Jump to content
Michal Mendak

Automatyczna i masowa zmiana wielkosci czcionki dla Short description

Recommended Posts

Witam,

Walkowane pewnie wiele razy, ale nie moglem sie przedrzec przez gaszcze tekstu.

Pytanie: [Presta 1.6.]  Jak mozna masowo, jednorazowo i bezbolesnie zmienic wielkosc czcionki dla Short Description na stronie produktu. Google Search console sugeruje, ze jest za mala czcionka. Nie mam zbytniej ochoty na edytowanie po kolei 500 produktow na stronie sklepu :)

Czy da sie to zrobic za pomoca np. modulu ? (preferowane, nie umiem edytowac kodow etc etc i pojecia nie mam jak to zrobic). A jezeli juz nie, to jak edytowac i zapisac plik, w ktorym to ma byc zrobione w sposob bezbolesny i przystosowany dla kompletnego laika. Tak zebym nie zepsul niczego :)

Pozdrawiam !!

Michal

Generalnie nie ma takiego modułu który by to robił ponieważ wiele zależy od stosowanego szablonu, najlepiej jest dokonać zmian w css.

• Thanks 1

Dziekuje za odpowiedz. Ja jestem kompletnym laikiem jezeli chodzi o edycje. Sporo juz umiem, ale jeszcze nie bawilem sie w edytowanie plikow. Jezeli mozna prosic o garsc informacji odnosnie rodzaju polecanego edytora czy cos, co moze mi sie przydac w pracy, bede wdzieczny. Wiem, ze sporo pracy przede mna i nikt mnie nie bedzie prowadzil za reke :) czego sie nie spodziewam.

Edytor z którego możesz korzystać to np.  darmowy notepad++

W przeglądarce możesz podejrzeć klasę elementu i w custom.css nanieść chciane zmiany.

Ciężko powiedzieć jaki to jest szablon, jednak można poszukać w:
themes/nazwa_szablonu/css/product.css

.pb-center-column #short_description_block #short_description_content {
    padding: 0 0 15px;
    word-wrap: break-word;
}

i dodać w tej części rozmiar czcionki:

.pb-center-column #short_description_block #short_description_content {
    padding: 0 0 15px;
    word-wrap: break-word;
	font-size: 16px;
}

Pamiętaj, że dla urządzeń mobilnych ( jeśli masz responsywną stronę www )  masz inne style, więc to co podał selljus jest ok, ale zadziała tylko dla ogólnych rozmiarów ekranu.

Najlepiej to zlecić komuś, dla kogoś kto zna super prestę zajmie mu to kilka /kilkadziesiąt minut.

Dużo gorzej będzie, jak coś sknocisz :) wtedy  znalezienie błędu zajmie dużo więcej czasu niż prawidłowa edycja :)

Ja w moim sklepie dużo potrafię edytować... ale jak czegoś nie kumam to najczęściej zlecam modyfikację innym, mądrzejszym ode mnie :)