Jump to content

Upravené moduly pro verzi 1.4 - Dobírka, Hotově, Ship2Pay


Ladis-s

Recommended Posts

Jelikož jsem nikde nenašel žádnou funkční verzi těchto modulů, tak jsem se pustil do úpravy předchozích verzí, které se tu na fóru objevily. Většinou byl problém s jiným pojmenováním sekcí u modulů v BO (payments_gateway), jiným použitím Smarty a přechodu na objekty (controllers).
Ship2Pay zatím chodí pouze, pokud je v administraci nastavena klasická verze průchodu objednávky, tj. na 5 kroků. Jednostránková nechodí, pokud by jste to někdo doladil, budu jedině rád.
Pokuste se tyto moduly otestovat a případné chyby mi sem napište a já je v modulech upravím.

Pozn.: modul dobírka vychází z dobírky v0.6 a co si budeme povídat, je to pěkná prasárna. Duplikuje se tam fce validateOrder na validateOrderCOD, ve které jsou všechny kroky, které se provádí po potvrzení objednávky. Tj. změna stavu, odeslání mailu, generování faktury, atd. Pokud v této funkci budou v dalších verzích Presty provedeny nějaké úpravy, tak s použitím tohoto modulu nebudou k ničemu. Pokud by jste měl někdo lepší nápad jak na tento modul, tak by se to hodilo.

Uvítám Vaše názory a testování ;-)

Vše je testováno na verzi 1.4.0.15 - RC6

dobirka_1-0.zip

hotove_2-0.zip

ship2pay_2-0.zip

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zdravim, zrovna dneska sem postoval tento prispevek... treba ti dodatecne jeste pomuze v odladovani http://www.prestashop.com/forums/viewthread/95025/vvoj_a_moduly/funkce_verze_presta_1_dot_3_ktere_v_1_dot_4_nefunguji_nebo_byli_prepracovany ,mimo to nebyla nahodou na AJ casti fora k dipozici dobirka s priplatkem uz ve verzi 0.9 ovsem stale pro verzi 1.3?Jinak jak dobirka tak hotove jsou jen prepracovane moduly takze to asi ciste nebude.Max jeste se podivat jestli nenabizi podobne moduly nekdo free kdo by je upravil profesionalneji a ty pak predelat na v1.4. Díky za čas a pomoc ostatním.

Link to comment
Share on other sites

Na změny, které udělali v prestě jsem narazil postupně při upravování těch kódů a teď zjišťuju, že to odpovídá tomu co je v příspěvku, který postuješ. Detaily na které jsem narážel jsou dost rozumné, je vidět, že na těch kódech dost pracují. A přechod na objekty už byl asi nutný ;-)
Nevíš co bylo jinak v té dobírce 0.9?

Link to comment
Share on other sites

Dobra prace diky, jeste bych se chtel zeptat jestli se nejak neda odstranit duplicita pri osobnim odberu, ze to tam clovek vlastne poprve vybere u dopravce a pak jeste jednou u platby? Nepremyslel jsi o tom jak by se to dalo udelat?

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem prosel ten modul dobirka a nasel jsem tam nekolik chyb a ty jsem opravil:

- pri nulove doprave se pripocitavala cena zvolena v modulu, ikdyz mela byt doprava nulova

- v historii objednavek se zobrazovala blba cena (DB ps_orders->total_paid_real)

- plus nake drobnosti

Dobirka v1.1

Dobirka_v1_1.zip

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem prosel ten modul dobirka a nasel jsem tam nekolik chyb a ty jsem opravil:

- pri nulove doprave se pripocitavala cena zvolena v modulu, ikdyz mela byt doprava nulova

- v historii objednavek se zobrazovala blba cena (DB ps_orders->total_paid_real)

- plus nake drobnosti

Dobirka v1.1


cau Hotově, Ship2Pay jsou v pohodě ?
Link to comment
Share on other sites

Cus,
hotove a shiptopay funguji. Ale u dobirky se mi v postranim modulu ukazuje cena bez dobirky. To muze nekoho mast. Neresil jste to nekdo?

Jinak ja mam verzi 1.4.0.17 a u shiptopay se to co se melo zmenit v OrderControler.php meni ParentOrderController.php (v OrderControler.php to nenajdete).

Link to comment
Share on other sites

do the ship2pay module works on new stable 1.4 version? I tried to test it but with no result's, it dosn't work for me.


Yes every modules works in PS 1.4 Final, but u have to use patch to ParentOrderController.php instead of OrderController.php
Link to comment
Share on other sites

nejak z toho lamka nejsem :( neupravil by jste někdo prosím soubory classes a controllers pro shiptopay pro 1.4. final?

Pro verzi 1.4.0.17(final) tady shiptopay.

