Jump to content

zmena ID pri zmene nazvu kuriera


Maria_M

Recommended Posts

Caute

chcem sa opytat ci je to OK ze sa zmeni ID (vid. priloha) ked napr. prepisem meno kuriera ?
Nie je potom poroblem s Ship2Pay ak je naviazny na nejakeho kuriera s ID 2 a ked sa mu zmeni meno alebo popis tak ten kurier ma ID 3 ?
Nemalo by ID pri zmene ostat stale rovnake ?

Maria

PS: robi to verzia 1.3 aj 1.4

41675_uRXtxt7C3XovaRE8P8PI_t

Link to comment
Share on other sites

Zmena ID dopravcu (zneplatnenie stareho a vytvorenie dalsieho s novym ID) pri editacii je zamer, predpokladam aby nebolo mozne pri existujucich objednavkach zmenit zakaznikom zvoleneho dopravcu (niekto zvoli osobny odber, v tabulke objednavky ma zadane ID dopravcu a ty mu to zmenis na kuriera). Nie je to moc stastne riesenie, chcelo by to v BO nejaky checkbox, kde by sa dalo zvolit, ci editaciou vytvorit novy zaznam dopravcu alebo len UPDATE, hlavne ked sa jedná len o doplnenie popisu.

Ja som upravy popisov dopravcov (aj vacsinu lang tabuliek) riesil priamym zapisom do tabuliek (prefix_carrier*) v databaze. Moj tip na na editaciu tabuliek okrem phpMyAdmin je Adminer. Pre PS staci stiahnut Adminer pre MySQL (je to jeden php skript), nahrat ho na server do "tajneho" adresara a spustit v prehliadaci. Vypyta si konfiguracne udaje /server,databaza,meno,heslo/ a ide sa na vec ... vid obr.

Pri priemernej znalosti MySQL a struktury PS tabuliek je to vacsia zabava ako preklikavat zalozky v BO.
Zalohovanie DB pred upravami je doporucovane ;)

41714_mJ3CLD2VkeueDKeISuqy_t

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...