Jump to content

Problem: naročila ne odpre - error 500


Kitajc

Recommended Posts

Pozdravljeni, imam en velik problem, ki se mi do sedaj ni še nikoli pojavil. In sicer naročila mi noče odpreti. Ko klikem na naročilo, da bi shranil račun in spremenil status v "odposlano" dobim samo prazno stran oz. HTTP ERROR 500
Imam Prestashop 1.5.6
To se mi je do sedaj zgodilo pri treh naročilih, ki jim zato ne morem spremeniti statusa. Pri enem od teh treh pa je prišlo do napake že pri oddaji naročila in se niti ni ustvaril račun (pdf). Ima kdo podobne izkušnje? Kdo bi mi znal pomagati?

Link to comment
Share on other sites

poglej ti v error.log na root direktoriju trgovine, če pa ni tam pa v apache logu, kjer se zapisujejo napake in poišči približen čas ko so se ti pojavile napake in bomo potem lažje pogledali. Samo glede na to, kako staro trgovino imaš bo treba počasi razmisliti o nadgradnji, ker ti kmalu ne bo nič delalo. Cpanel počasi ukinja podporo za PHP 5.6 in ga bo tudi umaknil iz opcije izbire katero verzijo PHP-ja ti teče na domeni in takrat ti bo veliko modulov nehalo delati.

 

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

Espacious, sem poiskusil na ta način, a mi sploh ne naloži administratorskega vmesnika, če imam to vklopljeno...

Malcek: error_log ne vsebuje napak na tisto uro/minuto/sekundo, ko sem hotel odpreti željeno naročilo v backend-u.

tole sem našel v raw file-u z ssl dostopi do kitajc.si strani, se pravi če prav razumem je to apache log...:

xxx.xxx.xxx.xxx - - [18/Dec/2019:21:51:11 +0100] "GET /xxxxxxxx/index.php?controller=AdminOrders&id_order=5222&vieworder&token=ab0b8f7c0892d64ed7021432485640b4 HTTP/1.1" 500 - "https://kitajc.si/xxxxxxxx/index.php?controller=AdminOrders&token=ab0b8f7c0892d64ed7021432485640b4" "Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:71.0) Gecko/20100101 Firefox/71.0"

xxx.xxx.xxx.xxx je moj ip, xxxxxxx pa moja administratorska mapa...

Edited by Kitajc (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ha, našel napako! Espacious, sem poiskusil še enkrat in našel napako, ki jo napiše samo pri željenem naročilu, ki ga noče odpreti:

Fatal error: Call to undefined function imagecreatefromjpeg() in /home/mojplanet/public_html/classes/ImageManager.php on line 365

 

Lp, Kitajc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...