Jump to content
  • 0

Prestashop 1.7.3.3 Naliczanie ceny za wysyłkę


retep86

Question

Witam wszystkich forumowiczów. Czy można gdzieś w Preście ustawić, aby cenę wysyłki system wyliczał po podaniu pełnych danych adresowych (chodzi o podanie kraju)? Mam sklep na presta 1.7.3.3 + 3 wersje językowe (angielski, polski i niemiecki). Produkty można zamawiać z całej Europy + USA i cena wysyłki w każdym z tych krajów różni się znacząco. Dodatkowo jeśli ktoś doda więcej produktów do koszyka to cena wysyłki maleje. Ceny wysyłek oraz zależność ceny o ilości mam ustawioną w panelu. Ale chciałbym, aby cena wysyłki była naliczana po podaniu kraju, przy zamówieniu (jest kilka możliwości wysyłki, różne są też kwoty każdej z wysyłek, klient sobie wybiera, jaką chce wysyłkę w koszyku). Wiem, że konkurencja tak ma zrobione, więc da się to zrobić, pytanie tylko jak? A może Presta nie ma tego w podstawie i jest od tego jakiś moduł?

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Obawiam się, że będzie to możliwe jedynie po rejestracji klienta i zapisaniu adresu dostawy. Sklep musi skądś wiedzieć czy klient poda adres dostawy w PL czy w innym kraju, a taka informacja zapisuje się dopiero po wprowadzeniu i zapisaniu jakiegoś adresu. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podłączam się do tematu, mam ten sam problem. Nawet po rejestracji klienta jak to włączyć? Oznacza to jednocześnie brak możliwości zakupu jako gość bez rejestracji. Czytałem, że dodanie nowej strefy dla każdego kraju wysyłki następnie konfiguracja przewoźnika/ów dodając tam zapisane wcześniej strefy rozwiąże problem. Trochę to bez sensu skoro presta ma zapisane kraje, a koszt wysyłki można ustawić tylko zależnie od strefy. To jeżeli mam wysyłkę do 50 krajów + 3 dostawców to w każdym muszę skonfigurować 50 stref, które muszę najpierw skonfigurować? Powiedzmy że mniej jeżeli niektóre kraje mają taki sam koszt wysyłki. Nie ma prostszego rozwiązania?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...