominają go wybrać a sklep dalej to puszcza. Na pewno jest aby temu zaradzić... Z góry dziękuje za pomoc.

Dodam tylko, że korzystam ze z presty 1.7.6.4, checkout standardowy (5 kroków) na szablonie warehouse. 

Link to comment
Share on other sites

Moduł dla standardowego checkoutu ma skrypty blokujące przejście dalej jeżeli paczkomat nie jest wybrany, być może w Twoim szablonie czymś ten przycisk przejścia dalej różni się od standardu. Podeślij adres sklepu, to zbadam i może uda się wprowadzić poprawkę do modułu.

Link to comment
Share on other sites

 

14 minutes ago, Daresh said:

Moduł dla standardowego checkoutu ma skrypty blokujące przejście dalej jeżeli paczkomat nie jest wybrany, być może w Twoim szablonie czymś ten przycisk przejścia dalej różni się od standardu. Podeślij adres sklepu, to zbadam i może uda się wprowadzić poprawkę do modułu.

Dzięki za chęć przyjrzenia się sprawie. Adres sklepu tutaj

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, na FF OK a na Chromie rozwalony. No ale patrzę i widzę, że jak jest niewybrany paczkomat to przycisk Dalej ma parametr disabled i nie da się go kliknąć żeby przejść dalej.

Więc jedyne rozwiązanie to musisz samodzielnie odtworzyć ten błąd i dać mi znać w jakiej dokładnie sytuacji występuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hej,

Dzięki wielkie za ten moduł. Mam drobny problem. Nie pokazuje mi się guzik wyboru paczkomatu. Mam Prestashop 1.7.6.7 z modułem SuperCheckout 6.0.5 z ustawiony widokiem na 3 kolumny. Podczas podsumowania zamówienia wygląda to tak jak poniżej. Czy coś źle skonfigurowałem?

obraz.png.61ad1df59be3b13e3cd6b50cdd258fa9.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/13/2020 at 9:59 PM, banan_44 said:

Hej,

Dzięki wielkie za ten moduł. Mam drobny problem. Nie pokazuje mi się guzik wyboru paczkomatu. Mam Prestashop 1.7.6.7 z modułem SuperCheckout 6.0.5 z ustawiony widokiem na 3 kolumny. Podczas podsumowania zamówienia wygląda to tak jak poniżej. Czy coś źle skonfigurowałem?

obraz.png.61ad1df59be3b13e3cd6b50cdd258fa9.png

 

 

Witam,

podpinam się, mam dokładnie ten sam problem :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wielkie dzięki za moduł - czy trzymasz może gdzieś kod źródłowy w jakimś systemie kontroli wersji? Gitlab, Github coś takiego? Pewnie ułatwiłoby nam pomoc związaną z rozwijaniem modułu. Gdybyś miał problem albo potrzebował pomocy z jakimś CI/CD, testami i ogarnięciem tego od strony community na gicie to chętnie służę pomocą

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Daresh Dzięki za Twój wkład!
Czy dałoby się dokonać w module zmiany które spowodują, że będzie poprawnie pracował z CacheMemcached?

 

fast edit: chodzi o to że przy włączonym CacheMemcached nie wyświetla buttona wyboru paczkomatu pod wyborem opcji wysyłki.

Edited by Mistrz Yoda (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Jak to mawiali starożytni Rzymianie: "u mnie działa" ;)

Musisz mieć coś zrąbane w sklepie to Memcached w Prestashop służy tylko i wyłącznie do cache'owania zapytań do bazy danych, więc nie powinno wpływać na standardowy mechanizm presty, z którego korzysta ten moduł, czyli wyświetlenie pliku tpl na hooku.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie sprawdziłem:
Twój moduł nie działa poprawnie na nowej, standardowej, niemodyfikowanej presta 1.7.6.6 z CacheMemcached.

 

edyta:

Quote

Informacja o serwerze Linux #1 SMP Debian 3.16.81-1 (2020-01-17) x86_64

Wersja oprogramowania serwera: Apache/2.4.10

Wersja PHP: 7.0.19

Limit pamięci: 256M

Maksymalny czas wykonywania: 60

Maksymalny rozmiar pliku do przesłania: 256M

 

Edited by Mistrz Yoda (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tak czy inaczej Memcached służy do odciążania bazy danych, nie jest to coś co można sobie uwzględnić w module. Jeżeli przewoźnik po włączeniu memcached nie wyświetla przycisku to by znaczyło, że sama Presta ma tam coś nie tak zrobione, bo ja nie robię żadnych cudów żeby wyświetlić ten przycisk, tylko wykorzystuję nowy wbudowany mechanizm presty 1.7 działający na zasadzie Hook - zawartość pliku tpl.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Podczas instalacji najnowszej wtyczki do Presty 1.6.1.24 otrzymuje:

[PrestaShop] Fatal error in module file :/home/server233492/ftp/wordpress/wpn_xxx/testowy/modules/gmparcellocker/gmparcellocker.php:
Interface 'PrestaShop\PrestaShop\Core\Module\WidgetInterface' not found

Wejście w zakładkę moduły również wywala błąd.

Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

po instalacji u mnie tego modułu (czysta presta 1.7.6.5) nie działało wybranie paczkomatu - nic się nie działo po Kliknięciu przycisku "wybierz", a po zmianie na listę rozwijaną nie aktywował się przycisk do przejścia do następnego kroku. Po przeczytaniu całego wątku, widziałem, że był już ktoś z podobnym problemem i nie było rozwiązania, więc chciałem spróbować odinstalować moduł i ponownie go zainstalować. Niestety Presta pokazuje mi informację, że modułu nie mogę odinstalować ponieważ.. nie jest zainstalowany.. , ale skonfigurować lub wyłączyć mogę.

Czy ktoś miał już problemy z deinstalacją tego modułu (v 1.4.0) ?

Link to comment
Share on other sites

  • Daresh changed the title to [Darmowy moduł] Paczkomaty Prestashop 1.7 / 8 - wybór paczkomatu

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...