Jump to content

Utánvét, Előre utalás, Átutalás, Személyes átvétel


csaknoriss

Recommended Posts

Utánvét = COD (cash on Delivery) ez van

Banki átutalás szintén van, ez = az előre utalással is (mivel előbb utal az ügyfél utánai indul a szállítás)

A személyes átvételt (ami kp. fizetést is jelenthet, de utalást is), pedig a szállításba tudod beletenni.

Link to comment
Share on other sites

Kér kiszállítást - Szállítási mód - Szállítási költség - fizetési módok

 

nem - bolti átvétel - nincs - készpénz, előre utalás, átutalás

igen - bolt saját autójával - nincs - utánvét, előre utalás, átutalás

igen - MPL városon belül - van - utánvét, előre utalás, átutalás

igen - MPL országosa - van - utánvét, előre utalás, átutalás

 

 

 

Itt a lista amit meg kellene valósítani!

Edited by csaknoriss (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Én ezt a modult használom hozzá

http://www.prestasho..._1#entry1143546

Tökéletesen működik 1.5.3-al, csak annyit kell csinálni, hogy kikapcsolbni a többi fizetési modult (C.O.D., Banki átutalás)

+ szerintem az előre utalás és az átutalás ugyan az. Én a következő fizetési módokat csináltam meg vele: készpénzes fizetés, banki átutalás, utánvét

 

+ még azt is be lehet állítani, hogy mely szállító esetén mely fizetési módokat ajánlja fel.

Edited by gyula21 (see edit history)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Én hü... (a linkre kattintva a firefox a háttérben letöltötte, én meg azt hittem, csak visszadob mindig a fórumhozzászóláshoz)

 

sikerült kb 20szor is letöltenem.

 

köszönöm szépen az információt.

 

üdv és derűs napokat

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kedves Tapasztaltak!

 

Első prestashop-om kezdeném (1.5.4.1), (meg az első webshopot is), szóval ne hurrogjatok le kapásból légyszíves :)

 

A gondom a fizetési móddal van.

Egyáltalán nem tudok megadni fizetési módot, mivel nincs megfelelő modul.

Néztem a modulokat ebben a kategóriában, de nekem nem felel meg az a 8 ami elérhető.

Sima "szokásos" szállítás lenne,

- előre utalás,

- utánvét,

- átvétel személyesen.

 

Hogyan lehet ezt megadni?

(Vagy mégis jó vmelyik a 8ból erre??)

 

A szállítás díja (talán) megvan, de maga a fizetés... az nincs. :(

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

András

Edited by Apuka73 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Kedves Attila!

 

Igen, elolvastam a fórumot, már mielőtt írtam volna, de a modul amit ajánlasz nem megy az én verziómon (1.5.4.1) :(

 

Úhhogy várom továbbra is a segítséget.

 

Köszönöm!

 

András

Link to comment
Share on other sites

Attila segítségével meg lett a megoldás:

 

ftp-n feltölteni, majd átnevezni a könyvtárat "universalpay-master"-ről (csak) "universalpay" - ra

 

Köszönöm!

 

igen feltöltöttem (kicsomagolva) a modules könyvárba, de akkor sem jelent meg a fizetési módok között..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

úgy szeretném beállítani a boltot, hogy csak MO-ról lehessen rendelni utánvéttel. szállító a Magyar Királyi Posta.

ami be van állítva:

  • engedélyezett zóna EU (szállítás engedélyezve)
  • ország MO engedélyezve, EU zónába sorolva
  • beszállító M.Posta, EU zónához rendelve, customer hozzáféréssel,

fizetési oldalon " No carrier has been made available for this selection.". a legördülő listában benne van a HUNGARY, de nincs szállító.

továbbá angolul írja ki "

Estimate the cost of shipping & taxes."

 

mit tegyek?

Link to comment
Share on other sites

továbbra sem értem, miért van 3 helyen is szállító téma.

1: termékek, 2 szállítás menü és beszállítók. ez mindegyik más? 1.4 alatt pofon egyszerű volt.

