Jump to content

Nastavení ceny příplatku za dobírku a nastavení dopravce


Rumcajs1

Recommended Posts

Ahoj, můžete mi prosím poradit, jak k jednotlivým způsobům platby přidám částku, která se má účtovat navíc?

Příklad: Jako dopravce mám variantu "Česká pošta", kde balík velikosti "L" stojí 200 Kč.

Pokud zákazník zvolí způsob platby převodem, cena zůstává, ale pokud zvolí platbu dobírkou (COD), je doprava o 60 Kč dražší a to potřebuji promítnout i v účtované ceně dopravy.

Bohužel jsem sám na žádné řešení nepřišel 😞

 

V současné době to mám nastavené tak, že mám nastaveny dva přepravce, ČP - dobírka a ČP - převodem, kde se liší cena, ale dále v kroku platby jsou stále všechny možnosti plateb. Může se tedy stát, že zákazník zvolí ČP-převodem, ale zároveň zadá, že chce provést platbu dobírkou a vznikne zmatek. Chtěl bych nějaké elegantní řešení.

 

Dále bych rád nastavil, aby se přepravce vytvořený spec. pro Slovensko zobrazoval pouze pro zákazníky ze Slovenska. V nastavení dopravce mohu nastavit pouze oblast EU, což je dost široký pojem.

 

Děkuji, pěkný den

Zdeněk

untitled.JPG

Link to comment
Share on other sites

Není zapořebí jiný modul jde to i s tím co tam už je. Musí se nastavit dva způsoby dopravy.

Příklad: jeden dopravce bude česká pošta platba převodem a druhý dopravce bude česká pošta dobírkou. Poté u každého dopravce nastavit jinou cenu například 50 a u druhého 120 kč. Následně nastavte v omezení dopravce že u prvního dopravce povolujete platbu jen převodem a odkliknete že fobírkou ne. U druhého dopravce to omezíte naopak že dobírkou ano ale převodem ne. Takto když zákazník zvolí dobírkou naskočí automaticky jen ta cena 120 kč. Když zvolí převodem naskočí cena 50 kč.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 10/14/2019 at 11:45 PM, samtibalfarst said:

Není zapořebí jiný modul jde to i s tím co tam už je. Musí se nastavit dva způsoby dopravy.

Příklad: jeden dopravce bude česká pošta platba převodem a druhý dopravce bude česká pošta dobírkou. Poté u každého dopravce nastavit jinou cenu například 50 a u druhého 120 kč. Následně nastavte v omezení dopravce že u prvního dopravce povolujete platbu jen převodem a odkliknete že fobírkou ne. U druhého dopravce to omezíte naopak že dobírkou ano ale převodem ne. Takto když zákazník zvolí dobírkou naskočí automaticky jen ta cena 120 kč. Když zvolí převodem naskočí cena 50 kč.

Děkuji za odpověď, tomuto jsem se ale právě chtěl vyhnout.

 

Hezký den.

Link to comment
Share on other sites

Nebylo by to lepší udělat pomocí modulu COD+ kde se nastaví pouze výše dobírečného? Dopravce bude mít hodnotu 50 Kč, Dobírečné dalších 50 Kč... Zvolím dopravce a platbu převodem, celkem to bude za 50 Kč... Zvolím dopravce a platbu dobírkou, cena bude automaticky 100 Kč v podání Doprava 50 Kč, Dobírka 50 Kč, Celekem s dobírkou = součet všech cen...

Na webu ampertech.cz je třeba toto provedení viditelné v praxi

Edited by jindrich.pilat (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...