Jump to content

Presta 1.4 DIC a IC


djjohnny

Recommended Posts

Zdravim.

Takze v novej preste 1.4 je super, ze pridali VAT number teda DIC DPH, lenze IC mi tam chyba, ale v BO som ho nasiel aj v prekladoch je ale neviem ako ho dat do FO aby ho mohol zakaznik zadat. Pride mi to ako velka zahada.

Link to comment
Share on other sites

Věnoval jsem tomu zatím jen 5 minut, ale zdá se mi trochu zmatený nebo je to možná chyba. Verze 1.4 umí uložit u adresy IČ i DIČ.

V registračním formuláři naskočí po vyplnění společnosti pole "VAT number". To je nepřeložené DIČ a pole je "vat_number". Jenže to nemá žádnou souvislost s nastavením u země "Je třeba DIČ?", resp. v originále "Need tax identification number?".

Naproti tomu blok DIČ s nepřeloženým názvem "Identification number" odpovídá poli "dni" a objeví se jen po vybrání země, která má zatrženo "Je třeba DIČ?". Toto druhé pole je ovšem pravděpodobně IČ, nebo obecně identifikační číslo společnosti.

A modul "European VAT number", který kontroluje správnost DIČ, bere samozřejmě údaj z pole "vat_number".

Tak nevím jestli jsem něco přehlédl nebo špatně pochopil.

Link to comment
Share on other sites

Věnoval jsem tomu zatím jen 5 minut, ale zdá se mi trochu zmatený nebo je to možná chyba. Verze 1.4 umí uložit u adresy IČ i DIČ.

V registračním formuláři naskočí po vyplnění společnosti pole "VAT number". To je nepřeložené DIČ a pole je "vat_number". Jenže to nemá žádnou souvislost s nastavením u země "Je třeba DIČ?", resp. v originále "Need tax identification number?".

Naproti tomu blok DIČ s nepřeloženým názvem "Identification number" odpovídá poli "dni" a objeví se jen po vybrání země, která má zatrženo "Je třeba DIČ?". Toto druhé pole je ovšem pravděpodobně IČ, nebo obecně identifikační číslo společnosti.

A modul "European VAT number", který kontroluje správnost DIČ, bere samozřejmě údaj z pole "vat_number".

Tak nevím jestli jsem něco přehlédl nebo špatně pochopil.


Je teda jeste i chyba v prekladu nebo spis chyba v preste a jeji logice? Pripadne DNI/NIF/nie tohle treba nevim cemu to odpovida jestli to je DIC nebo IC nebo neco uplne jineho?Aby zase nebyl jeste bordel v prekladu...

edit: jako vyznam jsem nasel zhruba toto http://www.prestashop.com/forums/viewthread/59533/ a melo by to tedy odpovidat to pole necemu jako je idenfikacni prukaz totoznosti?obcanka nebo pas? da se to teda pouzit i pro IC nebo neda?
Link to comment
Share on other sites

Ale ved ide o to ze je tam to pole, a ja uz viem o co sa jedna, prelozim si ze je to IC a hotovo.
Je to idividualne podla mna.


no individualni a ani trivialni to neni... je lepsi to mit v prekladu a vedet jestli teda je mozny diky tomu na to napojit i dalsi moduly,faktury atd jestli to opravdu slouzi tomu za co to povazuji tedy ICo a je to lepsi i z duvodu ze se driv vsichni kvuli tomuhle hrabali v kodu nebo predelavali preklady...proto by to chtelo jednou pro vzdy upresnit a ja ten preklad pak rad upravim.
Link to comment
Share on other sites

Rozdíl mezi těmi poli je, už jenom kvůli modulu pro automatickou kontrolu DIČ. Ono nejde jen o to nechat zákazníka vyplnit DIČ. To DIČ musí být taky platné, jinak je to průšvich a při kontrole to FÚ zjistí. Setkal jsem se už s tím, že přišli na to, že firma byla plátcem DPH, pak asi 1 měsíc nebyla a pak zase byla. A v tom měsíci jim bylo fakturováno jako plátci (DPH se neodváděla, protože to byla zahraniční firma) a pak museli DPH doplatit ze svého + penále.

