Jump to content

HELP FOR ROMANIAN LENGUAGE PLS


Guest XBB

Recommended Posts

  • 1 month later...

Prestashop integral in Romana Front Office & Back Office & others PDF , etc, etc….
Nu are integral romana la module si erori. (nu imi erau absolut necesare)


pentru traducere manuala nu din BO vezi asta :


Varianta in cazul in care nu reusesti din back-office sa traduci .

deschizi sau creezi ro.php in directorul modulului si copiezi ce se afla in fr.php doar ca inlocuiesti cuvintele din franceza in romana.

sa-ti fie mai simplu (daca nu stii franceza) deschizi back-office , te duci la tools / translations ,dai modify translation selectezi module translations apoi dai pe steguletul frantei si cauti modulul care te intereseaza, respectiv cuvintele din franceza in engleza (acum trebuie sa stii engleza).Asta e doar informativ… Traducerea o faci in fisierul PHP cu un editor gen notepad sau notepad++

Spor la Treaba raspberry

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

for diu1so


incearca sa verifici din nou toate permisiunile write
asigurate ca sunt corecte ,uneori nu sunt schimbate din cauza hostului si a prestashop care isi pune la cont "nobody" , aceasta problema se rezolva daca vb. cu firma de host sa iti puna suPHP pe server.
verifica dimensiunea imaginii pe care vrei sa o incarci deoarece trebuie sa fie 16x11 pixeli nu mai mare.
atasata este iconita pt. romania

fa setarile astea si zi-mi ce se intampla.

voi compila un installer de prestashop pus direct in limba romana pentru a fi mai usor de instalat de catre toti compatriotii, dar nu stiu cand il voi pune la download momentan.


bafta

5256_uiQgH8LTJDCb5VxDcLz6_t

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Nu reusesc sa adaug o limba noua, respectiv limba romana.
Imi da urmatoarea eroare, desi imaginea are extensia jpg si dimensiunea de 16x11 pixeli.
" image format not recognized, allowed formats are: .gif, .jpg, .png"

Care ar putea fi problema?
Mersi

Link to comment
Share on other sites

pe /beta ? cam greu, ca e custom made :) m`am apucat de m`am bagat in fisierele product.tpl si product-list.tpl si cu ceva javascripturi, pot face o arhiva cu ce sa dai overwrite peste fisierele din tema prestashop default atasez imediat



EDIT: no, ce e atasat bagi direct in themes/prestashop/ (nu se foloseste acelasi script pe ambele pagini pt ca pe product-list.tpl e a href la adauga in cos, si pe product.tpl e input type submit)

succes.zip

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...