Jump to content

HomefeaturedCarousel modülü hk.

Recommended Posts

Modülü yazan arkadaşın eline sağlık hakikaten çok faydalı ve güzel bir modül. Ama eksik tarafı modülde sadece ilk eklenen ürünler ana sayfada dönüyor bunu opsiyonel yapmak mümkün değil mi ? Mesela Kampanya yı seçtiğimizde kampanyadaki ürünler dönsün veya son eklenenler dediğimizde son eklenenler dönsün.

modülü biraz inceledim fakat sql sorguyu düzeltebileceğim hiçbiryer bulamadım. aslında asp konusunda fena sayılmam ama php de çok yeniyim belkide ben göremedim konu hakkında yardımcı olabilecek bir arkadas var mı ?

• 2 weeks later...

mümkün. yaparsanız mümkün. içerisinde son eklenen ürünlerin kodlarını çekiyor. opsiyonel yapman için baya bir editlemen gerekiyor. bunu da kimse yapıp sana sunmaz. ben 2 haftadır css bilgim hiç yok ve ürünleri 3 er sıralama yolunu arıyorum ama kimse nerden yapıldığını bile söylemiyor ki buna çözüm hayatta bulamazlar. olsada söylemez kimse. keşke becerebilsem de sana yardım etsem.saygıLar.

ben biraz inceledim bir fonksiyon ile product ları değişkene alıyor sonrada listeliyor ama o fonksiyonu nereden çağırıyor onu bulamadım bir dünya sayfa include edilmiş ayrıca dediğin dogru presta nın çok fazla desteği yok oscommerce de daha fazla destek veriyorlar. ama presta nın dha fazla albenisi var :) neyse bende elimdengeldiğince editlemeye çalışıyorum ama çok karmaşık bi yapı

oscommerce birçok seçenek sunuyor evet ancak tema seçeneği hiç sunmuyor. site komple temadan ibaret. presta gibi tema klasörüne temayı at adminden temayı seç hoop yallah işi değil. tüm dosyaları değiştiriyorsun..ama oscommerce bildiğim kadarıyla destek sitesinde 6 tane bankanın ödeme imkanını sunuyor. birinde olan birinde yok, diğerinde olan bir diğerdinde yok :Ç en iyisi JoomLa olsa gerek. >eshop<(download) and varezcini.com ;) bi deneyin derim...

arkadaşlar soruma cevap buldum biraz araştırdım

şimdi files klasörünün içinde urunxml.php var. bu dosyayı editor yardımı ile açın şu satırı bulun

BUL
$products = $category->getProducts(intval($cookie->id_lang), 1, ($nb ? $nb : 10));

DEĞİŞTİR
$products = $category->getProducts(intval($cookie->id_lang), 1, ($nb ? $nb : 10), 'date_add', 'DESC', false, true, true,$nb);

ARTIK ÜRÜNLERİNİZ RANDOM yani her refresh de rastgele gelecektir.

getProducts fonksiyonunu ararsanız classes klasöründe category.php dosyasının içinde

• 2 weeks later...
  • Create New...