V Prestě je to jednoznačné - jsou pole v tabulce ps_address pojmenované vat_number (DIČ) a dni (IČ). Překlad tomu musí odpovídat.

Link to comment
Share on other sites

Zjistil jsem, jak to funguje. Chování je trochu nepříjemné a do češtiny jsou popisy špatně přeloženy.

V nastavení země je překlad "Je třeba DIČ?" a má být "Je třeba IČ?". Potřeba DIČ je vyřešena automaticky pro všechny země EU.

Při zadávání adresy se objevují 2 údaje:
* VAT number (nepřeloženo DIČ) se objeví při změně země (bohužel se neobjeví, když se adresa poprvé zobrazí s některou ze zemí EU) - toto číslo je při zapnutém modulu vatnumber kontrolováno v databázi EU
* Identification number s dodatkem DNI / NIF / NIE a při zadávání nové adresy ještě navíc v bloku DIČ! je nepřeložen () a objeví se při změně země, pokud má zatrženo Je třeba(D)IČ?

Pokud někdo víte, kde se dá zatlačit na opravu překladu i chybu při nezobrazování pole pro DIČ při načtení stránky, tak dejte vědět.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK tak ja to tam v ty svy verzi upravim, zkousel jsem to uz vcera ale prave i v AJ jsou slova jako VAT a pak ja z toho prave nevim jestli je potreba tam cpat DIC nebo jen ICo obe ty cisla se preci rozlisuji? Kazdopadne to opravim a pak to muzes zkusit.V nedeli ten preklad zas nahraju.Pripadne posli PM. Kazdopadne me zarazilo ze pri registraci se pole vat number tedy zrejme DIC neukaze-to je zrejme chyba... a tusim ze se neukaze ani pri aktivnim modulu euvat.no ale jeste nemam posledni updat svn tak treba tam stim uz neco provedli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

djjohnny:
To ano, stane se to po změně v tomto poli, ale na základě vyplněné země. Společnost nemusí být vůbec vyplněná, jen je v prvním poli. Chyba je v tom, že pole není zobrazené již na začátku pro země v EU. Musí se něco v polích formuláře změnit, aby se zobrazilo.

Link to comment
Share on other sites

No ja uz som uplne zmateny


to nemusíte být... u verze 1.3 to muze fungovat normalne nebo jinak , mi to resime pro verzi 1.4

PS: u meho prekladu jsem to uz upravil aby to odpovidalo, tak snad uz to bude OK viz. moje signatura
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdravím presťáky. Už jste vyřešili DIČ a IČ?
Tvůrci presty krásně tuto absenční vlastnost na starších verzí integrovali, ale i dle vašich popisů, tak podle vlastních testů, je tato vlastnost dosti zmatená.
DIČ (VAT) se zobrazí při registraci při vyplnění pole Společnost (Company). Jak uvádíte, mělo by se zobrazit i pole IČ (DNI), ale na mojí testovací prestě nic!
V administraci je sice pole DIČ i IČ, ale při registraci nemá zákazník možnost pole IČ vyplnit.
Každopádně DIČ není v naší zemi až tak podstatné. Důležité je snad IČ.
Psali jste tady, že se musí povolit u země. Kde jste tuto možnost našli?
Na 1.3 jsem to řešil úpravou kódu a fungovalo to bez problémů, ale tato úprava se mi nepodařila zavést do nové presty!:(
Poraďte prosím. Díky.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
uz ste na to prisli ako zapnut aj ICO pri registracii ?


