Jump to content
Bumberman

Sprzedaż produktów sypkich i zarządzanie magazynem.

Recommended Posts

Cześć,

chciałem prosić o informację odnośnie możliwości zarządzania stanami magazynowymi produktów sypkich sprzedawanych w różnych gramaturach. Nie oczekuję gotowych rozwiązań, ale tylko wskazówek.

Chciałbym aby było tak:

Mam produkt np.: Cukier i łączny stan magazynowy to 2kg. Dla cukru mam ustawione warianty odpowiadające opakowaniom 100g, 300g, 500g i 1kg. Czy Presta daje możliwość, aby zakupione 100g produktu odejmowało się od łącznego stanu produktu tj. 2kg i w efekcie na stanie wtedy będzie 1,9 kg.

Głowie się nad tym już drugi tydzień, google milczy w tym temacie, a w dokumentacji na temat wariantów i stanów magazynowych nie ma za dużo.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

On 1/2/2020 at 11:12 AM, Bumberman said:

Cześć,

chciałem prosić o informację odnośnie możliwości zarządzania stanami magazynowymi produktów sypkich sprzedawanych w różnych gramaturach. Nie oczekuję gotowych rozwiązań, ale tylko wskazówek.

Chciałbym aby było tak:

Mam produkt np.: Cukier i łączny stan magazynowy to 2kg. Dla cukru mam ustawione warianty odpowiadające opakowaniom 100g, 300g, 500g i 1kg. Czy Presta daje możliwość, aby zakupione 100g produktu odejmowało się od łącznego stanu produktu tj. 2kg i w efekcie na stanie wtedy będzie 1,9 kg.

Głowie się nad tym już drugi tydzień, google milczy w tym temacie, a w dokumentacji na temat wariantów i stanów magazynowych nie ma za dużo.

Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc.

Nie jestem pewien czy to zadziała, ale mozesz spróbować zrobić tak

1) Stan magazynowy ustawiasz w gramach np 2000g 

2) produkt 100 gramowy robi -100g na magazynie

3) produkt 500g to tak naprawdę paczka 5x100 gram i w ten sposób presta usunie 0.6kg z magazynu

Trzeba było by ogarnąc jak to będzie dla klientów wyglądało od strony sklepu

On 1/3/2020 at 12:33 PM, pycode.biz said:

Nie jestem pewien czy to zadziała, ale możesz spróbować zrobić tak

1) Stan magazynowy ustawiasz w gramach np 2000g 

2) produkt 100 gramowy robi -100g na magazynie

3) produkt 500g to tak naprawdę paczka 5x100 gram i w ten sposób presta usunie 0.6kg z magazynu

Trzeba było by ogarnąć jak to będzie dla klientów wyglądało od strony sklepu

Próbowałem tego rozwiązania i nie zadziałało.

On 1/12/2020 at 8:39 PM, pycode.biz said:

A czy wagi wszędzie były ustawione ? 

Powiem jak ustawiam produkt.
Najpierw robię dla niego Atrybuty, np.: Waga opakowania (100 i 250g) i postać (Sypka i granulowana). Gdy dodaję produkt, wybieram generowanie kombinacji. Tam generuje mi odpowiednią liczbę kombinacji waga-postać.
Nie mam miejsca na dodanie wagi dla poszczególnych kombinacji. Mogę dodać ilość w sztukach, ale stan jest odpowiedni dla każdej kombinacji.