Jump to content
KamilPL

Błędna podstrona 2-strona-glowna

Recommended Posts

Presta wygenerowała w Google Search tools podstronę www.mojadomena.pl/2-strona-glowna . Skąd to się wzięło i jak się pozbyć tej błędnej strony?

Na  https://nexis.pl/bledy-google-search-console-prestashop jest poradnik : "

Należy określić „name” lub „item.name”

Problem dotyczy nawigacji Breadcrumbs. W pliku breadcrumbs.tpl odnajdujemy link <a>. Wewnątrz tego linku znajduje się nazwa elementu nawigacji. Element ten powinien być oznaczony atrybutem itemprop=”name”. Poniżej gotowy kod:

<a itemprop="item" href="{$path.url}"><span itemprop="name">{$path.title}</span></a>

Brakujące pole „item”

Podobnie jak wyżej, błąd jest związany z Breadcrumbs. W pliku breadrcumbs.tpl, w wierszu z linkiem <a>, należy dodać atrybut itemprop=”item”. Poniżej całość:

<a itemprop="item" href="{$path.url}"><span itemprop="name">{$path.title}</span></a>

Część z Was zapyta, czy to nie jest przypadkiem ten sam kod, co punkt wyżej. Owszem, jest to identyczny kod. Powieliłem go jednak, bowiem w przypadku jego zaniedbania powstają oba wyżej wymienione błędy. A w skrócie mówiąc: wstaw jeden z powyższych dwóch kodów, a rozwiążesz oba problemy związane z menu nawigacyjnym."

W moim pliku breadrcumbs.tpl w szablonie sprawdziłem mam takie ustawienia, ale Google w panelu pokazuje że jest błąd

Należy określić „name” lub „item.name” Stan: Błąd

Może ktoś sprawdzić gdzie leży błąd na stronie gillmarine.com.pl/2-strona-glowna

5 hours ago, KamilPL said:

Może ktoś sprawdzić gdzie leży błąd na stronie gillmarine.com.pl/2-strona-glowna

Opisz więcej o błędzie bo jakoś nie wiem gdzie błędu szukać  ;)

Przedostatnie zdanie  "Google w panelu pokazuje że jest błąd Należy określić „name” lub „item.name” Stan: Błąd"

W drzewku kategori masz kategorię główną - sprawdź czy nie brakuje tam jakichś wartości. U nas brakowało wartości po dodaniu wszystko wróciło do normy