Tiez sa tym zaoberam prave. Horsie je, ze na Slovensku potrebujeme:

IČ DPH - identifikacne číslo DPH (ak je subjekt platcom DPH)
DIČ - daňove identifikačné číslo (ak je podnikatelsky subjekt neplatnom DPH, napr zivnostnik)
IČO - potrebuje ho každy podnikatelsky subjekt

Teda potrebujeme tam mat teoreticky 3 kolonky, lenze je to dopletene podla mna uz v samotnom preklade - anglickom, a tym sa len nabaluje ten humbuk.

Takze otazka znie, ako toto vyriesit?

V sucastnosti mi funguje IC DPH - VAT Number, a vzasade aj DIČ - Tax ID. IČO zatial nemam.

pri DIČ sa mi na fakture objavi DIČ: XXXXXXXXXX

ale pri IČ DPH sa mi zobrazi len SKXXXXXXXXXX - co asi nedostacuje pre nase danove zakony ....

Mate niekto napady ako sa v tomto smere pohnut dalej?

Dakujem
Link to comment
Share on other sites

IČ DPH sa mi zobrazi len SKXXXXXXXXXX – co asi nedostacuje pre nase danove zakony …


To si vzal odkial?

Pokial viem, tak Tax ID nie je DIČ, ale IČO
Pri zobrazovani IČ DPH alebo DIČ nie je potrebne zobrazovat oba udaje, ale iba jeden v zavislosti od subjektu.

Takze ja osobne pouzivam popisky poli:
Tax ID = IČO (v mysql databaze udaj oznaceny ako dni)
VAT Number = DIČ / IČ DPH (v mysql databaze udaj oznaceny ako vat_number)

PS: tusim je to v oficialnom sk preklade tu na prestashop.com nedosledne a bez zmyslu prelozene
Link to comment
Share on other sites

Vychadzam len z toho ze, VAT je predsa DPH, teda VAT Number (Value Added Tax = Dan z pridanej hodnoty) bude zadavany len ked je niekto platcom DPH. Nemusi byt na fakture potom napisany aj popis? "VAT Number: ........" alebo "IC DPH: ........." Staci ked bude pod adresou proste spomenute cislo SK5050505050 ? Staci to danovej kontrole?

Z toho sa odvija dalsia otazka, ked budem zadavat DIC do VAT Number, nebude to zase vadit danovej kontrole ? V pripade ze tam nebude ziadna kolonka ako DIC: alebo IC DPH: to aspon nie je zavadzajuce, ale staci to ?

Tax ID je podla mna DIC, Tax musi byt spojene s danou, ICO by malo byt Company ID...

Ty to mas vyriesene teda tak ze si prepisal to DNI ze to je ICO a ci uz DIC alebo IC DPH davas do VAT Number bez popisu ci sa jedna o DIC alebo IC DPH (mne je jasne, ze bud tam je SK predtym alebo nie) ale ci to je dostatocne aj pre danovy urad :)

este ma napada, ze ked predavam firme do rakuska napriklad, ale nejsu platcami dph, tak mi mozu poslat akurat tak ich DIC a nie DPH, tak aby system rozpoznal ze DPH fakturovat v tomto pripade.

No, som trocha zmateny v tomto :)

vdaka

46434_ckBoU6CrnyUmAMU2Gi7D_t

46435_mvwKjPvrbeGg69L7yRY1_t

Link to comment
Share on other sites

Tax ID je podla mna DIC, Tax musi byt spojene s danou, ICO by malo byt Company ID…


musis akceptovat to, co to v anglictine skutocne znamena, nie to co si ty myslis, ze by to znamenat malo. Tax ID # je IČO.

Ak si si nie isty ci je nejaky dokument postacujuci pre danovakov, vytoc si tel. cislo na nich a oni velmi radi odpovedia na tvoje otazky a podmienky, co ma byt sucastou danoveho dokladu. Od toho na tom urade su.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zdravim vie mi niekto poradit, V krajine som si zapo, Need tax identification number, v preklade dal ako Ičo, lenze ked skusam vyplnit ako zakaznik a nezadam ico tak mi to hadze chybu "Identifikačné číslo je chybné alebo bolo už použité." nie je to ani povinne pole tak neviem. :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dovoľte aby som vniesol trochu svetla do tejto problematiky.

