Jump to content

Keresésre leszűrt termékek rendezése


ferke21

Recommended Posts

PS 1.4.7.3

 

Ha tud rá valaki megoldást, megköszönöm a segítséget.

A webáruház keresőablakába beírt feltételnek megfelelően, a program leszűri a termékeket. Ezek után már csak az a gondom, hogy a leszűrt listát nem teszi emelkedőbe, hanem csak úgy, össze-vissza sorrendben jeleníti meg. Hogyan tudom elérni, hogy a már leszűrt tételeket "termék név" emelkedőbe rendezze???

 

Tisztában vagyok vele, hogy a szűrés eredményét, különböző szempontok szerint tovább lehet rendezni a rendezés ablak feltételeinek megfelelően. Ez működik is. Viszont az automatizmusra, hogyan lehetne rábírni? Alapból a rendezési ablakban a "nincs" feltétel jelenik meg.

 

Magyarázat.

Ha a webáruház látogató szokásait figyelembe vesszük, akkor az a tapasztalat, hogy a webáruház keresőjébe beírt feltételnek megfelelően leszűrt termékekben azonnal kezdi keresni a neki szükségeset. Ha ez a termék a lista utolsó harmadában található, méghozzá össze-vissza sorrendben, akkor kezd el bosszankodni, hogy a fejlesztő miért nem teszi a leszűrt listát emelkedő sorrendbe. Majd később, amikor észreveszi, hogy létezik egy mező, ahol ezt Ő maga is meg tudja tenni, csak akkor csillapszik mérge.

A felvetésem a leszszűrt lista emelkedő sorrendbe rendezésének automatizálására irányul. Tehát a leszűrt lista, automatikusan az én esetemben "termék név" emelkedőbe kerüljön. Egy gyári cikkszám keresőbe való beírása után, van, hogy 8-10db sőt 15db a feltételnek megfelelő termék kerül megjelenítésre. Nos ezeket a tételeket szeretném "termék név" emelkedőbe rendezni, hangsúlyozom automatikusan.

 

Példa: ha beírom a webáruház keresőablakába 028145701 gyári számot, akkor kapásból leszűr nekem 63 terméket. Ez a lista össze-vissza sorrendbe kerül megjelenítésre. Ezt szeretném "termék név" emelkedőbe megjelníteni.

 

A segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

melyik modulba kellene?

nem találtam meg azt amit kerestem úgyhogy megnéztem a modules/blocksearch-öt, nekem default téma van fent 1.4 alatt így a fenti keresés (ami külön van fent) vagyis ennek:

FireShot_Screen_Capture__087_-___Search_-_teszt_shop___-_localhost_presta_search_php_orderby_name_orderway_asc_search_query_shuffle_submit_search_Keres_C3_A9s_www.kepfeltoltes.hu_.png

a tpl-jébe bújtam bele.

 

Ha neked is itt kell a módosítás akkor tedd a következőt:

nyisd meg a blocksearch-top.tpl-t.

Keresd meg az elején a 33. és 34. sort, ami a következő:

<input type="hidden" name="orderby" value="position" />
  <input type="hidden" name="orderway" value="desc" />

 

majd módosítsd erre:

<input type="hidden" name="orderby" value="name" />
  <input type="hidden" name="orderway" value="asc" />

mentsd el, töltsd fel, kapcsold be a performance-nál a force compile-t és próba.

 

Mit csináltunk?

Adott két rejtett mező. Az fölsőben megadjuk hogy mi alapján rendezze sorba a keresési találatokat (név szerint), az alsónál pedig hogy A-Z-ig vagy Z-től A-ig sorrendben.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pattila01 #4 hozzászólása megoldotta a problémámat.

Ez a kis egyszerű változtatás meghozta az eredményt. Full elégedett vagyok. :)

 

Köszönöm pattila01. Jár a pont!

 

ps. a blocksearch-top.tpl a modules->blocksearch könyvtárba található.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...