Jump to content
  • 0

promocja na drugi produkt -50%


Monika218

Question

Może jest w stanie ktoś mi pomóc jak zrobić promocję: przy zakupie jednego produktu z danej serii drugi -50% (najtanszy lub w tej samej cenie),

Gdy dodaje do koszyka dwa produkty z danej serii jest ok , rabat się nalicza. Problem pojawia się gdy dodam do koszyka produkt jeszcze tańszy, mimo że  z innej serii rabat się nalicza na niego.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Takie specyficzne rzeczy możesz ustawiać w ustawieniach koszyka. Są tam zakładki Warunki gdzie możesz zaznaczyć jaki produkt czy grupa produktów musi znajdować się w koszyku(musi czyli jak w koszyku będą ten i inne produktu to warunek zostanie spełniony) następnie w akcjach możesz zaznaczyć, że ma być naliczany rabat procentowy np. 50% od wybranego zamówienia, produktu, najtańszego produktu lub wybranych produktów.

Działa to tak, że jeśli ustawisz regułę koszyka i nie ustalisz hasła kuponu rabatowego to reguła będzie obowiązywała zawsze kiedy zostanie spełniony ustalony warunek.

Edited by MSLED (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podłączam się do pytania i dodam parę słów od siebie.

Próbowałem zrobić jak napisałeś aby wprowadzić to u siebie ale po wejściu do modułu koszyk mam tylko "Koszyk - Ajax [tak]/[nie]". Mam kupiony szablon. Czy w związku z tym za koszyk odpowiada inny moduł?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję, znalazłem to i ustawiłem. Ale pojawił się problem z obliczaniem rabatów.

Zrobiłem 3 reguły koszyka.

  • 1 reguła obniża o 50% najtańszy produkt (wymóg 2 w koszuku) - DZIAŁA
  • 2 reguła obniża o 50% najtańszy produkt (wymóg 4 w koszuku) - DZIAŁA
  • 3 reguła obniża o 50% najtańszy produkt (wymóg 6 w koszuku) - NIE DZIAŁA

W danym dziale mam produkty wszystkie z jednakową ceną 10 zł. Kosz przesyłki ustawiony na 14,99.

Gdy w koszyku są:

  • 2 produkty - cena 20, rabat 5, przesyłka 14,99 = RAZEM 29,99
  • 4 produkty - cena 40, rabat 10, przesyłka 14,99 = RAZEM 44,99
  • 6 produktów - cena 60, rabat 15, przesyłka 14,99 = RAZEM 64,99 (powinno być 59,99) - dlaczego tą regułę źle oblicza?

Sprawdziłem i w ustawieniach transportu nie mam, żadnych algorytmów podwyższających cenę przesyłki gdy jest ona ciężka.

Dodaje PS.

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...