Jump to content

Zmazanie faktur


sado.s7s

Recommended Posts

Ahojte testujem nainstalovany prestashop samozrejme mam vytvorene rozne faktury a potrebujem ich pred spustenim vymazat... mohli by ste mi niekto povedat ako sa to da spravit ? ... a este by som sa chcel spytat na cestinu statistik dakujem

Link to comment
Share on other sites

smazani faktur lze prozatim provest jedine rucne pres zasah do db. predpokladam, ze mate na mysli smazani objednavek. musite vycistit obsah tabulek ps_orders,ps_order_detail,ps_order_discount,ps_order_history, ps_order_return,ps_order_return_detail, ps_order_slip,ps_order_slip_detail.

pozor abyste si neprocistil i tabulky ps_order_state, ps_order_state_lang a ps_order_return_state, ps_order_return_state_lang!!! tyto tabulky nepromazavejte

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
smazani faktur lze prozatim provest jedine rucne pres zasah do db. predpokladam, ze mate na mysli smazani objednavek. musite vycistit obsah tabulek ps_orders,ps_order_detail,ps_order_discount,ps_order_history, ps_order_return,ps_order_return_detail, ps_order_slip,ps_order_slip_detail.

pozor abyste si neprocistil i tabulky ps_order_state, ps_order_state_lang a ps_order_return_state, ps_order_return_state_lang!!! tyto tabulky nepromazavejte


Zdravim, prosim tebe mohl by jsi mi to rozepsat, jak se to presne dela? kde ty tabulky najdu?? Predem dekuji
Link to comment
Share on other sites

Ten dotaz nemyslíš proboha vážně???!!!

Jak chceš provozovat e-shop v ostrém provozu, když ani nevíš co jsou databázové tabulky ap. ?

Zmocňuje se mě děs a hrůza!!!!
Databázové tabulky najdeš na pfadminu s přístupem do hostingu, předpoklad je placený hosting atd.


>:-( >:(

Link to comment
Share on other sites

Ten dotaz nemyslíš proboha vážně???!!!

Jak chceš provozovat e-shop v ostrém provozu, když ani nevíš co jsou databázové tabulky ap. ?

Zmocňuje se mě děs a hrůza!!!!
Databázové tabulky najdeš na pfadminu s přístupem do hostingu, předpoklad je placený hosting atd.


>:-( >:(


Nevim proc se te zmocnuje hruza. mam shop uz od brezna... www.werewolfshop.cz ...nikdy jsem s tema tabulkama nepracoval, protoze jsem to proste nepotreboval, a tak jsem nevedel kde to hledat. Ten shop jsem delal bez nejmensich znalosti html a css, o databazich vim taky prd, protoze moje zamereni jde jinym smerem a myslim, ze uplne nejhorsi to neni(vse jsem si delal sam). Nastesti existuje googl, kde se da vetsina veci najit a svete div se tohle je poprve kdy jsem si nevedel rady. Snad ti kvuli me ty vlasy nevypadaly:-) Kazdopadne dekuji za radu.
Link to comment
Share on other sites

No nemusíš hned kňučet,
jelikož se tady denně setkáváme s banálními dotazy které je nutné znát pokud se ladí, instaluje a nebo ověřuje provoz PS. Pakliže nevím, kde jsou databázové tabulky, tak nechápu, do jaké míry jsi byl vůbec schopen si uvědomovat, že "ono to něco", se neinstaluje na FTP a že "ono to něco", potřebuje SQL!

Je to zcela stejné,
jako by programátor s vysokou školou napsal aplikaci (rozuměj: software), a nakonec to neuměl obsluhovat - oživit!?


Jinak můj text ber spíše jako ironii, setkat se lze snad pomalu už i s návrhama na aut. destrukci!

--------------------------------------
Pro přístup do tabulek, resp. do pfadminu dostáváš automaticky od poskytovatele připojení, stačí k tomu heslo a nick, resp. název databáze serveru pod kterou jsou veškeré tvé ostatní databáze/tabulky, pakliže tedy provozuješ i jiné website! Tohle je nutné znát i v případě, pokud to ještě neznáš, v ostrém provozu ti webové rozhraní zálohy databáze v BO na PS nepomůže! Google není všemocný, hodně lidí si kód PS upravuje, proto můžeš mnohde pracovat jen s úpravou, která 100% nemusí být OK!

Link to comment
Share on other sites

No nemusíš hned kňučet,
jelikož se tady denně setkáváme s banálními dotazy které je nutné znát pokud se ladí, instaluje a nebo ověřuje provoz PS. Pakliže nevím, kde jsou databázové tabulky, tak nechápu, do jaké míry jsi byl vůbec schopen si uvědomovat, že "ono to něco", se neinstaluje na FTP a že "ono to něco", potřebuje SQL!