Ale nasel jsem jeste chybu. Pokud se vratite zpet po zadani platby, napise zadne platebni moduly. Ja resim tak ze v modulech na strance validation presmerovavam az na dopravce.

EDIT: Chybu opravil Artizzz a je v baliku resena.

prestashop-1.4.0.17.zip

Link to comment
Share on other sites

To presmerovani si v tech soborech take prilozil? Nebo jak se to da nastavit?

Ne neprikladal jsem to. Pac se musi upravit payment modul a to reseni nejni nijak elegantni. Jen jsem chtel upozornit schopnejsi lidi na bug.

V payment modulu mas vzdy template validation.tpl a v tom upravuju smerovani tlacitka zpet...
Konkretne v cashondelivery ci cashonpickup je radek
getPageLink('order.php', true)}?step=3" class="button_large">{l s='Other payment methods' mod='cashondelivery'}


ten prepisu aby hazel jeste o krok dal tedy

getPageLink('order.php', true)}?step=2" class="button_large">{l s='Other payment methods' mod='cashondelivery'}

Link to comment
Share on other sites

To presmerovani si v tech soborech take prilozil? Nebo jak se to da nastavit?

Ne neprikladal jsem to. Pac se musi upravit payment modul a to reseni nejni nijak elegantni. Jen jsem chtel upozornit schopnejsi lidi na bug.

V payment modulu mas vzdy template validation.tpl a v tom upravuju smerovani tlacitka zpet...
Konkretne v cashondelivery ci cashonpickup je radek
getPageLink('order.php', true)}?step=3" class="button_large">{l s='Other payment methods' mod='cashondelivery'}


ten prepisu aby hazel jeste o krok dal tedy

getPageLink('order.php', true)}?step=2" class="button_large">{l s='Other payment methods' mod='cashondelivery'}


I have better solution!
first change back that 2 to 3...
and then in ParentOrderController.php change(same line what has been changed before, need to add something):
'HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier'))


to

'HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier', self::$cart->id_carrier))



Cheers,
Artizzz

Link to comment
Share on other sites

Nainstaloval jsem Dobírku, Hotově i Ship2Pay, nakonfiguroval varianty u Ship2Pay, znova uložil dopravce, ale stále se mi zobrazujou všechny 3 možnosti u všech dopravců, tedy Bank. převod, Hotovost, Dobírka... Poradíte ? Díky předem

Link to comment
Share on other sites

Nainstaloval jsem Dobírku, Hotově i Ship2Pay, nakonfiguroval varianty u Ship2Pay, znova uložil dopravce, ale stále se mi zobrazujou všechny 3 možnosti u všech dopravců, tedy Bank. převod, Hotovost, Dobírka... Poradíte ? Díky předem

Jestli jsi stahnul to shiptopay z prvniho postu, tak ta ti na verzi 1.4.0.17 nepujde stahni si tu co jsem postoval ja. Je kousek vys.
Link to comment
Share on other sites

Ne, tahal jsem tvoji upravu

Tak to je divny. Poslal jsem ti icq pres PM tak mi zkus napsat, ale znovu jsem zkoumal to co jsem postoval a melo by byt vse vporadku. Snad jen jestli jsi ukladal dopravce az po nastaveni shiptopay, znovu bych ho zkontroloval. Ty nastaveni se obcas mazou.
Link to comment
Share on other sites

Zkusim jeste jednou. Mimo jine mam problem s prekladem validation.php u dobírky. Když sem koukal do .tpl tak se část odkazuje na mod=cashondelivery, cast na mod=cashondeliverywithfee. Nainstaloval jsem zpátky cashondelivery, část českých textů je zpět, část stále v EN.

EDIT: Tak uz vim kde je zakopan pes, pouzivam one page checkout. Skoda. Holt zatím budu mít všechny kombinace, pokud někdo zadá při objednávce neplatnou variantu, holt to pořeším emailem se zákazníkem, zas tolik jich není a asi ani nebude.

Poradíte někdo s tím překladem ?

41124_lUAGMSNs32Gp1HDbY1x2_t

Link to comment
Share on other sites

Jak už jste asi pochopili, moc do toho jak presta funguje nevidím, pokud je můj dotaz debilní, tak do mě.....kočkopádně, s překladem je něco v nepořádku. Překlady v BO mám zadány jak u CODwithfee tak u COD modulu. To málo co sem o PHP pochopil mi na to abych odhalil kde je problem(viz výše) nestačí. eventuelní pomoc jsem schopen odměnit nějakou zajímavou slevou v eshopu

Link to comment
Share on other sites

V šabloně confirmation.tpl nejsou upraveny řetězce pro správný název modulu, hledá se to pro cashondelivery místo cashondeliverywithfee.