 

No carrier has been made available for this selection.

 

remeg az ujjam a "törlés" gombon... :angry:

 

szerk:

a modulokból levettem a

Shipping Estimate modult és így jó.

 

gondlom, hogy nem kell, ha csak 1 szállító van.

Edited by droid-z (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Sziasztok!

 

Az utóbbi napokban derült ki egy olyan dolog, hogy ha valaki banki átutalással akar fizetni, akkor a megrendelés elküldése után nem tér vissza a rendszer a shophoz. Erre 2 vevő is bepánikolt és háromszor küldték el a megrendelést egymás után. Kipróbáltam, tényleg így van. Kipróbáltam a többi rendelési módot, ott visszatért a rendszer.

Mitől lehet ez? Az utóbbi időben nem nyúltam a rendszerhez, tavaly évvégén csináltam meg azt, hogy a shop közepén a Kiemelt termékeknél több jelenjen meg és random jelenjenek meg a termékek. Lehet, hogy köze van hozzá? Mondjuk innentől a Kapcsolat résznél is egy része átment angolba a másik fele meg magyar. Addig nem akarom visszaállítani ezt a random megjelenítést, míg nem derül ki 100%-ra, hogy attól van. Ha ebben megerősít valaki, akkor sajnos visszarakom, bár a megrendelőnek nagyon tetszik.

 

A shop: 1.5.4.0

 

Köszönöm előre is a tanácsokat.

Link to comment
Share on other sites

print screenelve meg tudod mutatni pontról pontra mit csinál?
developer módot kapcsold be, hátha van hibaüzenet.

Emlékeim szerint bankwire modul csinálja ezt, ő dobja tovább az order confirmation controllernek. 

Bár ha nem nyúltál bele akkor nem romolhat el ez a rész magától.

Edited by pattila01 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

először a cache-t üríts tisztességesen  :) azután jön a többi ötlt

Ha segítesz, hogy hol kell, akkor kiürítem.

Gondolom a phpMyadminban, de ott nem tudom, hogy igazából mit kéne csinálni. :(

Bocs, ez az első ilyen projektem.

Link to comment
Share on other sites

print screenelve meg tudod mutatni pontról pontra mit csinál?

developer módot kapcsold be, hátha van hibaüzenet.

Emlékeim szerint bankwire modul csinálja ezt, ő dobja tovább az order confirmation controllernek. 

Bár ha nem nyúltál bele akkor nem romolhat el ez a rész magától.

Mire gondolsz azzal, hogy mit csináltam pontról pontra? Símán csináltam én is egy vásárlást és minden rendben ment, engedett mindent kiválasztani, és mikor a bankkártyás fizetés választottam és megerősítettem a vásárlást, ez az utolsó kattintás, akkor csak egy fehér képernyő lett.

A developer módot hol tudom bekapcsolni?

Nem nyúltam a bankwire modulba. Esetleg ha felülírom ezt a modult a szg. lévővel, az segíthet?

Közben szóltak, hogy van még egy hiba, hogy valakik panaszkodtak, hogy nem tudtak még egy címet beírni. Nekem sikerült.

Link to comment
Share on other sites

Nincs gond, senki sem születik PS-osnak.

Ugye ez 1.5.4, úgy láttam.

 

Haladó beállítások -> Smarty -> Kényszerített generálás (on)

Cache -> off

 

És azután nézd meg a funkciót, Utána visszakapcsolhatod.

 

Ha nem javul akkor patilla1 szerint screenshot-okkal közelíthető a probléma.

Link to comment
Share on other sites

 

 

...akkor csak egy fehér képernyő lett.

 

Na itt a lényeg. Kapcsold csak be a developer módot, ott van a hiba csak nem íratja ki jelen állapotában (ezért kapsz csak fehér képernyőt). Ha bekapcsolod és újból megcsinálod meglesz a hibaüzenet amin el tudunk indulni.