 

Tvorcovia PS sa snažia aby identifikácia zákazníka (fyzickej osoby aj spoločnosti) pre daň bola v systéme univerzálna pre hociktorý štát. Zatiaľ je to riešené jednoducho: DNI pre fyzické osoby (v štátoch kde sa to vyžaduje pre odpočet DPH alebo pre uplatnenie nákupu ako výdaj do daňového priznania - preto tá možnosť zapnutia pre jednotlivé štáty) a VAT number pre firmy (vo väčšine štátov je pre odpočet DPH vždy potrebná).

Identifikácia pre daň je samozrejme v každom štáte odlišná a to zatiaľ platí aj pre EU.

 

Slovensko ako jeden z prvých štátov pristúpilo k jednotnej identifikácii na základe nariadenia EU, ktoré sú jednotivé štáty povinné postupne implementovať do svojich zákonov. Doklad pre daňové účely preto okrem už uvedeného má obsahovať ďalší údaj DIČ, nakoľko v rámci EU môže byť tento údaj odlišný od IČ DPH.

 

Úpravu PS preto odporúčam robiť podľa cieľových štátov do ktorých chceme predávať a na základe toho využiť existujúce polia (DNI,VAT) a doplniť ďalšie potrebné, t.j. zatiaľ pre ČR a SR využiť DNI pre IČO a pre SR ešte doplniť DIČ, pre celú EU ponechať DNI (Francúzsko, Španielsko a možno aj iné štáty) a doplniť IČO a DIČ. Samozrejme najelegantnejšie je z hľadiska budúcnosti mať k dispozícii všetky polia a zákazník vyplní iba potrebné a v prekladoch použiť terminológiu podľa jednotlivých štátov.

post-15926-0-41055200-1316934770_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je teda diskuze... :)

Omlouvám se, už mi z toho jde hlava kolem a mám chuť rozbít počítač :)

 

Mám Prestu 1.4.3, zapnutý modul Evropské DIČ

Prodávám zákazníkům v ČR a na Slovensku - jak soukromým osobám, tak podnikatelům (fyzické osoby) s IČ, tak s IČ a DIČ a také firmám.

 

Pokud je to soukromá osoba bez IČ je to jasné a platí DPH ve všech případech.

Pokud je to fyzická osoba s IČ, tak by v registraci měla být kolonka kam může IČ napsat ale není tam. Jak to udělat aby tam taková položka byla?

Pokud vyplní DIČ (VAT) a je z ČR, je to jasné - platí s DPH a uplatní si odpočet. Ale co v případě, kdy je ze Slovenska, protože pak nemá platit DPH při nákupu u nás. Jenže když zadám že fakturace bude na českou firmu ale zaslání na Slovensko, tak by tam mělo být správně DPH ale mě to hází bez DPH.

Je to chyba nebo mám já něco blbě nastavené? Nevím si s tím už rady.

A hlavně neumím přidat tu kolonku na IČ, což je docela důležité. Rád bych to alespoň napsal jako poznámku aby to vyplnili někde...

 

 

Díky

 

Tomáš

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To je teda diskuze... :)

Omlouvám se, už mi z toho jde hlava kolem a mám chuť rozbít počítač :)

 

Mám Prestu 1.4.3, zapnutý modul Evropské DIČ

Prodávám zákazníkům v ČR a na Slovensku - jak soukromým osobám, tak podnikatelům (fyzické osoby) s IČ, tak s IČ a DIČ a také firmám.

 

Pokud je to soukromá osoba bez IČ je to jasné a platí DPH ve všech případech.

Pokud je to fyzická osoba s IČ, tak by v registraci měla být kolonka kam může IČ napsat ale není tam. Jak to udělat aby tam taková položka byla?