Tzn. v souboru modules/cashondeliverywithfee/confirmation.tpl
je třeba nahradit každý výskyt
mod='cashondelivery'
správným názvem, tj.
mod='cashondeliverywithfee'

A pak standardním postupem upravit překlad.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, Vaše příspěvky mi velmi pomohli při dolaďování PS 1.4.17, díky za ně. Protože jsem se spolu s Ship2pay nechtěl vzdát dokončení objednávky na jedné stránce (OnePageCheckout), tak jsem byl nucen zapojit mozkové buňky. Ačkoliv PHP rozumím jak koza petrželi vyzkoušel jsem následující, a ono to funguje. Tak se o to podělím.
v controllers/OrderOpcController.php na řádku 384

$return = Module::hookExecPayment();



opravil následovně

//$return = Module::hookExecPayment();
   $return = Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier'));



Teď mi to funguje, takže vyzkoušejte a napište připomínky. Jen mě trochu mrzí, že když se stránky s OPC načte nezobrazují se možnosti způsobu platby výchozí dopravy. Musím nejdříve nějakou sám vybrat a pak se teprve objeví filtrovaný výběr.

Link to comment
Share on other sites

Teď mi to funguje, takže vyzkoušejte a napište připomínky. Jen mě trochu mrzí, že když se stránky s OPC načte nezobrazují se možnosti způsobu platby výchozí dopravy. Musím nejdříve nějakou sám vybrat a pak se teprve objeví filtrovaný výběr.

Nemam cas to odzkouset, ale melo by fungovat kdyz to nahradis timhle s ID_DEFAULT_DOPRAVCE(nahradit cislem id dopravce)
//$return = Module::hookExecPayment();
   $return = Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier', ID_DEFAULT_DOPRAVCE));


Vim ze cpat neco do kodu je blbost, ale pripadne nekdo muze do modulu ship2pay doplnit kolonku pro default doprace u OPC.
EDIT 12:44 opraven kod. Poslal jsem to spatne.

Link to comment
Share on other sites

Bohužel to stále funguje jak bylo popsáno. Nenačtou se žádné platební možnosti dokud se aktivně nevybere doprava.

Hele asi jsi neco udelal spatne me to funguje. Jinak tady je univerzalnejsi verze. Bere v potaz dopravce, ktery je nastaveny jako defaultni a zobrazi jeho platebni metody.
//$return = Module::hookExecPayment();
$return = Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier', self::$cart->id_carrier));

Link to comment
Share on other sites

U mě nefunkční, jak úprava dle Senesiho, tak Ship2Pay 1.4 z polska. Používám one page checkout.


Senesiho úprava: No payment module

Ship2Pay - nainstalováno, bez chyb, ale stále nabízí všechny způsoby platby

Plus stále problém s nefunčním překladem modulu Dobírka s poplatkem (plus malá a nepodstatná část "COP cash on pickup)

Link to comment
Share on other sites

U mě nefunkční, jak úprava dle Senesiho, tak Ship2Pay 1.4 z polska. Používám one page checkout.


Senesiho úprava: No payment module

Ship2Pay - nainstalováno, bez chyb, ale stále nabízí všechny způsoby platby

Plus stále problém s nefunčním překladem modulu Dobírka s poplatkem (plus malá a nepodstatná část "COP cash on pickup)


zkoušel si jinou čestinu ? na ten modul ?
Link to comment
Share on other sites

U mě nefunkční, jak úprava dle Senesiho, tak Ship2Pay 1.4 z polska. Používám one page checkout.


Senesiho úprava: No payment module

Ship2Pay - nainstalováno, bez chyb, ale stále nabízí všechny způsoby platby

Plus stále problém s nefunčním překladem modulu Dobírka s poplatkem (plus malá a nepodstatná část "COP cash on pickup)


zkoušel si jinou čestinu ? na ten modul ?


No tak ono tam tech vyrazu tolik neni. Doplnil jsem preklad pro modul rucne, ale nevim jestli to taha ceske vyrazy jeste odjinud.
Link to comment
Share on other sites

díky, jakou verzi dobírky a platby hotove poživas ?

Mám tam Dobírku v1.0 a Hotově v2.0

sem z toho jelen me to nefacha ... muj postup nakopiruju na server do root, du do adminu - moduly - ostatní moduly - Ship to Pay v1.0 - instalace - nastavit - a konec viz screen

EDIT : nakopiruju na server složky

42223_cUmXdwwmdFIrCogRJ2kA_t

Link to comment
Share on other sites

díky, jakou verzi dobírky a platby hotove poživas ?

