Jump to content

Question

Witam,

Sklep znajduje się pod adresem: plytkido .pl

Potrzebuję pomocy przy ustawieniu wyświetlania cen, a mianowicie:

sklep sprzedaje produkty na paczki, z czego w paczce bywają różne ilości metrów kwadratowych produktu. Kupując 1 "szt" produktu, klient kupuje jedną paczkę, która posiada np. 0,9 m2 produktu.

Lecz większość klientów, jak i również ja, chcielibyśmy, żeby np. jak jest lista wszystkich produktów w kategorii, wyświetlana była tam cena za metr kwadratowy, a nie za paczkę. 

Jeśli słabo opisałem, to wydaje mi się, że jak wejdziecie na ten sklep i porównacie go do screenów które dołączam (na screenach jest tak jakbym chciał posiadać), to będziecie wiedzieć o co chodzi.

Z góry dziękuje za pomoc/pomysły.

Pozdrawiam,

1.jpg

2.jpg

Edited by przemocpc (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Na Twoim miejscu zastąpiłbym ceny na listach kategorii ceną za m2 (czyli chyba to chcesz osiągnąć) a na stronie produktu główną (powiększoną) ceną także byłaby cena 1m2 a poniżej cena za paczkę aby klient był świadomy ile płaci. Takie rozwiązanie jest np. w sklepie castoramy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minute ago, krzysiuus said:

Na Twoim miejscu zastąpiłbym ceny na listach kategorii ceną za m2 (czyli chyba to chcesz osiągnąć) a na stronie produktu główną (powiększoną) ceną także byłaby cena 1m2 a poniżej cena za paczkę aby klient był świadomy ile płaci. Takie rozwiązanie jest np. w sklepie castoramy. 

Witam,

Zgadza się, też już nad tym myślałem, tylko wtedy jeśli taki klient chce dodać produkt do koszyka, dodając 1 szt. doda 1 m kwadratowy. Na stronie Castoramy, ceny wyświetlają się tak jakbym właśnie zamienił, lecz tam dodając do koszyka, dodaje cenę paczki. [dołączam screen].

Więc wtedy zrobi się bałagan, jeśli ktoś zrobi zamówienie przez sklep, bo pozwoli mu dodać np. 1m kwadratowy, a okaże się, że paczka to np. 1,5 m2.

Opłacając koszyk, dostanie również wtedy FV za 1m2 no i zapłaci za 1m2, a ja nie mogę rozdzielać paczek. 

5.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

4 hours ago, krzysiuus said:

Na Twoim miejscu zastąpiłbym ceny na listach kategorii ceną za m2 (czyli chyba to chcesz osiągnąć) a na stronie produktu główną (powiększoną) ceną także byłaby cena 1m2 a poniżej cena za paczkę aby klient był świadomy ile płaci. Takie rozwiązanie jest np. w sklepie castoramy. 

niestety, jeśli w tym poniżej, będzie wpisana cena za paczkę, sytuacja będzie wyglądała w sposób przedstawiony na screenie.

Ta cena która jest na górze, ona się wyświetla w kategorii, jak i również jest dodawana jako cena "jednostkowa", więc dając tą na dole (wtedy tam trzeba dać dopiskę za opakowanie), jako za opakowanie, będzie ona tylko tam widnieć, w koszyku dalej będzie cena ta podana wyżej (czyli wyświetli cenę za metr tam gdzie chce, ale policzy też cenę za metr, a ma liczyć za opakowanie)

6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W Twoim przypadku: cena w sklepie te 123zł to ma być cena za paczkę. Cena poniżej (61,50) to cena za 1m2 tak to powinno być ustawione. Wtedy całość działa ok. Tak masz ustawione? 

Jeżeli tak jest to na liście produktów wystarczy dodać pod ceną za paczkę cenę za m2 coś ala:

{l s='(%unit_price%)' d='Shop.Theme.Catalog' sprintf=['%unit_price%' => $product.unit_price_full]}

Ew. można zastąpić właściwą cenę tym u góry wtedy pokaże samą cenę za m2 a na stronie produktu będą 2 ceny 1 za paczkę a 2 za m2. Przy dodaniu produktu do koszyka cena będzie za paczkę + info niżej ile za m2. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...