Jump to content

[Darmowy moduł] Paczkomaty Prestashop 1.7 / 8 - wybór paczkomatu


Daresh

Recommended Posts

Jedna z użytkowniczek zgłosiła mi problem z błędnym kolorem tekstu w oknie wyboru paczkomatu, okazało się to być winą szablonu, jeżeli wiec mielibyście to samo, to powinno wystarczyć dodanie do pliku custom.css szablonu kodu:

.point-wrapper p {
	color: #fff;
}

 

Link to comment
Share on other sites

No to super, do niedawna Furgonetka nie instalowała się na 1.7, więc fajnie że to ogarnęli, im więcej opcji do wyboru tym lepiej.

Mój moduł w porównaniu do Furgonetki korzysta z nowych funkcji obecnych w prestashop 1.7, umożliwiających dodanie dodatkowych informacji do przewoźnika bezpośrednio pod nim, a nie na końcu listy przewoźników.

Wybrany paczkomat pokazuje się na karcie zamówienia również w miejscu przewidzianym przez to przez autorów presty (w zakładce Wysyłka), a nie w osobnym panelu na zaczepie Order, więc różnice są i każdy może sobie wybrać to co mu pasuje :)

Link to comment
Share on other sites

Testowałem moduł i niestety nie działa z modułem The Checkout. Po kliknięciu w button 'wybierz paczkomat' strona jest przeładowywana i nie pojawia się wyskakujące okno.

Nie wiem, jak to przerobić - czy będzie to kwestia w .js? 

Dzięki, że udostępniłeś taki moduł na forum :)

Link to comment
Share on other sites

Nie znam modułu The Checkout, mój moduł bazuje na tym co jest standardowo dostępne w prestashop 1.7, więc albo ten moduł nie do końca poprawnie to obsługuje, albo rzeczywiście jego JS coś tutaj zakłóca, wymagało by to indywidualnej modyfikacji.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Brawo ! super to ! taka funkcjonalność w połączeniu z Baselinkerem wystarczy w zupełności ! Brawo !

jedno tylko pytanie: w jakim kierunku zmodyfikować obecne ustawienia sklepu żeby dojść do takiego czegoś jak z kurierem przy przedpłacie i za pobraniem ?

 

Tworzymy takiego samego jak kurier ?

uda się ?

Dzięki !

obraz.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy da radę tak zmodyfikować moduł, aby do baselinkera zasysało dane użytkownia, imię nazwisko, adres itp. a do zakładki "odbiór w punkcie" dane paczkomatu? Teraz po podmiance adresu użytkownika na dane z paczkomatu, nie ma możliwości wystawienia FV w baselinkerze, a bez podmiany danych, trzeba ręcznie wpisać dane paczkomatu ;)

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nie ma możliwości wystawienia FV? Przecież dane do wysyłki są osobno (paczkomat), a adres do faktury jest osobno.

Co do odbioru w punkcie to baselinker musiałby "umieć" to jakoś zassać ze sklepu, a nie moduł, bo sklep nie ma żadnej kontroli nad baselinkerem.

Link to comment
Share on other sites

Moj bląd w opisie... na szybko zrobiłem 2 zamówienia i źle spojrzałem, w jednym ze zmianą danych klienta, drugie bez zmiany danych klienta. Pierwsze bez zmiany nie ma uzupełnionych "odbiór w punkcie" a drugie podmienione dane do wysyłki z adresem paczkomatu ale też pustym "odbiór w punkcie". Fajnie to załatwione ma moduł z poczty polskiej tam, uzupełnia dane "odbiór w punkcie", ale i tak szacun za Twoją pracę!

Edited by pogo84 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Daresh said:

Zaktualizowałem właśnie pierwszy post o nową wersję modułu, posiadającą integrację z Baselinkerem. Działa przy podpięciu sklepu do Baselinkera przez klucz API.

zasysa dane do odbiór w punkcie w baselinkerze? ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz kasować postu. A to pewnie zależy od rodzaju integracji, czy tylko zaciągamy dane do BL, czy też chcemy żeby BL coś na sklepie robił, tworzył zamówienia, dodawał statusy. Sam BL zaleca z tego co kojarzę zaznaczenie wszystkiego.