Mám tam Dobírku v1.0 a Hotově v2.0

sem z toho jelen me to nefacha ... muj postup nakopiruju na server do root, du do adminu - moduly - ostatní moduly - Ship to Pay v1.0 - instalace - nastavit - a konec viz screen

zkus vynechat tu instalaci, dat jenom nastavit
Link to comment
Share on other sites

díky, jakou verzi dobírky a platby hotove poživas ?

Mám tam Dobírku v1.0 a Hotově v2.0

sem z toho jelen me to nefacha ... muj postup nakopiruju na server do root, du do adminu - moduly - ostatní moduly - Ship to Pay v1.0 - instalace - nastavit - a konec viz screen

zkus vynechat tu instalaci, dat jenom nastavit


když odeberu ten modul a zase ho pridam tak je to ten samej připad delal sem ruzny testy ... zarazí mě že to je v ostatnich modulech
Link to comment
Share on other sites

opravdu nikdo nevi čím to je ?

EDIT : dnes sem se dopatral proč to asi nejde protože nemam nastavane platební moduly ... i když sem se koukal a nastaveny to mam ....


EDIT2 : po uploadu classes a controllers orig souboru dokoncit objednavka lze

a Ship2Pay tim padem nemužu použit ale ja ho potřebuju ..

Link to comment
Share on other sites

díky, jakou verzi dobírky a platby hotove poživas ?

Mám tam Dobírku v1.0 a Hotově v2.0

sem z toho jelen me to nefacha ... muj postup nakopiruju na server do root, du do adminu - moduly - ostatní moduly - Ship to Pay v1.0 - instalace - nastavit - a konec viz screen

EDIT : nakopiruju na server složky


Stalo se mi totéž, při debugu jsem zjistil, že Ship2Pay hledá platební moduly, které jsem z presty vymazal (cheque apod.).

Řešením je buď nepoužívané moduly nemazat, jen odinstalovat (to je nejbezpečnější, ale v ship2pay se budou pořád zobrazovat, pro případ že je budeš chtít znovu zapnout), nebo (což jsem udělal já, ale není to úplně korektní) v databázi (tuším že to byla tabulka module), kde se při mazání modulů v BO nesmažou, odstranit řádky s platebními moduly, které jsi smazal.

EDIT: Teď jsem se na to díval znovu, a myslím, že jsem před smazáním modulů vše nesmazal z hooků (říká se tomu nějak česky?), podle selectu z shiptopay.php by to mělo stačit, a třeba pak nebude nutné hrabat se v databázi, a zároveň bude možné moduly smazat, aby nepřekážely v nastavení ship2pay. To bude asi ideální řešení, pokud nechcete nějaké platební moduly nechávat ležet na serveru, ale zkoušet to (jednoduše) já už nemůžu.
Link to comment
Share on other sites

Mohla bych někoho ochotného poprosit o návod pro blbce, resp. začínající Prestaře, jak naistalovat do PS 1.4 a zprovoznit Ship2Pay?

Byla bych moc vděčná. Díky.


jo život je pes ... nejvic se naučiš když si projdeš cele české forum , taky sem si to prošel .....
v připadě nejasnosti mi mužeš napsat PM
Link to comment
Share on other sites

Zdravím, mám nainstalovanou dobírku a shiptopay to funguje jak má, ale bohužel mi to nechce sebrat ceny které mam nastavené ve shiping. Takže vše je zdarma. Neví někdo čím to je?

VYŘEŠENO moje chyba zapomněl jsem na nastavení ceny poštovného zdarma.

Link to comment
Share on other sites

Funguje to kdy? Když se překopírujou a nechají se přepsat přiložené soubory OrderController.php a Module.php? Zkoušel jsem to doplnit podle instrukcí v souborech *.php.patch a zjistil jsem, že soubory OrderController.php a Module.php v nové verzi 1.4.1. jsou upravené.

OrderController.php má o pár řádků kódu víc a tento kód, který má být nahrazen již v OrderController.php neni

'HOOK_PAYMENT' => Module::hookExecPayment(),



Module.php má dokonce o 250 řádků kódu víc, pokud jsem se řídil instrukcemi module.php.patch a doplnil kód o oněch 42 řádků public static function hookExecPaymentFront($carrier) ..... , tak mi eshop přestal jít úplně.

Ono to možná fungovat bude když se soubory celé přepíšou (zatím jsem nezkoušel). Otázka je jaký to bude mít vliv. Nicméně mě osobně podle instrukcí php.patch to nejde.

Nějaké nápady jak to pořešit? Nebo se nebát ty soubory přepsat?