Je to zcela stejné,
jako by programátor s vysokou školou napsal aplikaci (rozuměj: software), a nakonec to neuměl obsluhovat - oživit!?


Jinak můj text ber spíše jako ironii, setkat se lze snad pomalu už i s návrhama na aut. destrukci!

--------------------------------------
Pro přístup do tabulek, resp. do pfadminu dostáváš automaticky od poskytovatele připojení, stačí k tomu heslo a nick, resp. název databáze serveru pod kterou jsou veškeré tvé ostatní databáze/tabulky, pakliže tedy provozuješ i jiné website! Tohle je nutné znát i v případě, pokud to ještě neznáš, v ostrém provozu ti webové rozhraní zálohy databáze v BO na PS nepomůže! Google není všemocný, hodně lidí si kód PS upravuje, proto můžeš mnohde pracovat jen s úpravou, která 100% nemusí být OK!


:D jako mas v tom pravdu...urco se nehadam
ano google neni vsemocny...s tim uvedomenim SQL jsem se samozrejmne musel optat.ja do toho pf adminu koukal uz predtim. Ale neoteviral, pac jsem se v tom nechtel moc hrabat a pro jistotu se optat:-) kazdopadne urcite jsem radsi, kdyz mi to nekdo po lopate vysvetli
Link to comment
Share on other sites

OK !

No v těch tabulích se moc nevrtej, pakliže máš FO/BO počeštěné, uploaded script a založené ID3 alá CZ - čeština, tak tam nic neupravuj. Kodování rozhodně UTF-8! Jinak v tabulkách lze mazat prvotní testovací numeriku - číslování faktur, tohle už taky nepovažuju za nutné, faktury mažu přímo v administraci shopu (mohu poslat upravené files!). Jinak na číslování nepotřebuješ startovat hned od začátku. Když tak projedu českou sekci diskuse, běhá mi mráz po zádech, jak se tu kluci hrabou v tabulkách pakliže potřebují něco vyřešit - tohle mi nejde na rozum, já jsem vše vždy udělal na FTP kde mám veškeré soubory Presty, NIKDY jsem s tabulkama nic nedělal! Pakliže se provede jedna úprava, automaticky dle nepsaného zákona se podělá někde/něco/později...?! ..mám to ověřené :)

Jelikož už víme, co jsou to databázové tabulky, klidně se obracej s dotazy i nadále... ;-)

Link to comment
Share on other sites

Já už vidim, jak si to tam rozjebe :D

Možná přístup: Opravuj věci jen do míry které rozumíš, zbytek nech odborníkům, by nebyl špatný nápad. Samozřejmě pokud budeš mazat něco v Orders, tak pak promaž i to samé v Orders detail, zkontroluj si autoindexy....

Link to comment
Share on other sites

OK !

No v těch tabulích se moc nevrtej, pakliže máš FO/BO počeštěné, uploaded script a založené ID3 alá CZ - čeština, tak tam nic neupravuj. Kodování rozhodně UTF-8! Jinak v tabulkách lze mazat prvotní testovací numeriku - číslování faktur, tohle už taky nepovažuju za nutné, faktury mažu přímo v administraci shopu (mohu poslat upravené files!). Jinak na číslování nepotřebuješ startovat hned od začátku. Když tak projedu českou sekci diskuse, běhá mi mráz po zádech, jak se tu kluci hrabou v tabulkách pakliže potřebují něco vyřešit - tohle mi nejde na rozum, já jsem vše vždy udělal na FTP kde mám veškeré soubory Presty, NIKDY jsem s tabulkama nic nedělal! Pakliže se provede jedna úprava, automaticky dle nepsaného zákona se podělá někde/něco/později...?! ..mám to ověřené :)

Jelikož už víme, co jsou to databázové tabulky, klidně se obracej s dotazy i nadále... ;-)


No pokd by jsi byl tak hodny a poslal mi ty upravene soubory, na mazani faktur primo v administraci, je urcite mensi sance, ze si s tim neco udelam. Za odbornika se rozhodne nepovazuju:-) a tohle je presne co potrebuju.
Link to comment
Share on other sites

OK !

No v těch tabulích se moc nevrtej, pakliže máš FO/BO počeštěné, uploaded script a založené ID3 alá CZ - čeština, tak tam nic neupravuj. Kodování rozhodně UTF-8! Jinak v tabulkách lze mazat prvotní testovací numeriku - číslování faktur, tohle už taky nepovažuju za nutné, faktury mažu přímo v administraci shopu (mohu poslat upravené files!). Jinak na číslování nepotřebuješ startovat hned od začátku. Když tak projedu českou sekci diskuse, běhá mi mráz po zádech, jak se tu kluci hrabou v tabulkách pakliže potřebují něco vyřešit - tohle mi nejde na rozum, já jsem vše vždy udělal na FTP kde mám veškeré soubory Presty, NIKDY jsem s tabulkama nic nedělal! Pakliže se provede jedna úprava, automaticky dle nepsaného zákona se podělá někde/něco/později...?! ..mám to ověřené :)

Jelikož už víme, co jsou to databázové tabulky, klidně se obracej s dotazy i nadále... ;-)


No pokd by jsi byl tak hodny a poslal mi ty upravene soubory, na mazani faktur primo v administraci, je urcite mensi sance, ze si s tim neco udelam. Za odbornika se rozhodne nepovazuju:-) a tohle je presne co potrebuju.


