PrestaShop Forum: Build a free online shop. Count on the Community!

The best place in the world to ask questions about PrestaShop and get advice from our passionate community!

PrestaShop Forum: Build a free online shop. Count on the Community!

Jump to content

Photo

Slovenčina 1.4 - [oficiálne jazykové balíky] informácie a pripomienky

• Please log in to reply
72 replies to this topic
otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 08 May 2011 - 08:55 AM

VERZIA 1.4.1

Dnes bol dokonceny preklad verzie 1.4.1 na obdobnu uroven ako 1.4.0.17

stahovat mozete na: http://www.prestasho...oads/#lang_pack

Maria_M

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 161 posts

Posted 09 May 2011 - 06:34 AM

ja mam nejaky vecsi subor mails\sk\lang.php ako mas pribaleny v archive
vid. priloha

Attached Files

• Attached File  lang.php   3bytes   40 downloads

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 09 May 2011 - 02:14 PM

ja mam nejaky vecsi subor mails\sk\lang.php ako mas pribaleny v archive
vid. priloha

Dnes som si pisal s Michaelom Marinettim cez google talk a uz to spravil, som ho pekne poprosil, hoci nemaju cas lebo sa ponahlaju s opravami kvoli vydaniu PS 1.4.2.

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 25 May 2011 - 05:56 AM

Preklad Prestashopu 1.4.2 je dostupny na stiahnutie. Bohuzial v jadre a moduloch je este prilis vela bugov - tzv. blockerov. Momentalne by sa dala nazvať verzia 1.4.1 ako "verejna beta verzia" verzia 1.4.0.17 je "alfa verziou". Prave prebieha uzsie komunitne testovanie "RC" 1.4.2, uz bolo vydanych niekolko sub verzii (1.4.2.X) pre vybranych clenov komunity, bohuzial stale to nie je dobre vyladene od procesu upgradu az po funknost niektorych modulov.

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 31 May 2011 - 12:32 PM

Nova funkcia - aktualizácia prekladu z prestashop.com priamo cez administraciu :)
Verzia 1.4.2.3 a vydana verzia 1.4.2.5 su takmer identicke. V preklade sa od verzie 1.4.1 sa toho vela nezmenilo. Prichadza novinka v moznosti aktualizovat preklad v administracii. Rovnako ako bolo mozne doplnit cez administraciu novy preklad, je tiez mozne preklad rovnakym sposobom aktualizovat. Jednoduchym vyberom z rozbalovacieho menu a kliknutim mate stiahnuty a nainstalovany najaktualnejsi preklad vybraneho jazyka.

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 31 May 2011 - 08:30 PM

Preklad na verziu 1.4.2.5 je hotovy
ocakavam pripomienky

peter_m

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 119 posts

Posted 09 June 2011 - 07:18 AM

je mozen aby subory neobsahovali entity ?
napr. v bankwire.html
<td align="left">Vaša objednávka bola úspešne zadaná do  nášho systému a bude spracovaná v čo najkratšom čase, ako prijmeme od Vás platbu.</td>

ale aby tam bol 'normalny' text s diakritikou ?
---------------------------------------------------------------

pri instalacii sa uz nahraju do adresara s modulmi subory sk.php
Pozeram ze subor \modules\bankwire\sk.php co je v baliku SK ktory som stiahol z downloads je iny ako uz je v adresary \modules\bankwire po instalacii PS 1.4.2.5

prsut

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 65 posts

Posted 13 June 2011 - 07:23 AM

otakarw:

administracia->kosiky : (vyber nejaky kosik) : "Hore"

pravdepodobne preklad z UP (angl. Hore) v tomto pripade je to ovsem skratka User Price.

podobne (je to asi ten isty string) v otvorenej objednavk...

JM

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 13 June 2011 - 06:31 PM

je mozen aby subory neobsahovali entity ?
napr. v bankwire.html

<td align="left">Vaša objednávka bola úspešne zadaná do  nášho systému a bude spracovaná v čo najkratšom čase, ako prijmeme od Vás platbu.</td>

ale aby tam bol 'normalny' text s diakritikou ?
---------------------------------------------------------------

pri instalacii sa uz nahraju do adresara s modulmi subory sk.php
Pozeram ze subor \modules\bankwire\sk.php co je v baliku SK ktory som stiahol z downloads je iny ako uz je v adresary \modules\bankwire po instalacii PS 1.4.2.5

Bohuzial to nejde. Entity generuje TinyMCE editor. Robim ich podla zrkadlovej predlohy z anglictiny cez prekladovy tool.