Díky moc

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pouzivam objednavku na jedne strance a zafungovalo mi v controllers/orderOpcController.php zmenit na radku 386

$return = Module::hookExecPayment();
na
$return = Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier', self::$cart->id_carrier));

Prestashop 1.4.1.0 s nainstalovanym ship2pay pro 1.4 z tohoto vlakna

-------------------------------------------------------------------------------
viz.: pokourenicko.cz

Link to comment
Share on other sites

Pouzivam objednavku na jedne strance a zafungovalo mi v controllers/orderOpcController.php zmenit na radku 386

$return = Module::hookExecPayment();
na
$return = Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier', self::$cart->id_carrier));

Prestashop 1.4.1.0 s nainstalovanym ship2pay pro 1.4 z tohoto vlakna

-------------------------------------------------------------------------------
viz.: pokourenicko.cz


a v čem ti to pomohlo?
Link to comment
Share on other sites

Mám verzi 1.4.1.

Modul Hotově ten jediný používám ..
problém : nákup v pořádku .. odchod objednávky v pořádku ... stav objednávky "Payment error"
musím ji ručně změnit status.
upravil jsem si jen aby neodcházel zákazníkům email ... pač je to děsí ...

neřešil to tu někdo tento modul ? ve verzi 1.4.0.17 se toto neděje..

Link to comment
Share on other sites

Pouzivam objednavku na jedne strance a zafungovalo mi v controllers/orderOpcController.php zmenit na radku 386

$return = Module::hookExecPayment();
na
$return = Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue('id_carrier', self::$cart->id_carrier));

Prestashop 1.4.1.0 s nainstalovanym ship2pay pro 1.4 z tohoto vlakna

-------------------------------------------------------------------------------
viz.: pokourenicko.cz


a v čem ti to pomohlo?


Pred upravou se pri vyberu dopravy zobrazovaly vsechny moduly platby, po uprave se zobrazuji jen zvolene kombinace v BO pro modul ship2pay
Link to comment
Share on other sites

Zdravím,
tohle mi také hodně pomohlo, aby se zobrazovaly jen určité platební možnosti při verzi 1.4.0.17 a One page checkout.

Martis78 - 24 May 2011 04:46 PM
Pouzivam objednavku na jedne strance a zafungovalo mi v controllers/orderOpcController.php zmenit na radku 386
$return = Module::hookExecPayment();
na
$return = Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue(‘id_carrier’, self::$cart->id_carrier));

Tímto moc děkuji. Přišel jsem ale ještě na jednu chybu. Stahoval jsem si odsud i modul Hotově a až po několikáté zkušební objednávce jsem přišel na to, že při potvrzení objednávky se to přesměruje (pokuď jste registrovaný zákazník) rovnou na "historii objednávek". Pokud jste nakupovali jako "host", tak vás to přesměruje po potvrzení objednávky rovnou na "guest tracking" (sledování objednávky). Přišlo mi to divný proč jsem nedostal prvně potvrzení "confirmation". Je tam chyba v kódu u "Validation.php" v modulu "CashOnPickUp". Nevím, jestli jsem to měl pouze já, ale pokavaď to někomu taky nešlo tak v "modules/cashonpickup/validation.php" nahraďte toto:

Tools::redirectLink(__PS_BASE_URI__.'order-confirmation.php?key='.$customer->secure_key.'&id;_cart='.(int)($cart->id).'&id;_module='.(int)($cashOnDelivery->id).'&id;_order='.(int)($cashOnPickup->currentOrder));



Tímto:

Tools::redirectLink(__PS_BASE_URI__.'order-confirmation.php?key='.$customer->secure_key.'&id;_cart='.(int)($cart->id).'&id;_module='.(int)($cashOnPickup->id).'&id;_order='.(int)($cashOnPickup->currentOrder));



Mělo by to poté fungovat. :-)

Link to comment
Share on other sites

malo by to byt bez bodkociarok za &id;;

Tools::redirectLink(__PS_BASE_URI__.'order-confirmation.php?key='.$customer->secure_key.'&id;_cart='.(int)($cart->id).'&id;_module='.(int)($cashOnDelivery->id).'&id;_order='.(int)($cashOnPickup->currentOrder));

Link to comment
Share on other sites

Můj citovaný problém , kdy po odeslání košíku se stav objednávky ukáže jako platební problém.. našel zajímavost a to takovou , že se to děje pouze těm zákazníkům kteří mají skupinovou slevu . ... následně jsem v nastavení přepnul na zaokrouhlování klasické, ( to jsem zkoušel mít nahoru , i dolů kvůli tomu, že ten kdo má % slevu vytvářejí ceny na halíře.)
zdá se to teď být v pořádku.

Link to comment
Share on other sites

Zdravím,
mám problém, na prestashop 1.4.1 jsem nainstaloval moduly dobírka, hotově a ship2pay. Vše funguje v pořádku (doprava x platební metody)až na vatriantu One Page Checkout pro neregistrovaného zákazníka, kdy mám na výběr dopravce a u platební metody je vždy napsáno "Please sign in to see payment methods".