Link to comment
Share on other sites

Nincs gond, senki sem születik PS-osnak.

Ugye ez 1.5.4, úgy láttam.

 

Haladó beállítások -> Smarty -> Kényszerített generálás (on)

Cache -> off

 

És azután nézd meg a funkciót, Utána visszakapcsolhatod.

 

Ha nem javul akkor patilla1 szerint screenshot-okkal közelíthető a probléma.

Megtaláltam a Haladó beállítások - Teljesítmény - Smarty pontot. Ott volt 3 lehetőség, azon belül a középső volt a Cache. Kikapcsoltam, majd mentettem, de ugyanazt produkálta a rendszer. Most visszakapcsoltam. :(

Na itt a lényeg. Kapcsold csak be a developer módot, ott van a hiba csak nem íratja ki jelen állapotában (ezért kapsz csak fehér képernyőt). Ha bekapcsolod és újból megcsinálod meglesz a hibaüzenet amin el tudunk indulni.

Köszi, de még mindig nem tudom, hogy hol kapcsolom be a developer módot?

Link to comment
Share on other sites

Bocsánat, elkerülte a figyelmemet.

Sikerült, ezt írja ki:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/data1/S4-035/webshop/modules/bankwire/translations/hu.php:1) in /var/www/data1/S4-035/webshop/classes/Tools.php on line 108

 

Közben megnéztem ezt a 2 fájlt, de nem módosult egyik sem. :(

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Naaa, ez már valami :) Ezzel el tudunk indulni.

 

Mindenekelőtt tedd vissza szerintem false-ra az értéket, más ne lássa meg.

 

Ezt kellene megpróbálni:

http://www.prestashop.com/forums/topic/84689-solved-help-shop-shows-blank-pages/

 

vagyis: töltsd le a " /var/www/data1/S4-035/webshop/modules/bankwire/translations/hu.php"-t, és nyisd meg notepad++ -al.

Ha megvan, menj a "Kódolás" fülre, majd kattints erre: "UTF-8 kódolás BOM nélkül". Mentsd el, töltsd vissza, és próba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naaa, ez már valami :) Ezzel el tudunk indulni.

 

Mindenekelőtt tedd vissza szerintem false-ra az értéket, más ne lássa meg.

 

Ezt kellene megpróbálni:

http://www.prestashop.com/forums/topic/84689-solved-help-shop-shows-blank-pages/

 

vagyis: töltsd le a " /var/www/data1/S4-035/webshop/modules/bankwire/translations/hu.php"-t, és nyisd meg notepad++ -al.

Ha megvan, menj a "Kódolás" fülre, majd kattints erre: "UTF-8 kódolás BOM nélkül". Mentsd el, töltsd vissza, és próba.

Köszönöm, tökéletes lett!

Ez a gond megoldódott! :)

Link to comment
Share on other sites

A címhozzáadást másik böngészővel próbáld meg. Lehet hogy ott lesz a baj.

 

Nem tudom mitől lehet, a BOM nélküli mentéstől elméletileg nem. Nézd meg a fordításoknál.

Kipróbáltam másik böngészőkkel is.

Én Firefoxot használok, de teszteltem IE-vel és Chrome-val is, mindegyiken megy. Megpróbálom kideríteni az ügyféltől, hogy hogyan próbálta. Lehet, hogy úgy akarta elmenteni, hogy nem írta át "A Címem" szöveget, és akkor ugye nem engedi.

 

A fordításokat már átnéztem a múltkor, azok sem változtak. Próbáljam meg azokat a fájlokat is BOM nélküli mentéssel?

Link to comment
Share on other sites

Ne, semmiképp ne mentsd el őket BOM nélkül, az csak arra a header problémára jó ami fennállt Neked.

 

Meg kell nézni hogy kihez tartozik a fordítás. Küldj egy print screent vagy dobd be hol van pontosan a félig angol szöveg hadd lessem meg.

Link to comment
Share on other sites

Ne, semmiképp ne mentsd el őket BOM nélkül, az csak arra a header problémára jó ami fennállt Neked.

