Jump to content

MODUL - Export zboží do CSV -


drboy

Recommended Posts

Tak jsem si trošku pohrál a abych se taky podělil, věnuji všem modul pro Export zboží do CSV. Je v české verzi a malinko upravenou grafikou. (nemusíte použít)
Vycházel jsem z původní verze 0.2, kterou jsem upravil k obrazu svému.
V příloze najdete Orginální verzi 0.2 a novou Českou verzi.
Upozorňuji všechny na to, že se jedná o zásah do databáze a je třeba před úpravami ZÁLOHOVAT !!!!
Neručím za chyby.

Instalace:
1. nahrát soubor přes FTP do složky /modules /
2. v prestashopu nainstalovat tento modul
3. nahrát do databáze soubor SQL ( součástí adresáře / exportproducts / nebo jako příloha dbexport.zip
Poznámka:
Můžete nainstalovat EN verzi a potom budete instalovat do databáze SQL s českou verzí.
Pokud Budete chtít použít moji upravenou grafiku tohoto modulu, nakopírujete do složky / modules / exportproducts_cz verzi. V opačném případě budete mít původní grafickou verzi s českou mutací tohoto modulu.

- ENJOY - By - DR.Boy - ICQ : 556-325-554

exportproducts_cz.zip

exportproducts_en.zip

dbexport.zip

Link to comment
Share on other sites

Trošku jsem změnil jeden soubor a nastavil kódování na UTF-8 a pokud přepíšete tento soubor tím původním, prestashop Vám vygeneruje CSV v českém jazyce.
Pozor !!! Pokud otevřete CSV soubor v MS EXCELL, uvidíte pošramocenou češtinu !!! Proto Vám dám takovou radu, jak to celé udělat,aby jste vše viděli správně česky.
1. Vygenerovaný CSV soubor má kódování UTF-8, ale české znaky se nekorektně zobrazují.
2. Pro správné zobrazení v EXCELU musíte tento soubor CSV otevřít ve vynikajícím editoru PSPad. ( Volně ke stažení zde : http://www.pspad.com/cz/download.php )
3. Jestliže otevřete CSV soubor, uvidíte Váš vygenerovaný CSV soubor s českými znaky.
4. Důležitý krok !!!! Otevřený CSV soubor převedeme kódování do formátu Windows(CP1250)
- V nástrojové liště programu PSPad uvidíte volbu FORMÁT, kde zaklikneme již zmíněné kódování
5. Stskneme F12 a přepíšeme Váš původní CSV soubor nebo uložíme dle vlstního uvážení.
6. Tento převedený soubor CSV již můžeme otevřít v MS EXCELL, kde vidíme správně zobrazené znaky.
**************************************************************************************

Doufám, že jsem to nepopsal moc složitě, ale věřím, že jsem někomu trošku pomohl.

Poznámka ! Pokud se Vám stane, že tento vygenerovaný soubor neotevřete v EXCELU a napíše Vám EXCEL chybovou hlášku o tom, že soubor je formátu SYLK tak nezoufejte.
Pomoc je jednoduchá. V PSPadu nebo jakémkoliv textovém editoru přepište 1 tabulku s ID na malé ( id ) a potom soubor znovu uložte. Hold Microsoft, resp EXCEL je malinko nevychytaný, ale to je na jiné téma.

ENJOY – By – DR.Boy – ICQ : 556-325-554

exportproducts.zip

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zkoušel jsem kdysi několikrát, bez úspěchu, tak jsem zkusil i toto a po stisknutí export - stránka nenalezena (asi se prostě nevytvoří csv soubor)
Ještě otázka, ten sql soubor naimportovat do jaké tabulky? PS_xport_fields?

Link to comment
Share on other sites

Zkoušel jsem kdysi několikrát, bez úspěchu, tak jsem zkusil i toto a po stisknutí export - stránka nenalezena (asi se prostě nevytvoří csv soubor)
Ještě otázka, ten sql soubor naimportovat do jaké tabulky? PS_xport_fields?


ten SQL soubor normálně naimportuješ přes phpmyadmina a mělo by to v pohodě fungovat.
Link to comment
Share on other sites

Takže přímo do databáze...hm, tak to ani tak nefunguje :-(
Prostě dám export a "stránka nenalezena" Prostě se nevytoří csv soubor. Mno, hold zůstanu u svýho upravenýho Mass updatu ;-)

A po importu daabáze mi to hlásí #1062 - Duplicate entry '1' for key 1
:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

Tento modul korektně zobrazuje všechny znaky (ě,š,č,ř,ž,ý,á,í,é,ú,ů,ť) po malé úpravě...
předělat řádek 259 na:

$export_final[$field] = iconv("UTF-8", "ISO-8859-1//TRANSLIT", $export[$field]);




poté již funguje i otevření v excelu, ale opravdu lepší je to otevírat v openoffice, lépe to formátuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mě se zase vůbec nechce nainstalovat. nakopčil jsem to do modulú i export databáze, mam i 777 a piše mě to že je špatně nainstalován ten ceskej a ten en se neukaze vůbec.
tak nevim co delam blbe .-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Pokud není problém u mě, tak tento export pak bohužel nejde opět importovat, alespoń mě to hodí vždy chybu.
Problém je ve formátu uložení, nevím jak to vysvětlit ale myslím že to bude problém s oddělovačem polí. zde na foru jsem našel vzor, ten jde v pohodě, ale soubor exportovaný je jakoby spojený dohromady, zná někdo řešení?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zdravím,
mám k tomu pár dotazů:
1) pojede mi to na 1.3.7? Myslím hlavně SQL doplnění
2) Jak to přes PHPMyAdmina naimportuju (příkaz, postup, nebo tak něco)

Jde mi o to abych náhodou nerozbil kompletně obchod, přece jenom to budu instalovat na běžící obchod.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
×
×
  • Create New...