Martis78 – 24 May 2011 04:46 PM
Pouzivam objednavku na jedne strance a zafungovalo mi v controllers/orderOpcController.php zmenit na radku 386
$return = Module::hookExecPayment();
na
$return = Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue(‘id_carrier’, self::$cart->id_carrier));

Výše uvedenou úpravu jsem udělal a stále hláška "Please sign in to see payment methods"

Poradí někdo co s tím? V nejhorším budu používat zpracování objednávky v 5-ti krocích

Link to comment
Share on other sites

Zdravím,
mám problém, na prestashop 1.4.1 jsem nainstaloval moduly dobírka, hotově a ship2pay. Vše funguje v pořádku (doprava x platební metody)až na vatriantu One Page Checkout pro neregistrovaného zákazníka, kdy mám na výběr dopravce a u platební metody je vždy napsáno "Please sign in to see payment methods".

Martis78 – 24 May 2011 04:46 PM
Pouzivam objednavku na jedne strance a zafungovalo mi v controllers/orderOpcController.php zmenit na radku 386
$return = Module::hookExecPayment();
na
$return = Module::hookExecPaymentFront(Tools::getValue(‘id_carrier’, self::$cart->id_carrier));

Výše uvedenou úpravu jsem udělal a stále hláška "Please sign in to see payment methods"

Poradí někdo co s tím? V nejhorším budu používat zpracování objednávky v 5-ti krocích


Ahoj,
při tom neregistrovaným zázkazníkovi pak u toho One page Checkout musíš dát "save" neboli "uložit" Pak by se ti měli zobrazit platební metody.
Link to comment
Share on other sites



Ahoj,
při tom neregistrovaným zázkazníkovi pak u toho One page Checkout musíš dát "save" neboli "uložit" Pak by se ti měli zobrazit platební metody.


Dík,
tak jak jsi to popsal to funguje.
Zkusím pořešit jak dát zákazníkovi najevo, že pro pokračování v objednávce musí kliknout na "Uložit".
Link to comment
Share on other sites



Ahoj,
při tom neregistrovaným zázkazníkovi pak u toho One page Checkout musíš dát "save" neboli "uložit" Pak by se ti měli zobrazit platební metody.


Dík,
tak jak jsi to popsal to funguje.
Zkusím pořešit jak dát zákazníkovi najevo, že pro pokračování v objednávce musí kliknout na "Uložit".
Já to vyřešil tak, že v Backoffice -> Nástroje -> Překlady -> Obchod k překladu -> česká vlaječka (kliknout) . Tak tam jsem si našel tento výraz u One Page Checkout "uložit" a nahradil to tímhle "Pokračovat". Zákazníci to více pochopí.
Link to comment
Share on other sites

tu mate funkcny Ship2Pay pre PS 1.4.1 aj s upravenymi subormi z adr. classes a controllers


ahoj,
prosim o info co je zmeneno v souboru FrontController.php? zkousim to napasovat na 1.4.2.5, ale tam to ma jinou velikost a nemuzu mnajit, co je jinak... diky
Link to comment
Share on other sites

tu mate funkcny Ship2Pay pre PS 1.4.1 aj s upravenymi subormi z adr. classes a controllers


Zdravím,

mám takový dotaz. Nainstaloval jsem na 1.4.2.5. Vše jede v pohodě ale až na jednu věc. ve BO mi přestalo fungovat Moduly > Pozice modulu. Nevíte kde může být problém ? díky za radu

PS : když vrátím pouze starý Module.php tak to zase začne fungovat.
Link to comment
Share on other sites

tu mate funkcny Ship2Pay pre PS 1.4.1 aj s upravenymi subormi z adr. classes a controllers


Zdravím,

mám takový dotaz. Nainstaloval jsem na 1.4.2.5. Vše jede v pohodě ale až na jednu věc. ve BO mi přestalo fungovat Moduly > Pozice modulu. Nevíte kde může být problém ? díky za radu


zrovna to resim, ve verzi 1.4.2. jsou ty soubory v classes a controllers trochu jine a musi se to do nich dopsat... zrovna to zkousim...
Link to comment
Share on other sites

Zdravím Vás!

Mám potíž s modulem dobírka 1.0 na prestě 1.4.2.5 v posledním kroku dokončení (potvrzení) objednávky vyskočí na

../modules/cashondeliverywithfee/validation.php

chyba

Fatal error: Class 'Log' not found in ../modules/cashondeliverywithfee/cashondeliverywithfee.php on line 586

Netušíte, v čem by prosím mohl být problém?

Link to comment
Share on other sites

Zdravím Vás!