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 13 June 2011 - 06:43 PM

otakarw:

administracia->kosiky : (vyber nejaky kosik) : "Hore"

pravdepodobne preklad z UP (angl. Hore) v tomto pripade je to ovsem skratka User Price.

podobne (je to asi ten isty string) v otvorenej objednavk...

JM

Pripomienku zapracujem. Momentalne vylepsujem preklad. Niektore preklady sa mi zdali prilis mechanicke. Clovek Niektore stringy boli uplne vylepsene. V toole nie su naimportovane vsetky stringy takze mozno postnem sem archiv lebo nieco preskoci pri importe do toolu.

imperator

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 28 June 2011 - 07:43 AM

nahodil som si svk do prestashopu ale admin rozhranie ostalo eng. ako sa to da zmenit ?

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 02 July 2011 - 03:16 PM

Jazyk admin rozhrania sa meni v nastaveniach uzivatela. Kazdy uzivatel ma vlastne nastvenia jazyka.

imperator

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 02 July 2011 - 03:29 PM

No prave ved tam mam nastavene slovak a nic...resp prave pozeram ze slovencinu v admine aj mam ale tie zalozky (buttony) ako orders, catalog, customers atd...mam po eng..preco ?

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 02 July 2011 - 03:31 PM

Preklad verzie 1.4.3

Bohuzial administracne rozhranie pre nahravanie prekladov je stale nekompatibilne na 100% s verziou 1.4 pretoze je to len upravena administracia z 1.3 takze nezachyti ani vsetky stringy. Prikladam preklad v podobe ako ho nahramvam do administracneho rozhrania. Ak chcete cely preklad v podobe ako ho nahravam naimportujte si tento, pretoze adminstracne rozhranie odfiltruje stringy, ktore nepozna. Upozornenie vo verzii 1.4.3 pribudla nova e-mailova sablona

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 02 July 2011 - 03:40 PM

No prave ved tam mam nastavene slovak a nic...resp prave pozeram ze slovencinu v admine aj mam ale tie zalozky (buttony) ako orders, catalog, customers atd...mam po eng..preco ?

Pretoze PrestaShop ma tieto preklady v databaze. Pri instalacii modulu sa tak vytvaraju dynamicky nove taby. Bohuzial este nezahrnuli preklad poloziek databazy do jazykoveho balicka. Takze je potrebne to prelozit manulane v administracii Employees >> Tabs, ked si prehodite na Slovencinu mozete si to tam prelozit. Planujem spravit sql subor, ktory zrunejete cez phpmyadmin na databazu a mal by sa to prelozit.

peter_m

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 119 posts

Posted 03 July 2011 - 12:42 PM

v subore /translations/sk/admin.php ma byt asi
namiesto
$_LANGADM['AdminAttributeGenerator233c543a23378c4ffd0e1efb17408510'] = 'Zníženie cien';$_LANGADM['AdminAttributeGenerator792467936100838046f749e63dadfbdb'] = 'Zníženie hmotnosti';

asi toto
$_LANGADM['AdminAttributeGenerator233c543a23378c4ffd0e1efb17408510'] = 'Zvýšenie cien';$_LANGADM['AdminAttributeGenerator792467936100838046f749e63dadfbdb'] = 'Zvýšenie hmotnosti';

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 04 July 2011 - 01:14 PM

V podstate v anglictine je to Price impact a Weight impact; teda radsej to prelozim doslovne :)

opravena verzia pre 1.4.3 je v prilohe.

Daniel Medo

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 97 posts

Posted 04 July 2011 - 04:35 PM

Keďže som si nevšimol že by to niekto napísal, urobím to ja: veľmi dobrá práca otakarw, pochvala, dúfam že ťa to nadšenie na prekladanie neprejde. Nejaké chybky sa síce našli ale vidím že sa ich snažíš opravovať ako sa dá. Ešte raz, skvelá práca a len tak ďalej.

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 04 July 2011 - 07:17 PM

Dakujem a som rad, ze si to cenite :)

geetee96

PrestaShop Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts

Posted 06 July 2011 - 01:03 PM

co robym zle ked mi na ten sk.gzip hadze "Archive cannot be extracted"
neda sa nejako rozbalit ten gzip? alebo niekde stiahnut rozobrana slovencina nech to viem nahadzat manualne?
dakujem

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users