Jump to content

Import souborů (příloh) k produktu přes CSV


pat251

Recommended Posts

Zdravím, je možné nějakým způsobem nahrát jednu přílohu k X produktům najednou? Ideálně přes CSV.

Mám cca 400 položek, přičemž pro každých 20 produktů je vždy stejný soubor.

Nejjednodušší metoda je asi nahrát soubory na FTP a pak přes Excel roztahat odkazy...  V šabloně na import existuje sloupec "URL souboru". Nedaří se mi ale přijít na to, jak ho použít. Soubor se k produktu nikdy nepřipojí (prolinkování napřímo nebo přes administrace - soubory). A v ukázkové šabloně není vyplněno.

Díky za radu.

Link to comment
Share on other sites

Není jisté jestli uvedení stejného URL v importu se zpracuje tak, že se naimportuje jen 20 příloh a ty se naváží na 400 produktů.

Jisté je, že se to dá udělat ručně. Pokud už budu mít 20 příloh, tak budou uvedené v tabullách ps_attachment*.

V tabulce ps_product_attachment pak lze navázat jen těch 20 příloh na všechny produkty pomocí SQL dotazů.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, tuk66 said:

Není jisté jestli uvedení stejného URL v importu se zpracuje tak, že se naimportuje jen 20 příloh a ty se naváží na 400 produktů.

Jisté je, že se to dá udělat ručně. Pokud už budu mít 20 příloh, tak budou uvedené v tabullách ps_attachment*.

V tabulce ps_product_attachment pak lze navázat jen těch 20 příloh na všechny produkty pomocí SQL dotazů.

To jsem již také zkoušel. Jenže provazbená příloha s produktem se zobrazí pouze v administraci. V uživatelském prostředí eshopu nikoliv.

.....Pokud ale daný produkt neotevřu a nepřeuložím - žádné úpravy. Jen otevřít a uložit. Pak se vše propíše a funguje jak má.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...