Mám potíž s modulem dobírka 1.0 na prestě 1.4.2.5 v posledním kroku dokončení (potvrzení) objednávky vyskočí na

../modules/cashondeliverywithfee/validation.php

chyba

Fatal error: Class 'Log' not found in ../modules/cashondeliverywithfee/cashondeliverywithfee.php on line 586

Netušíte, v čem by prosím mohl být problém?



prestu mám stejnou, dobírku taky a funguje mi to bez problému. Tak asi zkusit moduly znovu instalovat.
Link to comment
Share on other sites

Děkuji za Vaši reakci. Vyzkoušel jsem několikrát ale bohužel bez úspěchu. Zkoušel jsem jak modul z prvního postu tak i z toho pátého. Nějaký jiný nápad?

Předem moc díky!

Link to comment
Share on other sites

NIC NEUPRAVUJES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ak si menil module.php a nieco z adresara controllers, daj tam originalne z instalacie 1,4,2,5.

1.
odinstaluj shiptopay
2.
zmaz obsah adresara modules/shiptopay. Okrem cz.php
3.
Stiahni si zip, ktory pripajam a prekopiruj subory do prislusnych adresarov

zip ma dva adresare
-module (z neho nakopirujes adresar shiptopay na tvoj server do modules/)
-override (DAS DO TVOJHO ADRESARA OVERRIDE - nic needitujes !!!!)

Malo by to is aj na one click order (nemam vyskusane, pouzivam klasiku - 5 krokov)

To je ta krasa, ze ziadne subory netreba zlucovat a porovnavat, jednoducho nakopiruj do adresarov...


A tes sa, mne to funguje. Na 1.4.2.5.

Ship2Pay 1.4.1_o.p.c_ working.zip

Link to comment
Share on other sites

Zdravim.
Mam verzi 1.4.2.5 a cely den resim problem "Nejsou nainstalovány žádné platební moduly." Nekde v jinem vklaknu jsem se docetl, ze by to mohlo byt spatnym nastavenim Ship2pay. Nainstaloval jsem Dobirku i Hotove z tohoto vlakna, nastavil je v platbach, preulozil dopravce. Pak jsem naistaloval Ship2pay, ktery ale nelze Nastavit. Pokud kliknu na tl. Nastavit nezobrazi se mi tabulka s moduly. To se stane pokud instaluju tu polskou verzi z predchoziho prispevku. Pokud jsem pouzil jinou verzi, kde se prepisovali soubory classes/Modules.php a controllers/ParentOrderController.php zmizela mi, krome horniho menu, cela administrace. Ikdyz Ship2pay odinstaluju, samostatne uz mi nefunguje platba Dobirky ani Hotove. Ty jsem take nekolikrat preinstaloval.

Link to comment
Share on other sites


-override (DAS DO TVOJHO ADRESARA OVERRIDE - nic needitujes !!!!)


Rozumím správně že adresář override nakopíruji jen do rootu webu?

Tak jsem to udělal, ship2pay nastavil ale nefunguje. Zobrazuje všechny způsoby plateb...
Link to comment
Share on other sites

Zdravim.
Mam verzi 1.4.2.5 a cely den resim problem "Nejsou nainstalovány žádné platební moduly." .


Ked nieco robis s prepravcami, VZDY musis odstranit kombinacie zo shiptopay a vytvorit ich znovu. Editovanie prepravcu vyrobi v DB movy zaznam, stary je oznaceny ako neaktivny a shiptopay prepravcu nepozna...
Link to comment
Share on other sites


-override (DAS DO TVOJHO ADRESARA OVERRIDE - nic needitujes !!!!)


Rozumím správně že adresář override nakopíruji jen do rootu webu?

Tak jsem to udělal, ship2pay nastavil ale nefunguje. Zobrazuje všechny způsoby plateb...


Ano je to tak. v roote budes mat folder override, v nom dva adresare : classes a controllers a v nich subory...(takze aby bolo uplne jasne, module.php zo zipu budes mat v root/override/modules/classes/)

Neviem ci robis upgrade, ci robis na lokalnom pc , alebo na serveri... Ak na servery, na celom adresari modules by si mal mat rekurzivny chmod777 cize aj adresar shiptopay a jeho subory - to vzdy nastav. Ak robis instacie a skusas co ide co nejde, pozri aj v administracii :

-nastanevia-metatagy, dole skontroluj nastavenia URL, ci tam nemas localhost - nesli by ti kategorie.
- nastavenia-vykon: vynutit kompilaciu daj ano, vyrovnavacia pamat nie.

Prva vec ked cosi nejde, vymaz obsah tools/smarty/compile, popripade cache browsera... Treba sa s tym pohrat.

