Jump to content

Hosting w Polsce czy za granicą?


Maryando

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Mam duży dylemat z wyborem hosingu. Od lat mam hosting w Home.pl jednak nigdy nie byłem z niego zadowolony, myślę więc o zakupie innego hostingu i przeniesieniu wszystkich stron z home.pl.

I teraz podstawowe pytanie czy będzie jakaś ogromna różnica jeśli kupię hosting od SiteGround a będę miał na nim Polskie strony i sklepy? Czy dla polskich stron ta odległość będzie miała bardzo duże znaczenie? Pytam tych którzy mają doświadczenie, sami mieli hositingi zarówna zagraniczne jak i Polskie i mogą podzielić się spostrzeżeniami. 

Od lat zdania są podzielone jedni uważają ze hosting za granicą nie ma wpływu na prędkość o ile nie stoi w USA, a inni, że nawet jak jest w Niemczech to ma ogromny wpływ (w to akurat wątpię zwłaszcza że wielu polskich operatorów na tam właśnie serwery, a jak już ma znaczenie to nie takie by było zauważalne szczególnie jeśli ma się VPS'a) 

Pytam głównie z powodu dużego przyrostu klientów z UK w ostatnim czasie i rozterki nad tym czy mieć dwa hostingi czy jeden VPS a dobry. Zależy mi na Cpanelu jednak nie znam w Polsce usługodawców którzy maja go w ofercie, jeśli znacie to podajecie namiary proszę. Cpanel jest też powodem dla którego skłaniam się najbardziej w stronę zakupu hositingu w UK i przeniesieniu tam wszystkich moich stron, choć mam jeden duży sklep na Presta i o niego się trochę obawiam. 

Będę serdecznie wdzięczny za każdą opinię. 

Pozdrawiam.

Edited by Maryando (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Ok. Temat można zamknąć, to forum jest martwe.

Ale dla zainteresowanych jak się dowiedziałem wielu polskich hostingowych dostawców ma serwery w Niemczech a ich klienci mieszkają przecież w Polsce. LinuxPL i Hekko to jedni z takich dostawców należących do grupy H88. Jak wiadomo to obecnie najcześciej wybierani dostawcy hostingów w Polsce. 

Nikt o tym nie pisze, ale takie są fakty, więc jeśli ktoś ma, lub zamierza mieć hosting właśnie u nich i ma klientów z UK to prędkość ładowania stron i działanie sklepów będzie miało podobne wyniki. Wygląda na to że jeśli zbudujemy stronę dla klienta w Niemczech jego rodacy najbardziej skorzystają. 

Dziś rozmawiałem ze znajomym z UK który ma hosting swojej strony w Home.pl i ma pingi na poziomie 45-57ms, nie ma tragedii. Więc patrząc że do Niemiec jest połwa tej drogi prawdopodobnie można się spodziewać pingów rzędu 15-20ms zarówno w Polsce jak i w UK. 

Może się komuś przyda. Nie wiem czy ktoś w ogóle zamknie ten temat, bo przecież tutaj nikogo nie ma:) haha

Pozdrawiam wszystkich co się tutaj zabłąkają...

 

Edited by Maryando (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/4/2019 at 11:16 PM, Maryando said:

Ok. Temat można zamknąć, to forum jest martwe.

Ale dla zainteresowanych jak się dowiedziałem wielu polskich hostingowych dostawców ma serwery w Niemczech a ich klienci mieszkają przecież w Polsce. LinuxPL i Hekko to jedni z takich dostawców należących do grupy H88. Jak wiadomo to obecnie najcześciej wybierani dostawcy hostingów w Polsce. 

Nikt o tym nie pisze, ale takie są fakty, więc jeśli ktoś ma, lub zamierza mieć hosting właśnie u nich i ma klientów z UK to prędkość ładowania stron i działanie sklepów będzie miało podobne wyniki. Wygląda na to że jeśli zbudujemy stronę dla klienta w Niemczech jego rodacy najbardziej skorzystają. 

Dziś rozmawiałem ze znajomym z UK który ma hosting swojej strony w Home.pl i ma pingi na poziomie 45-57ms, nie ma tragedii. Więc patrząc że do Niemiec jest połwa tej drogi prawdopodobnie można się spodziewać pingów rzędu 15-20ms zarówno w Polsce jak i w UK. 

Może się komuś przyda. Nie wiem czy ktoś w ogóle zamknie ten temat, bo przecież tutaj nikogo nie ma:) haha

Pozdrawiam wszystkich co się tutaj zabłąkają...

 

Też tak patrze się i forum wydaje się być puste - w razie chęci potestowania to my mamy serwery w irlandii od aws + do tego plesk panel jakbyś był zainteresowany to odezwij się do nas na [email protected] 

 

Pozrdo dla zabłąkanych :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...