Od razu uwaga - u siebie zauważyliśmy przy zmianie integracji z pliku na API, że najpierw jakby to nie działało, a potem parę zamówień się zdublowało zanim zaczęły się pojawiać te poprawne dane z podpięcia przez API, jeżeli więc nie będzie na początku widać punktu odbioru to cierpliwości. Albo integrując przez API skasuj plik, żeby BL już z niego nie korzystał.

Link to comment
Share on other sites

Hook to akurat dotyczy czego innego, tu ważne żeby moduł był podpięty pod hook addWebserviceResources.

To czy konfiguracja API jest poprawna można sprawdzić wchodząc w link zbudowany następująco:

https://[email protected]/api/bl_order/NumerIDZamówienia

I tam powinny pojawić się dane zamówienia + dane punktu odbioru (bl_delivery_point_name itd.)

 

Link to comment
Share on other sites

Moduł korzysta z pewnej nowej funkcji presty 1.7, jaką jest możliwość dodania dodatkowej zawartości do kuriera, następnie ta zawartość (w tym przypadku przycisk otwierający mapę) jest pokazywana / chowana przez samą prestę w momencie zaznaczenia przewoźnika.

Więc uważam, że to raczej autorzy modułów typu OPC powinni zadbać o to, aby ich moduły były zgodne z tą jakby nie było wbudowaną funkcją w 1.7. Nie wiem jak robi to moduł OPC że nie bierze pod uwagę pokazywania tej dodatkowej treści przewoźnika, jak na razie nie planuję tego zgłębiać, chyba że ktoś z Was chciałby sfinansować taką analizę bez gwarancji powodzenia, że moduł zaskoczy z OPC ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cześć, spotkaliście się z problemem podczas wyszukiwania paczkomatu po adresie? Nie znajduje żadnego adresu. Początkowo myślałem że to przez wtyczki typu adblock, ale po wyłączeniu dalej nie znajduje.

Swoją drogą @Daresh świetna robota, dzięki :)nie każdemu jest potrzebny mega rozbudowany moduł do obsługi milionów klientów :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że to wina samej mapy, ale tak, potwierdzam, że szukanie paczkomatu do duży problem. Mapa po prostu nie wyszukuje prawidłowego adresu. 

Wyszukiwarka powinna działać na zasadzie "zawiera wyszukiwaną frazę lub jej część", a nie jak to ma miejsce obecnie. To bardzo kłopotliwe 

Link to comment
Share on other sites

Na urządzeniach mobilnych po wybraniu jakiegoś paczkomatu gdy chce się wybrać ponownie paczkomat (np. w wyniku złego wybrania za 1 razem) to niestety znika pole do wyszukiwania miasta. Można tylko wybrać ponownie paczkomat przesuwając się po mapie :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cześć,

Potestowałam dzisiaj trochę moduł. 

Miałam problemy z ustawieniem darmowej dostawy. 

1. Przy najnowszej wersji 1_2_1 nie można było modyfikować ceny dostawy w zależności od wartości koszyka (darmowa dostawa od 100 na przykład).  Nie wyświetlało wtedy chyba wyboru paczkomatu ani nie dawało tej darmowej dostawy.

2. Przy tej samej wersji kod rabatowy na darmową dostawę nie działał. Nie dawało darmowej dostawy przy wartości koszyka 100 zł. Do tego wylogowywało mnie ze sklepu (jako użytkownika kupującego) a na koniec błąd 500. 

Odinstalowałam i zainstalowałam pierwszą wersję (1_0_0). Nadal nie działał kod rabatowy na darmową dostawę, ale zadziałały progi cenowe w konfiguracji przewoźnika :) Mam nadzieję, że będzie działała.

Na cmsie się kompletnie nie znam, ale może pomogę jako tester :)

Wielkie dzięki za ten moduł!!

