Jump to content

Modul pro odstranění ID s URL !


Martin Ovesný

Recommended Posts

Ahoj:)

Našel jsem modul, který vám odstraní ID produktu i kategorie s URL ! PO několikati dnech sem modul uspěšně nahodil a nainstaloval.Když najedu myší na kategorii je to spravně domena.cz/ kategorie bez id ,ale po kliknutí to hodí 404 a proto se s vámi o to dělím,aby ti lepší přišly na to proč to dělá. Níže najdete anglický a český navod přeložený pomocí translate.google.cz

Prosím pojdmě společně doladit tento modul,aby šlapal tak jak má, určitě se to tady bude hodit všem.

Odkaz na modul :

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/2451/modules___development/tools_url_rewriting__maj_1_dot_2

anglický navod:

Some instructions in English for using the urlrewritingplus module.

1) Download the file urlrewritingplus_1_2.zip from the thread, and unzip to the main modules directory
2) Download urlrewritingplus.php from the fourth page. This is the same module translated to English. Replace the old urlrewritingplus.php in the modules/urlrewritingplus directory with this one.
3) Download link.php from the first page, but don’t use this one directly. Instead,
4) Open up the file classes/link.php and replace the functions “public function getProductLink” and “public function getCategoryLink” with those same functions from the link.php file you downloaded.
5) Go into the admin panel. Under modules, install and configure urlrewritingplus to Create the Rules for all products and categories, and then to Generate the Rules. You might want to backup your .htaccess file before doing this.

Hope that’s helpful!



český navod ( není ideální)

Některé instrukce v angličtině pro použití urlrewritingplus modulu.

1) Stáhněte si soubor urlrewritingplus_1_2.zip z nití, a rozbalte do hlavního adresáře modulů
2) Stáhněte urlrewritingplus.php ze čtvrté stránky. To je stejný modul přeloženy do angličtiny. Vyměňte staré urlrewritingplus.php v modules / urlrewritingplus adresář s tímto.
3) Stáhněte link.php od první stránky, ale nepoužívejte tento přímo. Místo,
4) Otevřete soubor tříd / link.php a nahradit funkce "veřejné funkce getProductLink" a "veřejnou funkci getCategoryLink" s těmi stejnými funkcemi od link.php stažený soubor.
5) Jděte do admin panelu. Podle moduly, instalovat a konfigurovat urlrewritingplus vytvořit pravidla pro všechny produkty a kategorie, a pak generovat pravidla. Možná budete chtít zálohovat. Htaccess, než jak to udělat.

Doufám, že je to užitečný!



Díky !

Link to comment
Share on other sites

jo to jsem se tem nekde dočetl také, někdo to upravil pro verzi 1.2 a myslel sem, že už to bude šlapat,ale boužel.Nemáte někdo nápad jak jinak odstranit Jednotlivé ID?

Zistil jsem, že presta je kvalitní free shop a než na prestě tento eshop dodělám, chci aby byl ok.

Budu rád pokud jsem někde do fora někdo sepíše moduly , které jsou potřebné a bez kterých se neobejdu.

Link to comment
Share on other sites

Dolaďovat asi nebude potřeba, já ten modul používám cca jeden rok a jede bez problému (v prestě 1.1.0.5).
To vypadá, že máš buď chybu v .htaccess nebo není pravda věta Když najedu myší na kategorii je to spravně
Buď nevytvořils pravidla, nebo je nemáš vygenerovaný - oboje se samozřejmě musí udělat až po vytvoření všech kategorií a po přidání všech produktů.
Když v budoucnu přidáš něco do kategorií nebo do produktů, musíš znovu vytvořit a vygenerovat pravidla.

Nadpis Modul pro odstranění ID s URL ! vypadá, jako kdybys chtěl z toho adresního řádku odstranit úplně všechno.

Link to comment
Share on other sites

Absolutně nevidim problém v tom, jestli je v url napsaný ID produktu nebo ne, tak jako tak tam musí bejt rozlišovací znak a pokud ten modul dokáže nějak nacashovat všechny ID do sebe, no, nevěřil bych tomu, někde bude určitě chybička... zákazníkům je tak jako tak jedno, jestli tam máš napsáno Boty nebo Boty-10001. Co se týče indexování, tak to si spolehlivě přebere do SEO co potřebuje...

Nepotřebuješ žádný modul navíc, co se provozu týče, ale pokud nějaký potřebuješ, tak si ho stáhneš a nainstaluješ.

Link to comment
Share on other sites

lidi tak jsem to vyřešil ! Do htaccess jsem přidal pouze:

RewriteBase /

a navíc tento modul udělá url v tvaru, který jsem potřeboval a to : domena.cz/kategorie / druhá podkategorie / nazev produktu a to všechno bez ID !

Ještě by to chtělo odstranit na konci to .html a bude to fajn :)

Link to comment
Share on other sites

.html se přidá jenom do názvu produktu a má tam svůj účel, do názvu kategorie se nepřidává.
Jestli ti ale tak moc vadí, tak si v .htacces všechny .html smaž (pomocí funkce Nahradit např. v Pspadu) a taky budeš muset udělat úpravu v souboru link.php

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Tento modul pro verzi 1.2.5 je zde úplně dole:

http://www.prestashop.com/forums/viewthread/2451/P90/third_party_modules/tools_url_rewriting__maj_1_dot_2


Když se ale snažím něco vytvořit nebo přidat pravidlo napíše mi to
při Create...
An error occurred while creating rules for all products
při přidání pravidla
An error occurred while adding the rule
čím to je? dělalo to někomu taky? vyřešili jste to?

Link to comment
Share on other sites

Absolutne nechapu k cemu je dobrej tenhle modul, nebo k cemu chete mit URL bez id??? Vzdit je to uplna blbost, vyhledavacum to nevadi a lidem uz vubec. Jsem zvedavej co pak budete delat, az vam eshop pobezi a najednou budete muset prejit na novej system (novou prestu), kde tenhle modul nebude fungovat, nebobo system to vubec neumozni. Prijdete o vsechny naindexovane a za dlouho dobu kvalitni odkazy ze seznamu a googlu. Pkud budete mit ID tak neni problem udelat pomoci jednoducheho pravidla v htaccess prevod a zajistit zpetnou kompatibilitu. Pokud nebude zajistena muze z denni navstevnosti 1500lidi klesnout na 100lidi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...