Vote for v1.5 Fixes

PrestaShop Forum: Build a free online shop. Count on the Community!

The best place in the world to ask questions about PrestaShop and get advice from our passionate community!

PrestaShop Forum: Build a free online shop. Count on the Community!

Jump to content

Photo

Slovenčina 1.4 - [oficiálne jazykové balíky] informácie a pripomienky

• Please log in to reply
72 replies to this topic
otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 26 March 2011 - 01:42 AM

Oficiálny preklad sa nachádza v download sekcii alebo sa automaticky inštaluje v administrácii.

NAJNOVŠIU VERZIU MODULU, KTORÝ PREKLADÁ CHÝBAJÚCE POLOŽKY NACHÁDZAJÚCE SA V DATABÁZE A CEZ PREKLADACIE NÁSTROJE V ADMINISTRÁCII SA NEDAJÚ PRELOŽIŤ

Link na poslednú verziu modulu nájdete nižšie, samotný modul je pripnutý v poste ku koncu tohto vlákna.

http://www.prestasho...attach_id=66626

Edited by otakarw, 23 February 2013 - 01:53 PM.
0

vito2

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 46 posts

Posted 27 March 2011 - 02:37 PM

chyba bola napr. pri zoraďovaní podľa ceny od najnižšej - chýbalo tam 1 písmenko. Ďalej vhodnejšie je "cena s DPH" ako "cena s daňou" podľa mňa. Okrem toho boli tam ďalšie preklepy, ale už nepamätám, ktoré.

Maria_M

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 161 posts

Posted 29 March 2011 - 06:17 AM

tiez sa prihovaram za "cena s DPH"

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 05 April 2011 - 08:50 AM

preklep (zoradenie) vo verzii 1.4.0.17 opraveny daň na dph zmenena vo FO

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 05 April 2011 - 09:07 AM

Daň na DPH zmenena aj v BO a moduloch, podla moznosti, nie vsade sa to hodilo. Uznavam ze pre cisto slovensky obchod sa to hodi vsade. Ak bude potrebne niekde zmeniť DPH za daň, či opačne dajte vedieť. Ide najma o konzistentnost.

videojs

PrestaShop Newbie

• Members
  • Pip
  • 22 posts

Posted 05 April 2011 - 09:25 AM

v dodavateloch na konci ked potrebujes potvrdit mas napisane zpnúť chýba tam á

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 05 April 2011 - 09:33 AM

hotovo +

Preložený je celý obchod, administrácia, e-maily, PDF, názvy polí (použitie polí - keď nie je niečo vyplnené vo formulári, aby to ľudia pochopili), moduly sú preložené čiastočne - preložené nie sú také, čo nevyužijete na Slovensku alebo tie štatistiky zatiaľ nie sú priorita lebo spomaľujú obchod a keď sa zmení písmenko v poli tak zmizne pôvodný preklad a menia to dosť často takže sú tam nejaké fragmenty modulov preložené

Maria_M

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 161 posts

Posted 21 April 2011 - 12:24 PM

vo verzii 1.4.1 sk preklad rozhazde buttony vid. obr

Attached Files

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 21 April 2011 - 12:41 PM

frazy boli skratene

zatial je v toole len prekad 1.4.0.17 - ide o pravdepodobne jazykovo totoznu verziu len bopla vydana predcasne s bugmi, ktore pri beznom vyvoji neumoznuju vydanie tak beta verzie kedze tou verziu v podstate len zmrazili features a zacali ladit chyby. Odtranili stovky chyb a teraz vydali 1.4.1

co sa tyka problemu rozpadnutych buttonov je to kvoli dlzke slovenskych slov. Slova boli skratene (dufam, ze takych situacii bude co najmenej) kludne dajte vediet ci su este miesta, kde sa podobny problem vyskytuje.

Prekladanie do Slovenciny je niekedy neprijemna zalezitost pretoze pouziva dlhe sloeva a mnohi ludia napriklad pouzivaju telefony Nokia v anglictine, pretoze slovensky preklad vyrazov, ktore v nokii zvolili, sa musia pouzivat take skratky, ktore su mnohokrat nezrozumitelne.

Maria_M

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 161 posts

Posted 22 April 2011 - 06:39 AM

v tej slovencine bude aj nejaka vaznejsia chyba

Ked nakopirujem do modulov FB modul - http://www.presto-ch...ike-button.html
a v administracii kliknem na zalozku moduly tak mam prazdnu stranku.
Ked prepnem jazyk na ENG tak to ide.

Edit: podla vsetkeho to sposobuje nejaky preklad v moduloch
skusala som zmenit SK v teme aj v adr. Translations za SK z verzie co mi funguje ale nepomohlo. Takze to bude niekde v moduloch.

