Jump to content
pardushan

eMagicOne Store manager kullanan var mı?

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba, 

başlıkta belirttiğim programı satın aldım. Bu programı almamdaki amacım tedarikçi xml çıktılarının bu program vasıtası ile kendi siteme aktarmaktı. Ürün aktarımı ile ilgili kombinasyonları aktarmada sorunlar yaşıyorum. Ekte örnek bir xml dosyası var.

Bu programı kullanan var mı? yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

demoxml2.xml

Merhaba

Yaşadığınız sorunu detaylandırırsanız teknik bir yorum yapabiliriz. 

Yine de belirteyim. XML dosyanızı incelediğim kadarıyla ideasoft'un. Bunun entegrasyonu için hazır eklentiler sorun olabiliyor. 

On 2/21/2016 at 9:33 PM, servetsarap said:

Merhaba Mahmut bey,

Bir kaç kişiden fiyat teklifi aldım aslında ama sadece bir xml entegrasyonu için alınan para bu programı aldığım para ile eşit. Eğer bu program ile yapabilirsem istediğim kadar xml entegre edebilicem. Her bir xml için ayrı ayrı ödeme yapmak istemiyorum. Bütçem çok kısıtlı. Ayrıca bu program bir eklenti değil. Masaüstü yazılımı ve köprü ile siteye bağlanıyor.  Güzel bir yönetim sunuyor site admin paneli açmadan. 

20 minutes ago, pardushan said:

Merhaba Mahmut bey,

Bir kaç kişiden fiyat teklifi aldım aslında ama sadece bir xml entegrasyonu için alınan para bu programı aldığım para ile eşit. Eğer bu program ile yapabilirsem istediğim kadar xml entegre edebilicem. Her bir xml için ayrı ayrı ödeme yapmak istemiyorum. Bütçem çok kısıtlı. 

Ben niye aldınız diye eleştirmedim :) Sadece bildiğim genel bir sorundan bahsettim. Dediğim gibi teknik bir detay varsa paylaşın belki yardımcı olabiliriz. 

Kusura bakmayın ben genel bir anlatım yaptım.  Prestashop kombinasyon içeri alırken hangi alanları referans alıyor? gönderdiğim örnek xml evet ideakonsept. Ana ürünün id sine gönderme yapan bir alan var <rootProductId>261240</rootProductId> gibi ama ana üründe "id" alanı yok.  Programda kombinasyonu ana ürüne bağlayamadım yani anlayacağınız. Hangi alanlarla prestashop ürün alanındakileri birbirline bağlayacağımı bulamadım. 

Merhaba

Rica ederim.

<rootProductId>261240</rootProductId>

ana ürünün id numarası olmalı

<isOptionOfAProduct>1</isOptionOfAProduct>

alanı da ana ürün olup olmadığını gösteriyor. 

Programın içeri aktarma mantığını anlatayım. xml dosyası önce csv dosyasına dönüştürülen bir arabirim açılıyor. Bu arabirimde xml düğümleri ile csv alanları eşleştiriliyor. 

370577464_Balksz-1.thumb.jpg.4cc9d59996c721628b7d4a6b7629196f.jpg

Daha sonrasında dönüşen csv dosyası veritabanı alanları ile eşleşiyor. Burada üstteki ayar kısmı kombinasyonu neye göre belirleyeceğimi seçmeme yarıyor ama burada ne yaparsam yapayım kombinasyonları ana ürüne bağlayacak bir yol bulamadım. 

471973884_Balksz-2.thumb.jpg.c215a3e31cb8316edc9db80580a5016d.jpg

Merhaba,

üzgünüm, google translate kullandım.

EMagicOne desteğiyle temasa geçtiniz mi? Resmi web sitesindeki Canlı Sohbet ile gerçek zamanlı olarak yapabilirsiniz. Davanızı kontrol edecek ve kombinasyonların haritalanması konusunda size tavsiyede bulunacaklardır.

• Like 1