Tak já taky nejsem odborník!
Sice si vše potřebné v PS dělám sám, nebo o tom debatujeme na ICQ nebo Skype, ale vše zásadní jinak samodomo... Pokud jde o mazání faktur, mám čistě jen mazání splněných - resp. proběhnutých objednávek v administraci. Nejedná se ale o mazání ID v tabulkách k jednotlivým fakturám, tak nevím co zrovna potřebuješ, zda mazání v DB z administrace (viz. výše), a nebo jen mazání splněných objednávek v administraci e-shopu...
Link to comment
Share on other sites

Tak já taky nejsem odborník!
Sice si vše potřebné v PS dělám sám, nebo o tom debatujeme na ICQ nebo Skype, ale vše zásadní jinak samodomo... Pokud jde o mazání faktur, mám čistě jen mazání splněných - resp. proběhnutých objednávek v administraci. Nejedná se ale o mazání ID v tabulkách k jednotlivým fakturám, tak nevím co zrovna potřebuješ, zda mazání v DB z administrace (viz. výše), a nebo jen mazání splněných objednávek v administraci e-shopu...

No kdyz o tom tak premyslim, mohlo by stacit jen smazani splnenych objednavek. Jde o to, ze ted potrebuju zacit cislovat faktury opet od 1 a kdyz se najede do orders, tak aby tam ty stare nebyly. proste a jednoduse aby tam bylo cisto. Idealni stav by byl aby tam ty stare faktury nebyly, tak aby se dle toho zmenili i statistiky.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

caf,

 

toto funguje na Prestu 3.9. Otvor si phpMyAdmin, klikni na databazu, potoma na SQL. Skopiruj to tam a modli sa :-)

 

 

Cast v hviezdickach ti vymaze uplne vsetko. T.j aj stavy objednavok. Potom musis v admine nahodit stavy objednavok, inak sa novovytvorenej objednavke nemoze priradit stav a vyhodi ti chybu. Napr. "platba prijata" "caka sa na export" ....

 

P.S nezabudni si najskor zalohovat databazu. Istota pol zivota ;-)

P.S2 co vsetko sa vymaze sa dovtipis z nazvov tabuliek: adresy, zakaznikov, objednavky, spravy od zakaznikov, kosik ...

P.S3 ALTER TABLE `ps_address` AUTO_INCREMENT = 1; tak tento ukazkovy prikaz ti resetne pocitanie v tabulkach od 1

 

enjoy

 

/***************************************************************************

 

TRUNCATE `ps_order_state`;

TRUNCATE `ps_order_state_lang`;

ALTER TABLE `ps_order_state` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_state_lang` AUTO_INCREMENT = 1;

 

TRUNCATE `ps_order_return_state`;

TRUNCATE `ps_order_return_state_lang`;

ALTER TABLE `ps_order_return_state` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_return_state_lang` AUTO_INCREMENT = 1;

************************************************************************* */

 

 

TRUNCATE `ps_address`;

TRUNCATE `ps_customer`;

TRUNCATE `ps_customer_group`;

TRUNCATE `ps_orders`;

TRUNCATE `ps_order_detail`;

TRUNCATE `ps_order_discount`;

TRUNCATE `ps_order_history`;

TRUNCATE `ps_order_message`;

TRUNCATE `ps_order_message_lang`;

TRUNCATE `ps_order_return`;

TRUNCATE `ps_order_return_detail`;

TRUNCATE `ps_order_slip`;

TRUNCATE `ps_order_slip_detail`;

TRUNCATE `ps_message`;

TRUNCATE `ps_message_readed`;

TRUNCATE `ps_cart`;

TRUNCATE `ps_cart_discount`;

TRUNCATE `ps_cart_product`;

TRUNCATE `ps_address`;

TRUNCATE `ps_customer`;

TRUNCATE `ps_guest`;

 

 

ALTER TABLE `ps_address` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_customer` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_customer_group` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_orders` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_detail` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_discount` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_history` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_message` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_message_lang` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_return` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_return_detail` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_slip` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_order_slip_detail` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_message` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_message_readed` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_cart` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_cart_discount` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_cart_product` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_address` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_customer` AUTO_INCREMENT = 1;

ALTER TABLE `ps_guest` AUTO_INCREMENT = 1;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...