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 22 April 2011 - 06:13 PM

Modul som neskusal ale predpokladam, ze tam nie je velmi co prekladat zo strany PS. Inak pocas instalacie by sa mali urobit prekladove kluce aj pre SK. Ak to ide cez iframe tak preklad si urcuje facebook a ak to ide cez fbml tak v tom pripade rozhoduje /en-us/ /sk-sk/ v adrese skriptu na ktory odkazuje :)

Maria_M

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 161 posts

Posted 22 April 2011 - 10:17 PM

oprav chybu v translations\sk\admin.php, je to tam opacne

$_LANGADM['AdminModulesbcfaccebf745acfd5e75351095a5394a'] = 'Disable';
$_LANGADM['AdminModules2faec1f9f8cc7f8f40d521c4dd574f49'] = 'Enable';

$_LANGADM['AdminModulesbcfaccebf745acfd5e75351095a5394a'] = 'Aktivovať';
$_LANGADM['AdminModules2faec1f9f8cc7f8f40d521c4dd574f49'] = 'Deaktivovať';

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 23 April 2011 - 09:06 PM

Hotovo

Maria_M

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 161 posts

Posted 24 April 2011 - 08:01 AM

skusala som zmenit SK v teme aj v adr. Translations za SK z verzie co mi funguje ale nepomohlo. Takze to bude niekde v moduloch.

ked zmazem subor /translations/sk/admin.php tak sa moduly zobrazuju spravne
Skusala som pouzit subor admin.php z /translations/en/ ale tiez to blbne
tak neviem ci je to mojou verziou PS 1.4.1 ktora je updatovana z PS 1.3.6

Maria_M

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 161 posts

Posted 24 April 2011 - 10:47 PM

skus pozriet na subor /mails/sk/lang.php
sposobuje problem ze sa neodosle sprava z kontaktneho formulara vid.
http://www.prestasho...lem_s_kontaktom

pouzila som lang.php z CS prekladu

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 25 April 2011 - 07:03 PM

Hotovo

takze problem bol, ze tool na preklad je v podstate upravena verzia prekladaca stareho prestashopu 1.3 plus je tam emailovy prekladac ktory v nom nebol a sablona na mail obsahovala e-mailove ssablony na verziu 1.3 a ked som aj na localhoste prelozil 1.4.0.17 maily, po nahrati na server prestashop.com sa tie preklady predmetov e-mailov stratili. Tu je bug report http://forge.prestas...m/browse/PSTP-2 na problem s e-mailmi. Bohuzial stale je problem s tym, ze tam nenahrava ani download-product.tpl subor zo zlozky mails hoci v balicku to tam nahram. Bugreport je tu http://forge.prestas.../browse/PSTP-6.

Tool funguje tak, ze mozete nahrat nan balicek co si pripravite na localhoste alebo prekladate na stranke translations.prestashop.com. A tak ako v administracii mozete ho dat exportnut. Miesto toho, aby mi ten balickek stiahlo tak ho nahra do sekcie downloads na ich stranke a z tade sa mi ten balik da stiahnut. Dnes som pozeral uz opravili ten problem s kolonkami mails, ktore v boli v toole zo stareho 1.3 prestashopu a preto to neprekladalo. TinyMCE v 1.4 robil take zmensene medzery v templatoch. Tak som vsetky prelozene e-maily dal iba otvorit a zavriet v toole, ktory je este z 1.3 no sucasne sa zmenil aj lang.php na stary. Takze reportoval som uz niekolko chyb v tom toole no opravuju to pomaly. Dnes som pozeral mails, uz opravili aj kolonky predmetov e-mailov, nie len samotne sablony, ktore az na moj bugreport PSTP-2 v prekladovom toole zmenili na aktualne len tie kolonky na preklad predmetov chybali donedavna. Takze jedinym riesenim bolo nahrat na tool a nespustat v nom editor e-mailov pretoze to zmaze povodny lang.php a nahradi ho verziou 1.3 presty.

[UPDATE]- napriek doplnenym kolonkam predmetov emailov v toole aj po ich preklade exportuje iba to kratke pole s prekladmi z prestashop 1.3 reportujem bug

[UPDATE 2]- skusil som nahradit v archive subor mails/sk/lang.php inou verziou s plnym prekladom z fora, a upraveny ho naimportovat to do toolu na stranke prestashop.com akurat mi premenilo mnou prelozene polia ale napriek tomu to exportovalo do downloads sekcie bez tych poli co su v 1.4- takze som to odznova musel prekladat lebo som to povodne prekladal iba v toole na prestashop.com a ten nahraty preklad bol zly, kym neopravia BUG tak v tej slovencine ten email nepojde. viac: http://forge.prestas.../browse/PSTP-11

[Update 3] bugy boli opravene aspon co sa tyka poli e-mailov s product-download.tpl sa replikuje z en verzie a neobsahuje preklady takze to je len kozmeticke. Michel Marinetti na tom pracuje. Trvalo to iba tyzden.
  • ACD likes this

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 25 April 2011 - 10:15 PM

ked zmazem subor /translations/sk/admin.php tak sa moduly zobrazuju spravne
Skusala som pouzit subor admin.php z /translations/en/ ale tiez to blbne
tak neviem ci je to mojou verziou PS 1.4.1 ktora je updatovana z PS 1.3.6

UPDATE : zvysit memory limit servera Slovencina obsahuje viac kB znakov

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 131 posts

Posted 02 May 2011 - 08:46 AM

skus pozriet na subor /mails/sk/lang.php
sposobuje problem ze sa neodosle sprava z kontaktneho formulara vid.
http://www.prestasho...lem_s_kontaktom

pouzila som lang.php z CS prekladu

PROBLEM BOL ODSTRANENY uz sa exportuju vsetky polia e-mailov do suboru /mails/sk/lang.php

Maria_M

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip
  • 161 posts

Posted 29 April 2011 - 06:47 AM

preklep v modules\statsforecast\sk.php
Všetky honoty sú bez DPH.

otakarw

PrestaShop Apprentice

• Members
  • PipPip