Jump to content
  • 0

Potwierdzenie zamówienia dla leniwych klientów


MSLED

Question

Mam w sklepie dość leniwych klientów którym nie chce się klikać i zamawiać. Zastanawiam się nad opcja w postaci przyjmowania danych klientów przez telefon, aby wprowadzać zamówienia za nich. Jest jednak w takim rozwiązaniu pewien minus w postaci pomyłki spowodowanej błędem ludzkim. Ten problem nie występuje kiedy klienta sam składa zamówienia jednak klienci są leniwi i biorę pod uwagę taką opcje, że część klientów nie składa zamówienia ponieważ im się nie chce i wolą zadzwonić do konkurencji. 
W związku z powyższym zastanawiam się czy jest takie rozwiązanie aby do automatycznego maila potwierdzającego założenie zamówienia(przez pracownika) dodać przycisk który powodował by wysłanie do nas informacji, że klient przeczytał wprowadzone dane w zamówieniu i wszystko się w danych zgadza, tak aby mieć ewentualną podkładkę w momencie kiedy okaże się, że podany był np. błędny numer domu albo numer telefonu co spowodowało niedostarczenie lub wydłużenie terminu dostawy. Chodzi o to aby przesunąć odpowiedzialność za ewentualne powstałe błędy na klienta który ma sprawdzić czy wszystko jest poprawnie wpisane.

Czy ktoś widział lub zna podobne rozwiązanie?

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Płatność nie ma znaczenia. 

Nie napisałem tego żeby ustalić po co. Są klienci którzy mimo że jest sklep i mogą w nim sami zadzwonić są też na tyle leniwi że wolą zadzwonić, zapytać i podać dane do zamówienia przez telefon. Może są leniwi może się boją, nie wiem i w sumie mnie to nie interesuje. Wiem tylko że po mojej informacji że zamówienia przyjmujemy przez sklep nie wszyscy zamówienie złoża, dlatego mógłbym to robić za nich tak jak chcą jednak bez ponoszenia odpowiedzialność za to że jest wpisany źle kod pocztowy albo telefon. Dlatego przydało by mi się potwierdzenie w którym klient by zaznaczał że sprawdził dane przed realizacją zamówienia żeby w razie czego nie mógł mi zarzucić błędu ponieważ będę miał od niego potwierdzenie że sprawdził wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...