 

Meg kell nézni hogy kihez tartozik a fordítás. Küldj egy print screent vagy dobd be hol van pontosan a félig angol szöveg hadd lessem meg.

Így néz ki. Nem rég még minden magyar volt rajta. :(

 

 

Most felbúzdulva megnéztem még 1-2 részt és több helyen is angolul írja ki az egyes részeket! :(

 

A themes/default/lang/hu.php -ban minden magyar.

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Igen, ez a sima shop lesz. Nézd meg az adminon belül a fordításoknál =>

webáruház fordítások => default => magyar zászló

(ha nem default a témád akkor válaszd ki azt ami éppen bent van)

 

nyiss ki minden fület, majd ctrl + f-el keress rá:

"send a message"  => a "contact-form" -ban lesz benne. Lesd meg van-e ott fordítás.

Link to comment
Share on other sites

Igen, ez a sima shop lesz. Nézd meg az adminon belül a fordításoknál =>

webáruház fordítások => default => magyar zászló

(ha nem default a témád akkor válaszd ki azt ami éppen bent van)

 

nyiss ki minden fület, majd ctrl + f-el keress rá:

"send a message"  => a "contact-form" -ban lesz benne. Lesd meg van-e ott fordítás.

Igen, sima shop és default téma van.

Elkezdtem az elejét, amit írtál, de a magyar zászlóra kattintva a következő hibaüzenet jött ki:

 

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form: 1000 - max_input_vars

Please ask your hosting provider to increase the this limit to 1332 at least or edit the translation file manually. :(

Link to comment
Share on other sites

Minden topicba szívat minket a suhosin.

 

Kérlek olvasd át az alattad lévő topicot:

 

http://www.prestashop.com/forums/topic/276066-fordítás-módosítása/?p=1519970

Csináltam egy php.ini.php fájlt és beraktam az admin mappa gyökerébe. Gondolom ide kellett.

Próbáltam mint két variánst, de sajnos nem változott a helyzet. :(

 

Sajnos most el kell mennem, csak holnap délelőtt leszek. Addig is köszönöm, hogy foglalkozol velem. :)

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

"php.ini.php"-t csináltál vagy csak "php.ini"-t?

Először php.ini.php-t, majd utána csak simán php.ini-t, de sajnos sehogy sem jó. :(

 

Van a Webshop könyvtáram, azon belül az első egy Admin mappa, amit ugye át kell nevezni az elején. Ebbe az Admin mappába tettem bel. Gondolom erre gondoltál.

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

igen, úgy kéne jónak lennie. Nem minden szerveren jön be sajnos.

Még próbáld ki ezt is, hátha:

http://www.prestashop.com/forums/topic/276066-fordítás-módosítása/?p=1527646

 

tehát a fájlnév "php.ini" legyen, UTF-8 kódolással.

És az admin mappádba másold bele, tehát az admin mappa gyökerében legyen.

Sajnos így sem jó. :(

 

Amúgy a Webdigitalon van a shop.

Ha írok a szolgáltatónak, akkor ő tud valamit csinálni ez ügyben?

 

Közben nézegettem ezt a fordításos dolgot, ami nem jön össze a hibaüzenet miatt. Kiderült, hogy csak a Webáruház fordítások és az Adminisztrációs felület fordítások dob fel hibaüzenetet, ha a magyar zászlóra kattintok. A többit meg lehet így nyitni.

Esetleg nézzek itt körül, bár itt nem találom azokat a szavakat, amik angolul jelennek meg. :(

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Írtam a szolgáltatónak, kiderült, hogy a php.ini értékét ők tudják módosítani. Megemelték 10000-re. Most be tudtam lépni a fordításokhoz. Ott valóban sok az angol rész. Egyet átírtam, ami rossz volt és rögtön jó lett. Akkor most szisztematikusan végigmegyek rajta és lefordítgatom. Ha ez meg van, akkor megpróbálom kimenteni, hogy ha máskor is előfordul, akkor csak vissza kelljen tölteni. :)

Köszi az idáig lévő segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes hogy nem akadékoskodtak.