Posledny krok ked nic nejde,
nainstaluj este raz vsetko, nemaz nepridavaj, neodoberaj moduly (niekedy odobratie modulu, ktory aj tak nepouzivas, zlozi cely shop...)

urob pokusnu objednavku, ked prejde a uvidis ju v BO, potom pridaj adresar shiptopay, a subory zo zipu do adresara override...
pridaj kombinacie, vyskusaj. Ak zmenis nieco v prepravcoch, citaj tento post znovu...
Ja viem, je to cirkus, ja som stravil s upgrejdom 3 dni (z 1.3.0.1) ale vsetko funguje...
Link to comment
Share on other sites

Opravdu mnohokrát děkuji za čas jež si věnoval napsání rady. Dělám upgrade, bohužel nic z uvedeného nefunguje. Ono už v současné používané verzi 1.3.7.0 mi ti dopravci dělají nějaké nesmysly - při přidání nového. To však neřeším protože chci upgrade na novou verzi kvůli jiným vlastnostem. Zkusím čistou instalaci a uvidím. Když to půjde, budu řešit, jak do ní nasypat zboží a data zákazníků.

Link to comment
Share on other sites

Ship2Pay mi v nové instalaci funguje v pořádku, stále mám ale problém s modulem dobírka. Zkoušel jsem několikero verzí cashondeliverywithfee jež dokáže přičíst při platbě na dobírku stanovenou částku a správně připisuje ale v posledním kroku po potvrzení objednávky se objednávka nedokončí a zobrazí se "prázdná" stránka (..modules/cashondeliverywithfee/validation.php) s chybou

Fatal error: Class 'Log' not found in .../modules/cashondeliverywithfee/cashondeliverywithfee.php on line 586



Zkoušel jsem mazat cache, odinstalovat + znova nainstalovat, mazat a nastavovat předvolby ve ship2pay, kontroloval jsem oprávnění složek a souborů ve složce modules ale vše bez úspěchů.

obsah 584 až 588 řádku:

       {
           $errorMessage = Tools::displayError('Cart can\'t be loaded or an order has already been placed using this cart');
           Log::addLog($errorMessage, 4, '0000001', 'Cart', intval($cart->id));
           die($errorMessage);
       }



Předem moc děkuji za jakoukoli radu!

Link to comment
Share on other sites

Vyřešil někdo z vás tu hlášku?

Fatal error: Class 'Log' not found in /www/sites/2/site3052/public_html/modules/cashondeliverywithfee/cashondeliverywithfee.php on line 572


Upgradoval jsem na 1.4.2.5 a od té doby nejsem schopný dokončit objednávku, která končí dobírkou.
Ship2Pay jsem odinstaloval, ale stále je tu ta chyba.
Problém je tedy zřejmě přímo v CashOnDeliveryWithFee, ale nejsem schopný ho vyřešit :-(

Link to comment
Share on other sites

v subore cashondeliverywithfee/cashondeliverywithfee.php

toto

Log::addLog($errorMessage, 4, '0000001', 'Cart', intval($cart->id));



nahradte

Logger::addLog($errorMessage, 4, '0000001', 'Cart', intval($cart->id));



ale potom to hodi inu chybovu hlasku :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobrý den,

mohu vás někoho poprosit o jeden test?
Mám již hotový obchod, ale zjistil jsem jednu nemilou věc, když jsem na stránce OPC a volím způsob přihlášení "Máte již u nás registraci? Klikněte zde" po zadání přihlašovacích údajů dostávám error:

TECHNICAL ERROR: unable to send login informations
Details:
Error thrown: [object XMLHttpRequest]
Text status: error
..
Po refrešování stránky vše funguje jak má, tak na funkci objednávky to nejspíš nemá viditelný vliv, potřeboval bych se zbavit té hlášky.

Prosím Vás někoho o test kdo máte 1.4.17, já mám nainstalovanou Dobírku 0.3 (ani S2P, ani Dobírku 0.5).

Vám toto přihlášení na OPC funfuje?
Popřípadě, netušíte kde by mohl být problem?
Mohu něco podělat když přepíšu například Controllery z verze 1.4.3?

Děkuji za info a pomoc

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Máte někdo odzkoušený a opravdu funkční modul ship2pay na 1.4.3?

Zkoušel jsem vše co jsem našel i přímo deklarované na 1.4.3,

ale vždy to skončí buď nefunkčností stránek, nebo tím, že se zobrazí jen vrchní lišta s BO a tam kde by měly být rozbalené moduly je prázdno.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, nainstaloval jsem modul dobírky od MariaM a konečne to fachá. Akorát konečná hláška o úspěšné objednávce je ve slovenštině. Zkoušel jsem to překládat v BO a nic. Mám prestu 1.4.2.5. Díky ja jakékoliv nasměrování správným směrem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...