Jump to content

Nadogradnja presta shopa sa 1.6 na 1.7 verziju


bez_nika

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

planiram da uradim nadogradnju sajta sa 1.6 na aktuelnu 1.7 verziju, pa me interesuje da li je neko od članova radio nadogradnju, kakva su vam iskustva i koji je najlakši način? Koliko vidim ovde na forumu se nude i neka gotova rešenja, a neki savetuju i manuelno da se uradi upgrade. Šta je po vama bolje i praktičnije?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

Kao što savetuju većina članova najbolje je testirati na kopiji prodavnice. I to po mogućstvu na istom serveru ali drugi/test domen.

https://devdocs.prestashop.com/1.7/basics/keeping-up-to-date/upgrade/

Ovo je generalno uputstvo, manuelan metod nisam koristio za nadagradnju 1.6 u 1.7 ali taj metod je bio jedini do verzije 1.4 i radio je u većini slučajeva.

1-click upgrade besplatni modul je u poslednje vreme dosta stabilan i preporuka za ovaj metod ako prodavnica ima standardnu temu i ne previše modula koji ne dolaze sa osnovnom verzijom PrestaShop-a.  Tu je takođe bitno da se pripreme verzije modula koji podržavaju 1.7. 1-click upgrade ponekad doda nove verzije standardih modula ali ne obriše strare module. Naprimer ps_shoppincart je posebno pisan za 1.7 dok blockcart je 1.6 i može da prijavi greške i .

Treća opcija su module koji se mogu naći na zvaničnoj PrestaShop prodavnici. Skoro svi su ustvari migracije a ne nadogradnje, neke probne/besplatne verzije mogu da se nađu na forumu. 

Par modula dosta dobro radi, imaju zgodne opcije za sinhronizaciju. 

https://addons.prestashop.com/en/data-migration-backup/32298-prestashop-migrator-safely-upgrade-prestashop-to-17.html

https://addons.prestashop.com/en/data-migration-backup/8934-migrationpro-prestashop-upgrade-and-migrate-tool.html

Tako da probaj 1 click upgrade prvo, ako prođe ndagradnja komplento, poželjno je uključiti "debug" mode tako da se vide eventulane greška u temi ili starom modulu.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Morao sam na trening, pa malo kasnije pišem update :)

Update prošao, ali nije 100%... Nedostaju mi neki linkovi, i nema prevoda za sve, sad je čini mi se pola pola što se prevoda tiče. Nisam sve ni proverio kako treba. Ako sam dobro video na brzinu, proizvodi su tu, ktegorije su sve tu u admin panelu, ali se ne prikazuju na frontu... 

Link to comment
Share on other sites

Sinoć kad sam došao kući sam još malo pročačkao po sajtu i situacija je sledeća: Svi proizvodi su prebačeni sa sve slikama. Kategorije su isto prebačene i vide se u admin delu, ali ih nema u frontu, tj ne vide se. Uspeo sam da se logujem kao korisnik na sajtu i proces kupovine radi do opcije plaćanja, tu izbacuje grešku da ne postoji ni jedan način plaćanja i ne dozvoljava završetak kupovine. U admin delu, mogu da pristupim proizvodima i kategorijama ali deo za podešavanja samog sajta, moduli, teme jezici, način plaćanja i ostali linkovi mi izbacuje 403 internal server error. Ima li neko ideju kako rešiti ovo što bezbolnije. Pre upgrade-a sam uradio bekap celog sajta u cpanelu 

Edited by bez_nika (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Pa sad sledi sređivanje.

Prvo, uključi "debug" mode u naprednim podešavanjima > performance ili ručno 

https://www.prestashop.com/forums/topic/224525-how-to-turn-on-error-reporting-for-debug-information-blank-page-500-internal-server-error/

Verovatno neki stari modul ili više njih nije obrisano i prouzrokuju greške. Preporuka ako možed id administratorskog dela da ih deinstaliraš i obrišeš 

ili ručno prebaciti module u neki novi direktorijum na primer STARO.

 

Neke nove module možda ćeš morati ponovo da podesiš na primer, module koji prokazuje kategorije, meni i slično.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ok vidiš do je greška u modules/shopimporter  modulu. To je stari modul koji ti verovatno nije potreban.

Možeš da preimeniješ direktorijum shopimporter u _shopimporter na primer.

 

Tada će verovatno da ti prikaže sledeću grešku :)  Opet pogledaj putanju, koji je modul u pitanju i preimenuj.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo mi je rešilo problem, većinu modula sam rešio, medjutim kategorije se i dalje ne prikazuju na sajtu. Ima ih u admin panelu i sve dobro podešene, medjutim od 8 kategorija vide se samo dve. 

22 hours ago, razaro said:

ok vidiš do je greška u modules/shopimporter  modulu. To je stari modul koji ti verovatno nije potreban.

Možeš da preimeniješ direktorijum shopimporter u _shopimporter na primer.

 

Tada će verovatno da ti prikaže sledeću grešku :)  Opet pogledaj putanju, koji je modul u pitanju i preimenuj.

image.thumb.png.acf7e7e0bf30ffba132bd656205da87d.png

Uključio sam debug mode, ovo je poruka koju dobijam kada hoću da uđem u module. Meni ovo na žalost ništa ne znači, jer ne znam šta da radim sa ovom informacijom. 

Edited by bez_nika (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bez_nika said:

Ovo mi je rešilo problem, većinu modula sam rešio, medjutim kategorije se i dalje ne prikazuju na sajtu. Ima ih u admin panelu i sve dobro podešene, medjutim od 8 kategorija vide se samo dve. 

Ako misliš na dve kategorije u meniju na vrhu, onda nije preneo posešavanja is blocktopmenu modula pa probaj da podesiš ps_mainmenu modul.

Ako je nešto drugo u pitanju, možda neki snimak ekrana gde se prikacuju samo dve kategorije.

Link to comment
Share on other sites

još jedan problem koji sam primetio. Dashboard u admin panelu se ne učitava, samo se vrte kružići kao da učitava i to tako može satima da stoji. I drugi problem (a čini mi se da je ista muka kao i ovo) je kada hoću u modulu baner da zamenim postojeći baner drugim, kada kliknem na dugme choose file ne otvara prozor da izaberem fajl nego isto prikazuje da se stranica učitava. 

ADMIN.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...