Pokud vyplní DIČ (VAT) a je z ČR, je to jasné - platí s DPH a uplatní si odpočet. Ale co v případě, kdy je ze Slovenska, protože pak nemá platit DPH při nákupu u nás. Jenže když zadám že fakturace bude na českou firmu ale zaslání na Slovensko, tak by tam mělo být správně DPH ale mě to hází bez DPH.

Je to chyba nebo mám já něco blbě nastavené? Nevím si s tím už rady.

A hlavně neumím přidat tu kolonku na IČ, což je docela důležité. Rád bych to alespoň napsal jako poznámku aby to vyplnili někde...

 

 

Díky

 

Tomáš

 

DPH podle fakturační adresy místo dodací lze nastavit v administraci (viz.obrázek).

post-264833-0-88225500-1314723072_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nějak to zlobí takže až na druhý pokus.

 

Neměl bys prosím tu přehlednější verzi IČ a DIČ v registraci i pro verzi 1.4.4? Díky :)

 

 

Osobně používám upravenou šablonu z verze 1.4.2.5 na verzi 1.4.4. Rozdíly tam jsou. Pro mě ale nic podstatného takže žádný předělaný soubor pro 1.4.4 nemám ale bez problémů je možné použít ten starší. Jinak pro ideální stav je dobré upravit i soubory address.tpl a order-opc.tpl + order-opc-new-account.tpl pokud používáš OPC.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Asi jsem úplně blbej ale nedaří se mi to.

Potřebuju jen tu primitivní věc, aby pro zákazníky v ČR existovala možnost vložit IČ a DIČ a účtovalo se to s DPH a pro zákazníky ze Slovenska, byla po vložení DIČ celková platba bez DPH.

Nejde to. Nevím už co s tím udělat...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Asi jsem úplně blbej ale nedaří se mi to.

Potřebuju jen tu primitivní věc, aby pro zákazníky v ČR existovala možnost vložit IČ a DIČ a účtovalo se to s DPH a pro zákazníky ze Slovenska, byla po vložení DIČ celková platba bez DPH.

Nejde to. Nevím už co s tím udělat...

 

shipping > countries > czech republic > edit > druhý od spodu "je třeba ič pro určení dph?" (možná špatný překlad;) ) > překliknout na ano > uložit

modules > fakturace > EU daňové číslo > aktivovat > nastavit > vybrat zemi, zaškrtnout aktivaci a uložit...

 

mělo by to jít

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Opět oživím staré téma.

Mám nastavený modul Evropské DIČ, mám přidánu položku při registraci IČ (DNI), v podstatě by to mělo fungovat, položky se zobrazují, ale:

Když zaškrtnu, že IČ je potřeba, stává se povinným polem i pro obyčejného zákazníka, což je blbost, že, a když to odškrtnu, tak se mi zas nezobrazí ani při vyplnění jména firmy (tak jako DIČ).

Jak tedy docílit toho, aby se položka IČ objevila až po vyplnění názvu firmy? Klidně nepovinná (i když v tomto případě je podnikatel povinen vypsat IČ, DIČ nemá každý)?

Presta 1.4.6.2

Link to comment
Share on other sites

 

musis akceptovat to, co to v anglictine skutocne znamena, nie to co si ty myslis, ze by to znamenat malo. Tax ID # je IČO.

Ak si si nie isty ci je nejaky dokument postacujuci pre danovakov, vytoc si tel. cislo na nich a oni velmi radi odpovedia na tvoje otazky a podmienky, co ma byt sucastou danoveho dokladu. Od toho na tom urade su.

 

BTW keď už predkladáš tak TAX ID mi príde skôr ako DIČ (daňové identifikačné číslo). Čo myslíš ?

Link to comment
Share on other sites

Zdravím všechny. Doufám, že to napíšu přesně.