Aga

Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2020 at 12:13 PM, Monix said:

Na urządzeniach mobilnych po wybraniu jakiegoś paczkomatu gdy chce się wybrać ponownie paczkomat (np. w wyniku złego wybrania za 1 razem) to niestety znika pole do wyszukiwania miasta. Można tylko wybrać ponownie paczkomat przesuwając się po mapie :(

Być może po prostu okienko się przewinęło i schowało wyszukiwarkę, sprawdziłem i jest coś takiego możliwe.

8 hours ago, agniecha said:

Cześć,

Potestowałam dzisiaj trochę moduł. 

Miałam problemy z ustawieniem darmowej dostawy. 

1. Przy najnowszej wersji 1_2_1 nie można było modyfikować ceny dostawy w zależności od wartości koszyka (darmowa dostawa od 100 na przykład).  Nie wyświetlało wtedy chyba wyboru paczkomatu ani nie dawało tej darmowej dostawy.

2. Przy tej samej wersji kod rabatowy na darmową dostawę nie działał. Nie dawało darmowej dostawy przy wartości koszyka 100 zł. Do tego wylogowywało mnie ze sklepu (jako użytkownika kupującego) a na koniec błąd 500. 

Odinstalowałam i zainstalowałam pierwszą wersję (1_0_0). Nadal nie działał kod rabatowy na darmową dostawę, ale zadziałały progi cenowe w konfiguracji przewoźnika :) Mam nadzieję, że będzie działała.

Na cmsie się kompletnie nie znam, ale może pomogę jako tester :)

Wielkie dzięki za ten moduł!!

Aga

Trochę to wszystko dziwne, bo moduł nie ma aż tak dużego zasięgu żeby móc przeszkadzać w kuponach rabatowych i ustawieniach darmowej dostawy. On jedynie dodaje kuriera i potem możliwość wskazania paczkomatu. Gdzie dokładnie nie można modyfikować ceny dostawy w zależności od wartości koszyka, w ustawieniach tego przewoźnika?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie też mnie to dziwiło, ale na koniec z tym nowszym modułem 1_2_1 nawet strona się już nie wyświetlała, tylko białe tło. Jak go odinstalowałam, to wróciło do normy. Może kolidowało z jakimś modułem, który mam zainstalowany. Tylko ja nie jestem programistką.

A propos modyfikacji ceny dostawy, to można było to modyfikować w ustawieniach przewoźnika. Tylko po modyfikacji nie działała darmowa dostawa (ustawiona cena 0 zł przy zamówieniu od 100 zł) ani nie wyświetlało okienka z wyborem paczkomatu. Może niejasno to wcześniej napisałam. Po usunięciu darmowej dostawy w ustawieniach przewoźnika wróciło do normy i wyświetlało okienko wyboru paczkomatu. No ale nie dało się tej darmowej dostawy zrobić.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, agniecha said:

Właśnie też mnie to dziwiło, ale na koniec z tym nowszym modułem 1_2_1 nawet strona się już nie wyświetlała, tylko białe tło. Jak go odinstalowałam, to wróciło do normy. Może kolidowało z jakimś modułem, który mam zainstalowany. Tylko ja nie jestem programistką.

A propos modyfikacji ceny dostawy, to można było to modyfikować w ustawieniach przewoźnika. Tylko po modyfikacji nie działała darmowa dostawa (ustawiona cena 0 zł przy zamówieniu od 100 zł) ani nie wyświetlało okienka z wyborem paczkomatu. Może niejasno to wcześniej napisałam. Po usunięciu darmowej dostawy w ustawieniach przewoźnika wróciło do normy i wyświetlało okienko wyboru paczkomatu. No ale nie dało się tej darmowej dostawy zrobić.

Testowałem u siebie i udało mi się ustawić darmową dostawę, może coś ogólnie na tym sklepie jest pokręcone.

2 hours ago, pawel12345 said:

Cześć

czy istnieje możliwość żeby w baselinkerze dane w adresie dostawy nie były danymi punktu odbioru?