Azért ha rám hallgatsz, akkor ha végeztél, és tudod hogy nem fogsz többet (előre láthatólag) fordítgatni, kérd meg őket hogy állítsák vissza vagy legalábbis vegyék visszább az értéket legalább 2000 körülire.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes hogy nem akadékoskodtak.

Azért ha rám hallgatsz, akkor ha végeztél, és tudod hogy nem fogsz többet (előre láthatólag) fordítgatni, kérd meg őket hogy állítsák vissza vagy legalábbis vegyék visszább az értéket legalább 2000 körülire.

Az szerintem kevés, mert amikor az Adminisztrációs felület fordítását akartam megnézni, akkor ezt írta ki:

Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form: 1000 - max_input_varsPlease ask your hosting provider to increase the this limit to 4555 at least or edit the translation file manually.

Ott 4555-ös értéket hiányolt. Ha visszaállítatom, akkor legalább ennyire kell, nem? Vagy ez nem befolyásolja utána a fordításokat?

Vagy mi van, ha marad? Befolyásol valamit? Ha igen, akkor visszaállítatom, csak kérdés, hogy ezek után milyen értékre?

Edited by DarlaX (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Azért írtam, ha készen leszel és nem valószínű hogy használni fogod.

 

Ha azután is használni fogod ezt a felületet hogy kész vagy, akkor szólj nekik hogy 5000-re csökkentsék le és akkor a káposzta is megmarad és a kecske is jóllakik, ahogy szokás mondani.

 

Ha viszont nem fogod használni akkor állítsák vissza 1000-re vagy annyira amennyire volt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Azért írtam, ha készen leszel és nem valószínű hogy használni fogod.

 

Ha azután is használni fogod ezt a felületet hogy kész vagy, akkor szólj nekik hogy 5000-re csökkentsék le és akkor a káposzta is megmarad és a kecske is jóllakik, ahogy szokás mondani.

 

Ha viszont nem fogod használni akkor állítsák vissza 1000-re vagy annyira amennyire volt.

Rendben, köszönöm szépen.

Link to comment
Share on other sites

Annyit kérdeznék még, hogy ha végeztem a fordítással, akkor biztonságképpen kimenteném az egészet, hogy meg legyen.

Ha jól gondolom, akkor a Fordításoknál a Nyelv kimentése opciót kell választanaom, azon belül a Hungarian, default (én ezt használom) részt, majd Exportálás.

Ha valamiért sérül az egész és vissza szeretném állítani, akkor válasszam a Nyelvi csomag importálása manuálisan, majd tallózam ki a szg.-ről ezt az elmentett hu.gzip fájlt, majd ismét a default témát majd Importálás.

 

Remélem jól gondolom?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

 

Azt hogy lehet megcsinálni, hogy  szállítási módoknál csak bizonyos fizetési lehetőségek jelenjenek meg ?

Mert ugye személyes átvétel esetén, hülyén néz ki, ha megjelenik a "banki utalás", vagy a "kp ban a futárnak fizetek".

stb...
 

Valaki pár hozzáoszlással ezelőtt leírta, hogy a fizetés létrehozásánál lehet bepipálni.
Nos én sem találtam ilyen opciót, pedig a verzió szám egyezik a hozzáoszlóéval.  1.5.3.

Link to comment
Share on other sites

nem tudok írni


a banki utalás lehet előre utalás és attól még átveheti személyesen

a kérdésedre úgy rémlik, hogy vmelyik modul alkalmas


a futárnál készpénzben fizet az ember legtöbbször

az utánvét az neked szól, hogy úgy kapod meg a pénzt

én nem bonyolítanám túl

fizetés: utalás vagy készpénz vagy amit még szeretnél

szállítás vagy átvétel: személyes vagy házhoz szállítás

Edited by feri (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...