Snad konečné řešení. Na odkazu jsou opravené soubory pro verzi 1.4.6.2 (poslední stabilní verze). Při registraci po vyplnění názvu firmy se zobrazí kolonky pro IČ a DIČ. Pro ty, kteří v tom mají guláš. VAT je naše DIČ, DNI je naše IČ. Pro většinu zahraničních obchodů potřebujete VAT firmy, tedy DIČ kvůli DPH. U našich firem potřebujete hlavně IČ. DIČ jen tehdy, pokud potřebujete odpočítat DPH. Pro Slovensko je ještě třetí číslo, ale jelikož pro obchodování se Slovenskem to nepotřebujeme, zatím jsem to neřešil.

V příloze jsou také dva opravené soubory kontroly IČ, takže pro koncové zákazníky to nebude chtít vyplněné IČ. Doporučuji zapnout v modulech kontrolu DIČ. Ušetří Vám to spoustu práce s kontrolou správnosti údajů, kterou podle zákona musíte provádět.

Opravené jsou také soubory Adminu a editace adres v uživatelském profilu po přihlášení.

Pro ty, který se změna neprojeví. Je nutné vymazat všechny soubory ze složek tools/smarty/compile (kromě index.php) a tools/smarty/cache (jen pokud máte nastavené cachování v Adminu).

 

soubory

Link to comment
Share on other sites

Pro zájemce, kterým vadí, že jim Presta nezobrazuje v BO u zákazníka název firmy, ale jen jméno a přímení. Opravené dva soubory. Opět platí nutnost vymazání souborů ze složek tools/smarty/compile (kromě index.php) a tools/smarty/cache (jen pokud máte nastavené cachování v Adminu), aby se vám změna projevila.

 

soubory

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zdravím všechny. Doufám, že to napíšu přesně.

Snad konečné řešení. Na odkazu jsou opravené soubory pro verzi 1.4.6.2 (poslední stabilní verze). Při registraci po vyplnění názvu firmy se zobrazí kolonky pro IČ a DIČ. Pro ty, kteří v tom mají guláš. VAT je naše DIČ, DNI je naše IČ. Pro většinu zahraničních obchodů potřebujete VAT firmy, tedy DIČ kvůli DPH. U našich firem potřebujete hlavně IČ. DIČ jen tehdy, pokud potřebujete odpočítat DPH. Pro Slovensko je ještě třetí číslo, ale jelikož pro obchodování se Slovenskem to nepotřebujeme, zatím jsem to neřešil.

V příloze jsou také dva opravené soubory kontroly IČ, takže pro koncové zákazníky to nebude chtít vyplněné IČ. Doporučuji zapnout v modulech kontrolu DIČ. Ušetří Vám to spoustu práce s kontrolou správnosti údajů, kterou podle zákona musíte provádět.

Opravené jsou také soubory Adminu a editace adres v uživatelském profilu po přihlášení.

Pro ty, který se změna neprojeví. Je nutné vymazat všechny soubory ze složek tools/smarty/compile (kromě index.php) a tools/smarty/cache (jen pokud máte nastavené cachování v Adminu).

 

soubory

 

Tak pro zájemce ještě oprava souboru pro jednostránkovou objednávku.

 

 

soubory

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cakewalk, zabudol si ale napisat, ze takmer vsetky veci su od inych autorov, ktori to dali k volnemu stiahnutiu. A ak chce niekto stiahnut veci, ktorych nie ste autormi, tak pozadujete financny nakup platenych veci. Takze prosim nehrajte sa tu na nieco, ze davate zadarmo, robis tu zavadzajucu reklamu. Boh vie ako sa spravate k zakaznikom, ked zavadzate uz tu na fore. Takychto vychcanych radoby podnikatelov je tu naozaj plne kyble. Staci si na fore iba vybrat.

Link to comment
Share on other sites

Cakewalk, zabudol si ale napisat, ze takmer vsetky veci su od inych autorov, ktori to dali k volnemu stiahnutiu. A ak chce niekto stiahnut veci, ktorych nie ste autormi, tak pozadujete financny nakup platenych veci. Takze prosim nehrajte sa tu na nieco, ze davate zadarmo, robis tu zavadzajucu reklamu. Boh vie ako sa spravate k zakaznikom, ked zavadzate uz tu na fore. Takychto vychcanych radoby podnikatelov je tu naozaj plne kyble. Staci si na fore iba vybrat.

