Jump to content

Ελτά Πόρτα Πόρτα και tracking number


irmaiden

Recommended Posts

Το αρχείο είναι για όσους χρησιμοποιούν Ελτά Πόρτα Πόρτα για τις Αποστολές τους.
Ανεβάζετε στον server σας το αρχείο PHP. (Μπορείτε να αλλάξετε τον html κώδικα της φόρμας βέβαια)
Στην παρακάτω Photo Βλέπεται τι πρέπει να αλλάξετε στο admin panel.

tracking_number.php

27214_YQMJbIq6B6tevzEPhxAs_t

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου είσαι σίγουρος ότι παίζει το δοκίμασα και όπως το έχεις και με κάποιες αλλαγές στην ACS και δεν φέρνει τίποτα,σε αποστολές πού κανονικά έχουν στοιχεία να φέρουν.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου είσαι σίγουρος ότι παίζει το δοκίμασα και όπως το έχεις και με κάποιες αλλαγές στην ACS και δεν φέρνει τίποτα,σε αποστολές πού κανονικά έχουν στοιχεία να φέρουν.


Δουλεύει μια χαρά το έχω σε 2 καταστήματα μου. Την παρακάτω photo την πήρα ανεβάζοντας το αρχείο στο server και βάζοντας απλά μια πρόσφατη αποστολή.
Είσαι σίγουρος ότι δοκίμασες tracking number από ΕΛΤΑ πόρτα πόρτα?

27250_sXzKijE7tNm9FF7BrLg4_t

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ξαναδοκίμασα σε άλλο server ένος φίλου για να σιγουρευτώ και δουλεύει άψογα.
Ανέβασε το αρχείο php όπως το έχω ανεβάσει εδώ στον server σου, μπες από τον explorer σου και βάλε ενα tracking number να μου πεις αν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ξαναδοκίμασα σε άλλο server ένος φίλου για να σιγουρευτώ και δουλεύει άψογα.
Ανέβασε το αρχείο php όπως το έχω ανεβάσει εδώ στον server σου, μπες από τον explorer σου και βάλε ενα tracking number να μου πεις αν δουλεύει.


τη σήκωσα ακριβώς όπως τη πόσταρες,κανε ένα test και μονος σου,μου βγάζει Αν error occured. PLease try again later
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φύγω θα επιστρέψω σε κανένα 2ωρο.
Θα το δω όταν επιστρέψω!


Edit**

Το μόνο που πάει το μυαλό μου φιλαράκι είναι τα permission του αρχείου.
Δες τι permission έχει το file και δοκίμασε να του δώσεις 755.
Αν δεν βγάλεις τίποτα έτσι τσέκαρε τα logs να δεις τι σφάλμα σου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικά βρήκα γιατί δεν παίζει,δεν είναι το 777 αυτό το είχα κάνει από τη αρχή,ο server που με φιλοξενεί κόβει τα post scripts οποτε δεν περνάει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
γειά σας, μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε που ανεβάζουμε το tracking_number.php (directory) - ευχαριστώ


εκεί που έχεις εγκαταστήσει το prestashop.
Συνήθως /public_html.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Το αρχείο είναι για όσους χρησιμοποιούν Ελτά Πόρτα Πόρτα για τις Αποστολές τους.

Ανεβάζετε στον server σας το αρχείο PHP. (Μπορείτε να αλλάξετε τον html κώδικα της φόρμας βέβαια)

Στην παρακάτω Photo Βλέπεται τι πρέπει να αλλάξετε στο admin panel.

 

Λίγο παλιό το post.. Αλλά δεν πειράζει.. Μπορείς να μου πεις αν λειτουργεί για 1,5,2 που έχω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ποια μορφη πρεπει να εχει το λινκ για το tracking των ταχυμεταφορων των ΕΛΤΑ ;

 

 

(Μιλαω για το λινκ που μπαινει στα settings του carrier ωστε βαζοντας μετα στην σελιδα παραγγελιας το tracking number να στελνει το μειλ που δινει στον πελατη το λινκ για την παρακολουθηση της αποστολης).

 

Eδω βλεπετε μια λιστα με τα αντιστοιχα λινκς ξενων εταιρειων, θα μπορουσαμε να συγκεντρωσουμε και μια λιστα με τους αντιστοιχους Ελληνες μεταφορεις να υπαρχουν καπου μεσα στο φορουμ.

Edited by yanc (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

" Ποια μορφη πρεπει να εχει το λινκ για το tracking των ταχυμεταφορων των ΕΛΤΑ ; "

 

Η μορφή λογικά είναι η παρακάτω , δοκίμασε το και πες μου αν σου δουλεύει...

http://www.elta-courier.gr/search_client.asp?br=@

Edited by irmaiden (see edit history)
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

καλησπέρα σε όλους!

μέχρι λίγες μέρες μου δούλευε κανονικά...τώρα όμως δεν δουλεύει και μου βγάζει το error

 Warning: file_get_contents(http://www.elta-courier.gr/trackit/itemhistory.asp?itemid=PD184909688GR) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/tobacconis/domains/tobacconistas.gr/public_html/tracking_number.php on line 33

 

 

έχετε καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!

μέχρι λίγες μέρες μου δούλευε κανονικά...τώρα όμως δεν δουλεύει και μου βγάζει το error

 Warning: file_get_contents(http://www.elta-courier.gr/trackit/itemhistory.asp?itemid=PD184909688GR) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/tobacconis/domains/tobacconistas.gr/public_html/tracking_number.php on line 33

 

 

έχετε καμία ιδέα?

Δοκίμασε καλύτερα αυτό το link http://www.elta-courier.gr/search_client.asp?br=PD184909688GR

πιθανότατα να είχανε και τους δύο τρόπους στο σύστημά τους, και να κόψανε πρόσφατα τον δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...