Tak, wystarczy nie zaznaczać opcji podmiany adresu dostawy na adres paczkomatu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Daresh said:

Testowałem u siebie i udało mi się ustawić darmową dostawę, może coś ogólnie na tym sklepie jest pokręcone.

Tego nie wiem. Instalowałam tylko oprogramowanie (1.7.1.2) i kilka modułów dodatkowych. Nic nie zmieniałam w środku. Miałam też problem z wtyczką apaczki i musiałam ją odinstalować. Pewnie ktoś, kto się zna powinien popatrzeć, czy wszystko ok :) W każdym razie ten pierwszy moduł z paczkomatami działa :) 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Daresh said:

Serio pracujesz na 1.7.1.2? Instalowanie czegokolwiek poniżej 1.7.5 powinno być zakazane.

Instalowałam rok temu. Pomału startuję ze sprzedażą w sklepie. Naczytałam się o przeinstalowaniu na nowszą wersję, że może się wszystko wywalić i boję się sama tego robić.

Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2020 at 12:26 PM, Daresh said:

Może do kuriera "Paczkomat" nie jest przypisany DotPay w konfiguracji płatności.

a gdzie to się przypisuje bo nic takiego nie znalazłam :(

Zauważyliśmy również, że nie tylko dotpay znika, ale również płatności imoje. Paypal jest aktywny.

Edited by Monix (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Moduł generalnie jest opracowany pod standardowy koszyk, inne koszyki o ile są dobrze zrobione i zgodne z nowymi rozwiązaniami presty 1.7 powinny też wyświetlić przycisk wyboru paczkomatu, jeżeli tego nie robią to wymagało by to indywidualnego podejścia.

Link to comment
Share on other sites

Skoro włączony przewoźnik nie pokazuje się w koszyku to coś jest jeszcze gdzieś źle ustawione, przewoźnik powinien się pokazać jak każdy inny prestowy przewoźnik. A kolejny krok to wyświetlenie przycisku wyboru paczkomatu po zaznaczeniu tego przewoźnika.

Link to comment
Share on other sites

Pytanie tylko co ponieważ jak dodaję jakiego kolwiek przewoźnika na testy i go włączam automatycznie pojawia się on do wyboru w koszyku. Natomiast po zainstalowaniu i skonfigurowaniu Pana modułu i włączeniu paczkomatów nie pojawia się do wyboru nawet przy wyłączonym module zakupów na jednej stronie. Jest Pan w stanie podpowiedzieć mi gdzie szukać jeszcze jakiś ustawień?

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili nie mam więcej pomysłów, przewoźnik ten tylko lekko się różni od zwykłego przewoźnika tym, że ma ze sobą powiązany moduł, wszystko inne jest takie samo. Sprawdziłem właśnie moduł na 1.7.5.2 i wszystko pięknie zagrało (koszyk oczywiście domyślny).

Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2020 at 8:07 PM, krawcu86 said:

Zainstalowałem poprzednią wersję Pana modułu i pojawiła się opcja paczkomatu w koszyku z przyciskiem wyboru paczkomatu z tym że po kliknięciu wybierz paczkomat nic się nie dzieje

Mam dokładnie ten sam problem werja presty 1.7.6.4

koszyk standardowy goła presta.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Daresh said:

Dla standardowego koszyka i gołej presty trzeba instalować najnowszą wersję, a nie poprzednie.

Testowałem wszystkie wersje.

zacząłem od najnowszej. 

W koszyku pojawia się guzik paczkomaty po jego naciśnięciu nic się nie dzieje.

Za każdym razem kasowałem ręcznie katalog modułu na serwerze i "paczkomaty" oraz usuwałem kurier w obsłudze Shipping -> Carriers . Następnie ustawiałem parametry od nowa.

Nie używam adbloka itp.
 

sprawdzałem na firefox-ie i chromie efekt ten sam.

 

wersja presty 1.7.6.4

php 7.3.12

gdzie szukać przyczyn?

Link to comment
Share on other sites

  • Daresh changed the title to [Darmowy moduł] Paczkomaty Prestashop 1.7 / 8 - wybór paczkomatu

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...