 

POZOR POZOR, u všech modulů je vždy uvedené, od kterého autora jsou. Případně je napsáno, že vznikl kompilací úprav z tohoto fóra. Tyto moduly jsou vždy zadarmo. Žádný modul, který jsme získali zdarma nechceme zaplatit a je volně ke stažení.

Važ slova chlapče.

Moduly nebo úpravy autorské z naší dílny jsou oceněné vždy tak, aby byly přístupné každému, a nebo jsou zdarma. Zřejmě si se koukal na jiný web ;)

Link to comment
Share on other sites

 

POZOR POZOR, u všech modulů je vždy uvedené, od kterého autora jsou. Případně je napsáno, že vznikl kompilací úprav z tohoto fóra. Tyto moduly jsou vždy zadarmo. Žádný modul, který jsme získali zdarma nechceme zaplatit a je volně ke stažení.

Važ slova chlapče.

Moduly nebo úpravy autorské z naší dílny jsou oceněné vždy tak, aby byly přístupné každému, a nebo jsou zdarma. Zřejmě si se koukal na jiný web ;)

Dobrý den,

 

použil jsem upravené soubory od Vás, mám verzi 1.4.6.2 stabil, pro níž je to upravované. Když provádím novou registraci a vyplním pole společnost, IC ani DIC se mi nezobrazí, už jsem to prošel skrze snad desetkrát, JS je také v pořádku (myslím funkci .blur na prvek (#company), mám zapnutou nucenou compilaci a vypnutý cache, zkoušel jsem to i naopak, i přesto jsem smazal compilaci a cache, nic nepomáhá a já už si opravdu nevím rady... http://americanmoose.cz - nefunguje mi ani změna měny a jazyka v horní liště.

Link to comment
Share on other sites

Jsem trubka, ale nemůžu najít některé soubory. Nakopnete mě správným směrem?

Je to tedy takto?

 

../themes/jméno šablony/

- address.tpl

- authentication.tpl

- order-opc-new-account.tpl

 

../classes/

- Customer.php

 

A kam patří ostatní? Nemůžu je najít. Jedná se ještě o:

- AddressController.php

- AdminAddresses.php

- AdminCustomers.php

- AuthController.php

 

Díky za radu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Cakewalk tady napsal jedno z mála funkčních řešení a nic za to nechtěl, takže bych nehaněl jeho práci. Mám ale drobný problém, jeho metoda mi fungovala na verzi 1.4.6.2 s alt templatem.

Ale teď si zkoušim udělat ještě jeden shop na 1.4.7.0 s templatem Prestashop New a tam mi to nic neudělá v základních registracích. Ukáže se to až když jsem registrovaný a přidávám další adresu. Nevěděl by někdo jak dostat IČ a DIĆ do vyplňování objednávky bez registrace a s registrací?

Díky.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Opět oživím staré téma.

Mám nastavený modul Evropské DIČ, mám přidánu položku při registraci IČ (DNI), v podstatě by to mělo fungovat, položky se zobrazují, ale:

Když zaškrtnu, že IČ je potřeba, stává se povinným polem i pro obyčejného zákazníka, což je blbost, že, a když to odškrtnu, tak se mi zas nezobrazí ani při vyplnění jména firmy (tak jako DIČ).

Jak tedy docílit toho, aby se položka IČ objevila až po vyplnění názvu firmy? Klidně nepovinná (i když v tomto případě je podnikatel povinen vypsat IČ, DIČ nemá každý)?

Presta 1.4.6.2

 

vyhledal jsem "Identification number is incorrect or has already been used" a všude (/controllers) jsem toto vyhodnoceni zapoznámkoval. Plati i pro verzi 1.5.2.

 

 

// if ($country->need_identification_number && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))
// $this->errors[] = Tools::displayError('Identification number is incorrect or has already been used.');
// elseif (!$country->need_identification_number)
//  $address->dni = null;

Link to comment
Share on other sites

Ahoj nestává se Vám že pokud se při registraci nebo normálně při nákupu IČO bez DIČ tak se potom v na faktuře to IČO neobjeví. Pokud se zadá oboje tak je to v pořádku. Nevíte čím by to mohlo být? Mám verzi 1.4.8.2. Děkuji

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zdravím všechny. Doufám, že to napíšu přesně.

Snad konečné řešení. Na odkazu jsou opravené soubory pro verzi 1.4.6.2 (poslední stabilní verze). Při registraci po vyplnění názvu firmy se zobrazí kolonky pro IČ a DIČ. Pro ty, kteří v tom mají guláš. VAT je naše DIČ, DNI je naše IČ. Pro většinu zahraničních obchodů potřebujete VAT firmy, tedy DIČ kvůli DPH. U našich firem potřebujete hlavně IČ. DIČ jen tehdy, pokud potřebujete odpočítat DPH. Pro Slovensko je ještě třetí číslo, ale jelikož pro obchodování se Slovenskem to nepotřebujeme, zatím jsem to neřešil.

V příloze jsou také dva opravené soubory kontroly IČ, takže pro koncové zákazníky to nebude chtít vyplněné IČ. Doporučuji zapnout v modulech kontrolu DIČ. Ušetří Vám to spoustu práce s kontrolou správnosti údajů, kterou podle zákona musíte provádět.

Opravené jsou také soubory Adminu a editace adres v uživatelském profilu po přihlášení.

Pro ty, který se změna neprojeví. Je nutné vymazat všechny soubory ze složek tools/smarty/compile (kromě index.php) a tools/smarty/cache (jen pokud máte nastavené cachování v Adminu).

 

soubory

Díky Cakewalk.

Po těchto úpravách snad vše funguje tak jak má. Marně jsem se snažil upravit nebo najít funkční soubory. KONEČNĚ.

Používám verzi 1.4.7.3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

potreboval som aby zakaznik pri nakupe pokiaľ uvediet nazov firmy aby zadal IC DPH stahil som modul "European VAT number" nasledne v konfiguracii modulu som zadal krajinu "Slovakia" potom som dal SAVE. Od vtedy sa mi registracii zobrazuje pole "IČ DPH"

potreboval by som aby tam bola moznost pridat ICO, DIC, neviete mi prosim poradit slovenske forum som presiel kus po kuse vcera ani cez google sa mi nadari najst

Link to comment
Share on other sites

potreboval som aby zakaznik pri nakupe pokiaľ uvediet nazov firmy aby zadal IC DPH stahil som modul "European VAT number" nasledne v konfiguracii modulu som zadal krajinu "Slovakia" potom som dal SAVE. Od vtedy sa mi registracii zobrazuje pole "IČ DPH"

potreboval by som aby tam bola moznost pridat ICO, DIC, neviete mi prosim poradit slovenske forum som presiel kus po kuse vcera ani cez google sa mi nadari najst

OZAJ mam PRESTASHOP 1.5.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jsem trubka, ale nemůžu najít některé soubory. Nakopnete mě správným směrem?

Je to tedy takto?

 

../themes/jméno šablony/

- address.tpl

- authentication.tpl

- order-opc-new-account.tpl

 

../classes/

- Customer.php

 

A kam patří ostatní? Nemůžu je najít. Jedná se ještě o:

- AddressController.php

- AdminAddresses.php

- AdminCustomers.php

- AuthController.php

 

Díky za radu.

 

- AddressController.php >> patří do classes/

- AdminAddresses.php >> patří do admin/tabs/

- AdminCustomers.php >> patří do admin/tabs/

- AuthController.php >> patří do classes/

Edited by fildin (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...